Bu ülkede tam gün eğitim kendimizi kandırmaktır!

Yayın Tarihi: 10/05/23 05:00
okuma süresi: 9 dak.

Siyasiler yapamayacakları şeyler niye papağan gibi tekrar ederler bir türlü anlayamayız…

Hiç konuşmayıp sussalar en azından gaf yapmamış olacaklar!

Bize de böyle yazıları kaleme alma fırsatı vermeyecekler…

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu bundan 13 yıl önce de aynı bakanlıktaydı!

O dönem söylediklerini yine söylemeye başladı…

3 yıl sonra tam gün eğitime geçeceklerini iddia etmeye başladı!

13 yılda olmayan 3 yılda nasıl olacak, belli ki bunun hesabını kitabını yapmadan bol keseden atıyor…

Ekibi yeterli değil mi yoksa günü birlik olsun diye mi olmayacak şeye amin diyor bilemeyiz ama bildiğimiz kesin bir şey var ki bu ülkede bu şartlarda tam gün eğitime geçmek hayal ürününden başka bir şey değildir…

Peki niye bizim ülkede tam gün eğitime geçilmesi imkansızdır…

Bizim bilgi aldığımız kişiler tamamen uzmanlardan oluşuyor, bunu sizinle de paylaşmak isteriz;

Öncelikle özel okullardaki fahiş denilen yeni fiyatlar…

Burada Bakan bile özel okullara çağrıda bulunuyor, fazla kar etmeyin diye!

Burada biraz özel okul sahiplerine destek vermek gibi bir mecburiyetimiz var…

Çünkü salgın sonrası olduğu için geçtiğimiz yıl hiçbiri eğitim ücretlerine zam yapmadılar!

Gelir artmayıp, giderler artınca da hemen hepsi bu işten zarar ettiler…

Bu yıl geçen yılın acısını çıkartmak isteyince de yapılan artış ’fahiş’ damgası yedi!

Olay bu kadar basittir…

Onlara nerede hak veriyoruz;

Eğitimde kalite önemlidir, kaliteli tanınmış öğretmen özel okulların vitrini demektir…

Bu ülkede tam gün eğitime geçilmez çünkü…

Tam güne geçildiği taktirde özel okullar anında boşalır, devlet okullarına akın başlar!

Bizde bu kadar öğrenciyi barındıracak bir kere bina yok…

Öğretmen yok, çalışan yok, bunları sağlamak için para yok!

Yok gökten paraya yağacağını söylerlerse o zaman biz de düşünürüz…

Bu konuda kimse kimseyi kandırmasın lütfen!

Şu anda devlet okulları nasıl dönüyor biliyor musunuz?

Okulda verilen kurs paraları ile…

Her eğitim yılı başı kayıt paralarından yakınıyoruz ya!

Devletin kuruş para vermediği bu okullar, bu paralarla idare etmeye çalışıyorlar…

Devlet okuluna A4 ve tuvalet kağıdı bile göndermemektedir!

Özverili öğretmenler, velilerin katkıları olmasa eğitimin sürdürülebilmesi imkansızdır…

Ne yazık ki siyaset ve makamlar bizde laf ebeliğinden başka bir şey değildir…

Makama gelmeden önce atarlar tutarlar ama oturunca geçmişte verilen sözlerin bir çoğu verilemez!

Bunu ülke siyaseti ve tüm makamlar için söylüyoruz…

Böyle gelmiş böyle gider zihniyeti devam ettikçe, vatandaş bu sisteme alışıp hesap sormadıkça, ayağa kalkmanın imkan ve ihtimali yoktur!

Bu, böyle biline…

 

Ankara Kulisleri…

14 Mayıs sonrası döviz ne olacak?

Yatırımcının gözü kulağı piyasalarda. Bugün dolarda yine yükseliş var. Tarihi zirveleri gören Euro ise şaşırtıcı bir şekilde düşüşte. Bitcoin ise yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Haftanın ikinci işlem gününde rakamlar...

Serbest piyasada 19,5120 liradan alınan dolar 19,5140 liradan satılıyor. 21,4560 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 21,4580 lira olarak belirlendi.

Dün doların satış fiyatı 19,5070 lira, euronun satış fiyatı ise 21,5390 lira olmuştu.

Bitcoin ne kadar düşüş mü var yükseliş mi?

