Kıbrıs Postası 20 yaşında...

Yayın Tarihi: 07/12/21 07:00
okuma süresi: 4 dak.
A- A A+

Kıymetli okurlarımız,

İnsan, yeryüzüne adımını attığı ilk andan itibaren büyük bir hikayenin içine doğar. Yaşadığı çağ, içinde bulunduğu toplum, kültürel ve sosyal atmosfer bu büyük hikayeyi belirleyen temel unsurlardır. Kendi varlığını hikayelerle anlayan, inşa eden insan, aynı büyük hikaye içinde şahsi hikayesini de inşa ederek yaşamını sürdürür. Her adım, her nefes, alınan her karar, yürünen her yol yaşayarak yazdığımız metnin cümleleri gibidir.

Her insanın, her canlının, her nesnenin bu dünyada bir hikâyesinin olduğu gibi 20’nci yılını geride bırakan Kıbrıs Postaı'nın da bir hikâyesi var...

Geriye dönüp baktığımızda Kıbrıs'ı, Kıbrıs Türk Halkını ilgilendiren, tarihi, güncel hatta geleceği ile alakalı birçok sorunun gündeme gelmesinde, çözüm üretilmesinde önemli roller almanın gururunu yaşıyoruz.

Sizlerle birlikteliğimizde 19 yılı geride bırakıp 20’nci yaşımıza ulaştık... Öyle bir 19 yıl yaşadık ki, hem dünya hem de ülkemiz pek çok fırtınalı günleri ve olayları içinde barındırdı. Bu zaman diliminde, bir ülke tarihinde her zaman kolay kolay rastlanmayacak pek çok olaylara tanıklık ettik.

Bu atmosferden medyanın da etkilenmesi kaçınılmazdı.

İşte böyle bir ortamda, okuyucuların ve bizlere inananların verdiği destekle, doğruları ve sadece doğruları yazmayı temel ilke edindik. Yayınlarımızla ülkenin birlik ve bütünlüğünü her şeyin üzerinde tuttuk. Beklenmedik ve hoş olmayan gelişmeler karşısında bile duruşumuzu bozmayıp korkusuzca attığımız manşetlerle Kıbrıs Türk Halkının hislerine tercüman olma gayretimizden asla geri adım atmadık.

20 yıllık yayın hayatımızda, Kıbrıs'ın günlüğünü tuttuk. Kıbrıs'ın hafızası olduk. Kıbrıs'ta yaşananları tarihe not düştük. Kıbrıs Postası olarak sizi haberdar etmenin yanında, olması gerekenleri gündeme getirerek, halkın isteklerini seslendirerek, yaşama katkıda bulunduk.

Kıbrıs Postası Kıbrıs Türk basınında önemli bir yere sahip ve çok önemli bir misyon üstleniyor.

Bütün bunları okuycularımızdan aldığımız güçle başarabildik. İlk günden bu yana yanımızda olduğunuz için teşekkürlerimizi sunar daha nice yıllar hep birlikte olmayı dileriz.

Kıbrıs Postası'nda bir haber size ulaşıncaya kadar yirminin üzerinde gazetecinin ve medya çalışanının emeği ile hazırlanıyor...

Gazetecilik zorluklarla doludur. Özveri ister, fedakarlık ister. Tedavi gören hastaları, trafik kazasında yaralanan sürücüyü, cinayete kurban giden vatandaşı, evi yanan insanı, çaresiz insanı,

ailenizden biri olarak görürsünüz. Yolu olmayan, elektriği olmayan, suyu akmayan mahalleyi kendi yaşam alanınız görür ve tüm bu acıları içinizde hissedersiniz.

Bu vesileyle Kıbrıs Postası gazetesinin her aşamasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.

Kıbrıs Postası Gazetesi olarak 20. yılımızda dileğimiz;

Ülkenin yönüne karar veren ve gerçekten uzak kişisel fikirlerin yerine, kurumların, verilerin, kişisel duygulardan arınmış beyinlerin karar vermesidir.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.