Özersay: “40 yıldır siyasette olanlar bizi sevmedi”

Yayın Tarihi: 08/01/20 07:00
okuma süresi: 4 dak.
A- A A+

Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ı programımda konuk ettim... Açıkçası, bu kadar mesaj içerikli bir program olmasını beklemezdim... 

İşte bazı gözden kaçmayan notlarım:

* “Zaman zaman verilen sözlerin ne oranda yapıldığı ile ilgili eleştiriler var saygı duyarım ama biz 5 yıllığına seçildik... Önümüzde 3 yıl daha var ve verdiğimiz sözlerin arkasındayız...

*“ Verdiğimiz sözlerin arkasında durduğumuz için bizi çok sevmediler bu siyasetin içinde... Yıllardır, 40 yılı aşkındır bu siyasetin içinde yer alanlar bize sempati ile yaklaşmadılar... ”

* “TC ne istedi de yapmadınız da bu kaynak gelmiyor diye doğru olmayan konuşmalar yapılıyor... TC bu kaynağı aktarmıyorsa, herhalde aktarmakla ilgili bir sıkıntısı var, bir güçlüğü var... ”

* “Türkiye bu kadar yıldır çok daha bolluk içinde kaynak aktarırken, ülkeye altyapı yatırımları anlamında gerekli hizmeti vermeyenler bunun sorumluluğunu taşıyorlar”

* “İmar planı için 1 yıldır yoğun çaba harcadık... Genel konsensüs sağlanmışken, ortağımızın bazı talepleri de karşılanmışken artık yürürlüğe konulmalı... ”

* “Umut ederim yapılacak değerlendirmeden sonra Sayın Başbakan da gerekli kararlılığı ve cesareti gösterip bu adımı atacaktır”

***

18 Ocak'ta açıklamak yetmez... Çalışmak lazım...

Kıbrıs Postası Haber Merkezi dün önemli bir başarıya daha imza attı...

Ersin Tatar'ın 18 Ocak'ta adaylığını açıklayacağını ilk yazan KP oldu...

Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat, doğrudan Tatar'ı arayıp tarihi onaylattı...

Ersin Tatar, geçtiğimiz gün Genel Merkez'de yaptığı toplantıda, 11 Ocak'ta kararını açıklayacağını söylemiş...

Hayırlı olsun...

Konuyla ilgili küçük çaplı bir araştırma yaptım...

Bazı önde gelen isimlerle görüştüm...

Ersin Tatar'ın seçimi kazanması, oyu yüzde 40'a varan bir UBP için zor görünmese de, çok çalışmak gerekeceğinin altını çizeyim...

Haber refleksinden çok uyarı nitelikli olduğumu da ekleyim...

Tatar sonrası için senaryolar, henüz su yüzüne çıkmamış Taçoy-Sucuoğlu gerginliği, Girne'de Ünal Üstel-Kutlu Evren didişmesi, UBP'nin enerjisinin boşa harcanmasına neden olabilecek en büyük potansiyel olarak görülüyor...

İzlemeye devam...

***

Özgürgün sahalara geri mi dönüyor?

UBP'nin kırgın ismi, eski Genel Başkan Hüseyin Özgürgün, Demokrat Parti desteği ile dokunulmazlık kararına karşı Anayasa Mahkemesi’nde ara emri talebiyle iki dava açtı.

Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru kabul edilmiyor; siyasi partilerin başvuru hakkı var...

Dava, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi hayli ilginç bir “birliktelik” diye yorumlandı...

DP, Özgürgün ile ilgili meclis oturumuna da katılmamıştı...

Kısacası, mahkeme ara emri verirse Özgürgün sahalara geri dönecek...

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Levent KUTAY yazıları