Lider kripto para birimi bitcoin 27.526 dolardan, Türk lirası karşısında ise 536.983 TL‘den işlem görüyor. Ethereum (ETH) 1.834, Cardano 0,3624,  Dogecoin (DOGE)  0,0723 dolar civarlarında bulunuyor.

Kim kazanırsa kazansın yükselecek

Morgan Stanley seçim sonrasına ilişkin dolar/TL ile ilgili analiz paylaştı.  Bloomberg'in haberine göre, kurum 14 Mayıs’taki seçimi kim kazanırsa kazansın ilk aşamada kurun yükseleceğini öngördü.

Ekonomist Evren Devrim Zelyut iki senaryoyu paylaştı

Ekonomist Evren Devrim Zelyut, dolar için çarpıcı tahminlerde bulundu ve şunları kaydetti:

Cumhur İttifakı'nın kazandığı senaryoda iki gelişme var. Tayyip Bey faizi indirmeye devam ederse kur 29'a gidecek kaçarı yok. Eğer faizi indirmem daha akıllı senaryo uygularım derseniz 23-24 gibi rakam karşımıza gelecek.

Millet İttifakı senaryosu geldiğinde ise burada 22-23'lük rakam karşımıza gelecek ama yaşanacak yoğun sermaye girişlerine paralel olacak şekilde orada kur belli noktadan sonra yükselişi keser hatta geri gelir. 18 lira civarında Merkez Bankası takozu koyar.

Erzurum'daki taşlı saldırıda çok çarpıcı gelişme. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Erzurum'da taş atan saldırganlardan birinin Merkez Komutanlığı’nın istihbaratta görevli Uzman Çavuş Muhammet Akif Keleş olduğu ortaya çıktı.

Merkez Komutanlığı istihbarat görevlisi

Yeni Şafak'ın haberinde, İmamoğlu’na taş atanlardan birinin kimliğinin Türkiye’nin nasıl karanlık bir provokasyonla karşı karşıya olduğunu gözler önüne serdiği belirtildi. Habere göre bu isim Merkez Komutanlığı’nın istihbarat biriminde görevli Uzman Çavuş Muhammet Akif Keleş'ti.

FETÖ'den işlem görmüş ama görevde

Haberde, “FETÖ’den işlem gören Muhammed Akif Keleş'in hâlâ aktif olarak görevde olduğu öğrenildi. Keleş’in FETÖ’den işlem görmesine rağmen pasif bir birime alınmayıp hâlâ en kritik birim olan istihbaratta bulunması ise şaşırttı. Dün sabah saatlerinde gözaltına alınan Keleş, polis ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi" denildi.

İçişleri Bakanı Soylu doğruladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TVNET canlı yayınında, Yeni Şafak’ın haberini doğruladı ve şöyle dedi: "Orada bir tek ilk taşı atan kişi kafamızı karıştırıyor. Bir uzman çavuş. FETÖ'yle daha önce irtibatlı ve iltisaklı olduğu tespit edilmiş.”

MSB: Sözleşmesi feshedildi

Milli Savunma Bakanlığı, Uzman Çavuş Muhammet Akif Keleş’in sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "7 Mayıs 2023‘te Erzurum’da yaşanan olaylara karıştığı gerekçesiyle Erzurum Merkez Komutanlığında görevli P.Uzm. Çvş. M. Akif Keleş gözaltına alınmıştır. Uzman Çavuş hakkında derhâl idari tahkikat başlatılmış, yapılan tahkikat sonucunda Uzman Çavuş'un sözleşmesi feshedilmiştir. P.Uzm. Çvş. M. Akif Keleş hakkında Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2021’de “ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında soruşturmaya yer olmadığı kararı verilmiştir."

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, milli eğitim müfredatının değiştirileceğini söyleyerek ''Eğitim sistemi, ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek. Allah korkusu olan nesiller, yetiştirecek. Nefsi esaret yerine, nefis terbiyesini esas alan, materyalist değil, maneviyatçı nesiller yetiştirecek" ifadelerini kullandı.,

6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi tartışmasıyla gündemde olan ve Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Konya'da skandal açıklamalarda bulundu.

