Yıldızların Ardındaki Bilgelik

Işıl NOLAN
isil.nolan@gmail.com
Işıl NOLAN

Harekete geçiyoruz! 8 Nisan Koç burcunda tam Güneş tutulması

Yayın Tarihi: 30/03/24 07:00
okuma süresi: 13 dak.

Herkese merhaba,

Koç Burcunda gerçekleşecek olan tam Güneş tutulması ile bu ilk yazımda sizlerle buluşmaktan dolayı çok mutluyum.  

8 Nisan’da 139 saros numaralı oldukça kuvvetli bir tutulma yaşayacağız. Her tutulma bir saros numarası ile eşleştirilir. Bu saros numarası ise ortalama olarak 18 yıl, 11 gün ve 8 saat süren ve birbirine benzer tutulmaların tekrarlanmasını izleyen bir seriyi temsil eder. Örneğin, 8 Nisan’da yaşayacağımız Güneş tutulması ile aslında 29 Mart 2006 yılında yine Koç burcunda yaşadığımız tam Güneş tutulmasının etkileri hayatlarımızda yeniden tetiklenebilir ya da benzerler olayları yeniden yaşayabiliriz.

KOÇ BURCUNDA YAŞANAN TUTULMALAR HAYATLARIMIZDA HANGİ KONULARI TEMSİL EDER?

Koç burcu, astrolojide ateş elementi ve öncü nitelikte bir burçtur. Cesaret gerektiren, risk almamıza olanak veren ve spontane gelişen konulara dikkat çeker. Bu süreçte kişisel hedeflerimize odaklanmak, liderlik yeteneklerimizi kullanmak ve yeni adımlar için kendimizi her zamankinden daha cesur hissederiz. Yeni ve hızlı gelen fırsatları değerlendirmek ve egomuzu parlatmak isteyebiliriz.

Tutulma sırasındaki en önemli transitlerden birisi tutulma derecesi ile tam kavuşum yapan kirondur. Astrolojide kiron ve kironun bireysel doğum haritalarımızda düştüğü alan var olan yaralarımız ve şifalanma potansiyelimizle ilgilidir. Bazen, kendi önceliklerimizi bir kenara bırakıp olaylara başkalarının gözünden bakabilmek için yaralanmak ve acı çekmek gerekir ki gerekli dersleri çıkartabilelim. İşte, bu tutulma aslında başkalarına yardım ederek, inisiyatif alarak ve cesaret göstererek kendimizi iyileştirme sürecimizi temsil etmektedir. Tüm bu göstergeler ışığında bu Güneş tutulmasının şifa, yardım, içsel değişim, dönüşüm ve aynı zamanda acıdan sıyrılarak güçlenmeyi temsil ettiğini ve tüm bunların kuvvetli yeni bir başlangıçla gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

GÜÇLÜ LİDERLER VE CESUR ADIMLAR!

Tutulmanın yönetici gezegeni Mars tutulma sırasında Balık burcundadır ve Satürn ile kavuşumdadır. Balık burcu zodyağın son burcu olarak içinde tüm burçların enerjisini barındırır ve ‘bir bütün’ olmakla ilgilidir. Bu durumda önümüzdeki dönemde dünya genelinde toplumları bir çatı altında toplayacak, şifalandıracak, genç, dinamik ve güçlü liderlerin ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Balık burcu enerjisi duygular, sezgiler, hayal gücü, fedakârlıklar, çabuk dağılmak ve konsantre olmakta zorlanmak ile ilgilidir. Ancak, Satürn ve Mars’ın buradaki konumu eyleme geçebilmemizin, hedeflere giden yolda sabır göstermemizin, somut stratejiler geliştirmemizin ve gerçekçi bir bakış açısı benimsememizin başarı sağlamak adına önemli olduğuna vurgu yapmaktadır. Bu süreçte, mantık ve duyguları dengede tutmayı başaran kazanacaktır.

GEÇMİŞİN İZLERİ VEYA GİZLİ SAKLI KONULAR TEKRARDA GÜNDEMDE!

 Tutulmanın bir diğer önemli göstergesi ise tutulma ile kavuşan Merkür retrosudur.

Koç burcundaki Güneş tutulması cesur ve hızlı başlangıçları temsil ederken, Merkür retrosu ise bu başlangıçlarda; anlaşmaların detayları, imzalar ve iletişimle ilgili yaşayabilecek olası aksaklıklara dikkat çekmektedir. Bu nedenle, lütfen kendinizi net ve iyice düşünerek ifade ettiğinizden emin olun ve detaylara azami dikkat edin. Ayrıca, eski konuların gündeme gelmesi ve olayların tekrar ele alınması gerekliliği oluşabilir.

 DÜNYA GENELİNDE TOPLUMLARI VE PİYASALARI İLGİLENDİREN ÖNEMLİ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMLER!

Tutulma sırasında Jüpiter ve Uranüs arasındaki büyük kavuşum enerjisi aktiftir. Hem Jüpiter hem de Uranüs isyankâr enerjilerdir. Beklenmeyeni beklememiz gereken zamanları gösterir. Bu tutulma, Kova burcu önderliğinde sarsıcı ve radikal, Boğa burcu enerjisiyle ise yavaş ama derinden toplumların ve bireysel olarak bizlerin hayatlarımızdaki önemli değişimleri tetikleyecek önemli bir döneminde başlangıcında olduğumuzu göstermektedir. