Üstel’in zor sınavı!

Yayın Tarihi: 28/03/23 05:00
okuma süresi: 6 dak.

Geç de olsa KIB-TEK için hazırlanan soruşturma raporunun deşifre olması memnuniyet vericidir…

Kesin olan şudur;

Bir zamanlar vergi rekortmeni bile olan kurum siyaset ve yöneticiler eliyle resmen batırılmıştır…

Hem de kasti olarak!

Kimin cebine ne girdi bilemiyoruz ama buna da artık yargı karar verecektir…

Son Sayıştay raporu 6.7 milyon Dolar iç edildi diyor!

Hatırlarsanız KIB-TEK konusunda rapor hazırlanmasını yine Başbakan Ünal Üstel istemişti…

Denetleme Kurulu çalışmasını yaptı, çıkan sonucu ilgili birimlere gönderdi!

Sonuçlar biraz geç alındı ama artık o kadar da olacak…

Bizde seçim denildi mi akan sular durur!

Sorunlar hasıraltı edilir, yerini vaatler alır…

Devlet hırsızlık yapanı da, soyguncu ve rantçıyı da kanatları altına alır!

Başbakan ne demişti;

Kurumun batırılmasında hatası olan bunun bedelini bir şekilde ödeyecek!

Kulağa hoş gelen bir söylemdi bu, toplumun önemli kesimlerinden de destek görmüştü…

Asıl zorlu görev bundan sonra başlıyor!

Bu tarihten itibaren artık bütün gözler Başbakanın üzerinde olacaktır…

Ağzından çıkacak birkaç kelime çok önemlidir;

“Sayıştay Raporunu yargıya gönderin…”

Bu kadar basit!

Üstel bunu söyleyecek ve kenara çekilecek…

Sonrası da artık mahkemelerin işidir!

Tabi ki böyle bir talimat vermek uzaktan bakıldığı kadar kolay değil…

Ancak burada önemli olan parti içi dengeler filan değil tamamen devletin haklarını savunmaktır!

Kelleler gidecekse gidecek…

Aksi halde devlete ve siyasete olan güvensizlik daha da dip yapacak!

Bir de AKSA konusu var tabii ki…

Zira bu ülke şu sıralar AKSA’nın emir eri konumundadır!

Çünkü AKSA Türkiye’de çok güçlüdür, bu gücü de iktidarı arkasına alarak sağlamaktadır…

Bu şirkete özel yasa hazırlanmıştır!

Bunun adı da elektrikte özelleştirme demektir…

Özelleştirmeye bazı durumlarda biz de destek veririz ama bunun içine ülke menfaatlerinin hortumlanması girerse şiddetle reddeder, tepkimizi de koyarız!

Adamlar burada eğer gazete bile satın almışlarsa bundan sonra olabilecek her türlü sürprizlere de hazırlıklı olmamız gerek…

AKSA konusunda en başından beri yanlışlıklar yapılmış, hazırlanan sözleşmeler tamamen bu şirketin haklarını korumaktan öteye gidememiştir!

Bu da Başbakan Üstel için önemli bir sınav konusu olacaktır…

Şu anda top da tüfek de Başbakanın elindedir!

Ankara Kulisleri…

AKP’nin taktiği netleşti…

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçim takvimi işlerken; bir taraftan ittifak gelişmeleri, destek ziyaretleri ve 100 bin imza süreci de devam ediyor.

Son olarak seçimlere 47 gün kala, AKP'nin kampanya boyunca izleyeceği taktik deşifre olmaya başladı. İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, seçim kampanyasının tamamen Erdoğan’ın üzerine kurulacağını yazdı.

Selvi, "AK Parti bu seçimleri Erdoğan-Kılıçdaroğlu seçimi olarak görüyor. Seçmene, 'Türkiye’yi 5 yıl boyunca Erdoğan mı yönetsin, Kılıçdaroğlu mu?' tercihi sunulacak" dedi.

"ÖZAL DA BUNU YAPARDI..."

Selvi yazısının devamına şöyle devam etti:

"Rahmetli Özal da bunu yapardı. F-16’ların, Fatih Köprüsü’nün, otobanların, bilgisayarın kullanıldığı farklı seçim kampanyaları düzenlerdi. Erdoğan da milletimizin göğsünü kabartan mega projeleri bir bir hizmete sokup, seçmenlere 'Beni seçerseniz bu eserler devam eder, Kılıçdaroğlu gelirse bu hizmetleri engeller' mesajını verecek."

26 ilde 1537 kişi ile yapılan araştırmanın sonuçlarına Kemal Kılıçdaroğlu ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki fark iki puan daha artarken AKP, mart ayının başına beri oylarını 1 puan yükseltti.