Eğitim sistemini değiştireceklerini belirten Erbakan şunları söyledi:

"Ailemizi korumamız lazım. Gençlerimizi korumamız lazım. Çocuklarımızı korumamız lazım. Milli Eğitim müfredatı, milli ve manevi değerleri önceleyen bir hale getirilecek. Erbakan hocamızın tabiriyle 5'in 4'ten büyük olduğunu öğrettiği kadar, 4 helalin de 5 haramdan büyük ve kıymetli olduğunu öğreten bir eğitim sistemine geçilecek. Eğitim sistemi, ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek. Allah korkusu olan nesiller yetiştirecek. Nefsi esaret yerine, nefis terbiyesini esas alan, materyalist değil, maneviyatçı nesiller yetiştirir.''

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Levent Özadam'dan #mesajınızvar

Sayın Günay ÇERKEZ,
10/05/2023 05:00

Halen kapalı olan devletin taşocaklarından birine talip olduğunuz konuşulmaya başlandı. Oraya çok sayıda müteahhit talip fazlasıyla çetrefilli bir iş olduğundan bir değil birden fazla kez düşünmeniz öneriliyor. Bildiğimiz kadarıyla siz çetrefilli işleri pek sevmezsiniz değil mi?

Sayın Asil NADİR,
10/05/2023 05:00

Gazete patronluğu geride kalınca şimdi bazı medya patronları ile dirsek temasında olduğunuz ve önceki gün ofisinizde önemli bir toplantı yaptığınızı duyduk. Hayırdır yeni bir medya grubu mu var yoksa gündemde?

Sayın Ersin TATAR,
10/05/2023 05:00

Ülkedeki kan eksikliği konusunda yaptığınız açıklamadan sonra insan ister istemez kendi kendine bir takım sorular yöneltmeye başlıyor. Geçmişte ülkede kan ihtiyacı olduğu zaman askeri makamlar anında devreye girer ve kısa zamanda eksiklik giderilirdi. Aynı şekilde denemekte yarar görüyoruz!

Sayın Kasım KUNİ,
10/05/2023 05:00

Belli ki birileri Polis Genel Müdürlüğünüzü sindirememiş olsa gerek ki teşkilata yerli yersiz eleştirilerde bulunmaya başladı. Bu teşkilat hepimizindir ve kimsenin de şamar oğlanı yapmaya çalışmasına umarız olanak vermez ve gereken neyse gecikmeden yaparsınız…

Sayın Hande Kayasal ÇELİKTEN,
10/05/2023 05:00

Yönetim Kurulu Başkanı olduğunuz Kalkınma Bankası’nda en küçük kredilerin bile bürokratik engellere takıldığı yönünde şikayetler gelmeye başladı. İnsanlar bir yıl geçmesine rağmen sistemsizlik nedeniyle alamadıklarından şikayet ediyorlar. Bu arada 10 günde verilen krediler de başka bir tartışma konusu oluyor…

Sayın Hasan AMCA,
10/05/2023 05:00

YÖDAK üyeliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Birtakım karalamalara rağmen yoğun telefonlar ve telkinler sonucu zor da olsa bu koltuğa oturdunuz. Bundan böyle de sizi çok zorlu bir görev bekliyor, öncelikle de kurum içi sorunları gündeme getirerek iyi bir başlangıç yapabilirsiniz…

Sayın Mehmet HARMANCI,
10/05/2023 05:00

Göçmenköy’deki Bülent Ecevit Parkı’nda her gün belediye ekipleri tarafından bakım yapılırken arkadaşlara söyleyin de havuz içindeki çöp yığınlarını da temizlemeyi ihmal etmesinler. Biz alıştık da turistler şaşkın bakışlarını gizleyemiyorlar!

Sayın Figen YAMAN,
10/05/2023 05:00

25 Haziran’daki milletvekilliği ara seçimlerinde belli ki tek aday olarak yarışacaksınız. YDP tabanı partili olmadığınızı eleştirse de ilk olarak onların gönlünü kazanmayı sakın ihmal etmeyin olur mu? Hayırlara vesile olsun artık!

Sayın Ahmet SANVER,
10/05/2023 05:00

14 Mayıs seçimleri için Cumhur İttifakı'na verdiğiniz açık destekle ülkede bir ilki de gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Aileden bazıları karşı çıksa da size olan saygılarından ötürü pek ses çıkarmıyorlar…

Sayın Remzi GARDİYANOĞLU,
10/05/2023 05:00

Serbest Çalışan Hekimler olarak ikinci işin peşini bırakınca devlet hekimleri iyice abartmaya başladı. Birçok meslektaşınız eski günlerinize dönmenizi belirten mesajlar göndermeye başladı…

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Levent ÖZADAM yazıları