Madem ki ödüyorum öyleyse varım!!!

loading
13 Temmuz, Pazartesi
£

8.67

7.76

$

6.86

YARIBUÇUK

Naci BAYRAMOĞLU
naci.bayramoglu@kibrispostasi.com
Naci BAYRAMOĞLU
A- A A+

Madem ki ödüyorum öyleyse varım!!!

Genç bir arkadaşımız Fikri Marasalı Facebook grubu kurdu.

                      "YOL YOKSA SEYRÜ SEFER YOK"

Grup kısa sürede 25. 241 üye sayısına ulaştı,

Herhangi bir  PARTİNİN - SENDİKANIN bu grupta etkisi olmadığını söyledi.

ZİHİN KÖLESİ OLMAYALIM DEDİ. Paylaşımında.  

Normal olan bu paylaşımı, anormal tepkilerle falanca filanca partinin adamı diyerek konudan beslenmeye çalışan kişilere şunu söylemek istiyorum.

Vazgeçin! Alıştığınız bir yerden gelmedi bu soru. Gelenek haline gelmiş biat etme biçiminiz aynı TİK davranışınızı doğuruyor.

Sorun; hantal, ruhsuz, çalışma eğiliminden uzak, şakşaklarınız. EKİP OLAMADINIZ. EKİBİNİZ YOK YÖNETİCİLER !!!

GRUPTAN BAZI PAYLAŞIMLAR

Oya Kutsal

Sokrat, "Bir milyar insan, 1 milyar felsefe," demisti. Bir da gelsin Kibris'a baksin... eminim sersem olurdu. 😁 Kibrisli cebinde "mission im possible" dizisindeki, "bu kaset 5 sn icinde kendi kendini yok edecektir" dedikleri kasetlerle dolasan bir toplumdur. 😂 Genc bir cocuk, Fikri Marasali, bir protesto sayfasi kurdu. Aninda onbinleri toplamayi basardi. Bravo cocuga. Aninda tum toplum destegini aldi. 24 saat gecmeden ise kaset devreye girdi.🤨 Bu cocuk bir eylem duzenliyor. Yahu ya sus ya destek ver. Bu gadar basit. YA SUS YA DA DESTEK VER.

Ergun Koseoglu

2002'de Norveç hükümeti 2018-2029 yılları için ulusal ulaşım planının parçası olarak "Vizyon Sıfır" adlı politikayı hayata geçirdi. Vizyon Sıfır, Norveç'teki tüm yol güvenliği çalışmalarının temeli ve trafikte hiçbir ölüm ya da ağır yaralanmanın olmadığı bir ulaşım sistemini oluşturmayı amaçlıyor. Norveç düşük trafik kazası ölüm oranına ülke yollarındaki ortalama hızı düşürerek ve piyasadaki yüksek güvenlikli araçların sayısını artırarak ulaştı.Tüm yaş gruplarını kapsayacak şekilde açıklanan resmi rakamlara göre, Oslo'da 2019'daki trafik kazalarında sadece bir kişi öldü. 2019'da ayrıca ilk kez Norveç genelinde 16 yaş altındaki hiçbir çocuk trafik kazalarında yaşamını yitirmedi.

NORVEÇ:

1) HEDEF. --->2018-2029

2) HAZIRLIK. ----> 2002-2018

3) ICRAAT.

4) OY

KKTC:

1) OY

2)ZAM

Mehmet Ekin Vaiz

Yol yoksa Seyrü Sefer Yok eylemi haklılığı zaten tartışılmaz bir tepkiyi dile getiriyor... Ancak bence daha da önemli bir özelliği var... Halk artık sadece sözünde durmayan iktidarlara değil, küçük hesaplara boğulup muhalefet dahi yapamayan partilere ve sendikalara da mesaj veriyor... Doğa boşluk tanımaz derler... Bu gidişle birçok ezber bozulacak... 8 Ocak Çarşamba, 18:00, Lefkoşa Terminalindeyiz...

Tandoğan Yalkut

Ne bir siyasi parti, nede sendikal platform, bu kadar büyük bir kitleyi, bu kadar kısa bir sürede bir araya toplamaya başaramazdı. Aslında yitirilen canların acısı ile, sorulmamış hesapların hırsı ile ,bu toprakları vatan kabul edenlerin bir tokadı olacak bu eylem. Ve hissediyorum da devamı gelecek. Ta ki yıkılmaz denilen kaleler yakılana, ve memleket sevgisiz yaşayan yöneticiler elini üzerimizden çekene kadar. Sonunda HALK kazanacak. Sevgiyle kalın.

Dağsel Şahin

Biz vatandaş olarak görevimiz devletimizin her gün yaptığı zamlara uymak.

Yollarımı bozuk boş ver, elektrik mi zamlı boş ver, nasıl olsa asgari ücret 6000 tl ya onun için her gün zam zamsız geçen gün gün değil.

Çünkü onların aylık maaşlarıyla asgari ücret aynı işçinin 12 ayda aldığı parayı devlet büyüklerimiz bir ayda alır, bu zamlar çok mu bizim maaşımız onların çocuklarının harçlığı bile değil.

Lütfen şikayet etmeyelim arkadaşlar sürünmeye devam, yarı aç yarı tok yaşayalım gitsin burası KKTC sürünmeye devam.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.