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Kemal Kılıçdaroğlu arasında hangisine oy verirsiniz?" sorusunda oy dağılımı şöyle oldu:

Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 56,8

Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 43,2

"Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsin?" sorunda ise kararsızlar dağıtıldıktan sonra partilerin oy oranları şöyle oldu:

AKP: Yüzde 31,9

CHP: Yüzde 27,8

İYİ Parti: Yüzde 11,4

HDP: Yüzde 10,3

Diğer: Yüzde 9,7

MHP: Yüzde 6,9

Saadet Partisi: Yüzde 0,8

DEVA Partisi: Yüzde 0,6

Gelecek Partisi: Yüzde 0,6

Seçim anketleri 14 mayıs seçimlerine doğru gündemdeki yerini korurken dikkat çeken açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'dan geldi. Yavuz, "ARGE ekibimizin yaptığı son ankete göre Cumhurbaşkanımızın oyu yüzde 53. AK Parti'nin oyu da yüzde 41'i geçiyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı.

AK Parti'nin yapmış olduğu anket çalışmaları ile ilgili olarak konuşan Ali İhsan Yavuz "ARGE ekibimizin yaptığı son ankete göre Cumhurbaşkanımızın oyu yüzde 53. AK Parti'nin oyu da yüzde 41'i geçiyor. HDP'nin aday çıkarmamasının anlamı, HDP-PKK Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istiyor." ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Levent Özadam'dan #mesajınızvar

Sayın Ünal ÜSTEL,
28/03/2023 05:00

Bizzat sizin verdiğiniz talimatla KIB-TEK soruşturma raporu sonuçlanmış ve kurumun milyonlarca dolar zarara sokulduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Şimdi yine cesur bir kararla bu dosyanın yargıya gönderilmesi ve suçluların deşifre edilmesi gerekiyor. Artık elinizi vicdanınıza koyup gereğini lütfen yerine getirin…

Sayın Sunat ATUN,
28/03/2023 05:00

Sayıştay raporundan sonra şahsınıza karşı ciddi bir kampanya başlatıldığı ve ilk suçlananlardan biri olduğunuz görülüyor. Yanlış yorum ve algılara neden olmamak için geniş katılımlı bir basın toplantısı artık şart oldu gibi görülüyor değil mi?

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU,
28/03/2023 05:00

Dünya Tiyatrolar Gününü bir kez daha tiyatro binasız kutlamak zorunda kaldık. Bu arada devlet erkanının mesajları da havada asılı kalmış oldu. Hadi bu sene geçti bakalım bir dahaki seneye kadar ülkeyi bir binaya kavuşturabilecek misiniz?

Sayın Zorlu TÖRE,
28/03/2023 05:00

Kıbrıs konusunda yeni bir yol ayrımına girilmişken Cumhuriyet Meclisi’nde bu konuda yeni bir karar çıkarılması gerektiği yönünde yoğun istek mesajları gelmeye başladı. Bir yerlere bunları yazın istedik…

Sayın Ruşen KARAKAYA,
28/03/2023 05:00

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bağış yapılabilmesi için açılan hesaplar yanında KKTC bankalarında da hesaplar açılması için yoğun talepler gelmeye başladı. Bir kez daha sizlerin ve ülkemizin başı sağ olsun…

Sayın Özdemir BEROVA,
28/03/2023 05:00

Öyle açıklamalar yapıyorsunuz ki sendikaları resmen birbirine düşürüyorsunuz. Şu sıralar kendilerinin gazabından korunmakta yarar görüyoruz zira fazlasıyla öfkeli açıklamalar yapmaya başladılar…

Sayın Hüseyin PAŞA,
28/03/2023 05:00

KIB-TEK yönetim kurulu başkanı olarak kurum ile ilgili Sayıştay raporu sonuçlarının peşine sizin de yönetim olarak düşmeniz ve sorumluların ortaya çıkarılması için inisiyatif üstlenmeniz isteniyor zira çalınan para bu ülke insanının parasından başka bir şey değildir…

Sayın Sinan GÜNEŞ,
28/03/2023 05:00

Girne Kaymakamı olarak son günlerde torpilli bir vatandaşın işini yapmak için bazı önemli makamlar ile yoğun telefon trafiği yaşadığınız konuşulmaya başlandı. Umarız yasa dışı bir durum yoktur zira başınızın ağrımaması için konuyu mercek altına almayı ihmal etmezsiniz…

Sayın Niyazi KIZILYÜREK,
28/03/2023 05:00

Karma evliliklerden doğan çocuklar için ülke insanının tek umudu olduğunuzu biliyor muydunuz? Bu konuda çok daha performans sarf etmeniz gerektiği yönünde mesajlarınız gelmeye başladı…

Sayın Ceyhun KIROK,
28/03/2023 05:00

Her türlü eleştirilere rağmen Esentepe ve Çatalköy sakinlerinin 3 aylık sürede verilen hizmetlerden çoğunlukla memnun oldukları gözlemleniyor. Siyasette eleştiri de olacaktır, özellikle de seçim kaybedenlere aman dikkat!

Sayın Serhat AKPINAR,
28/03/2023 05:00

Yani milletin vekilisin anladık ama hangi hakla vatandaşın meyhane gecelerine parmak sokuyorsunuz işte onu anlayamadık gitti. Vekilin görevi insanların özel hayatına karışmak değil aksine onların refah düzeyini yükseltmek için icraatlara imza atmak olmalıdır. Meyhaneciler kapınıza kara çelenk bırakınsa şaşmayın olur mu?

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Levent ÖZADAM yazıları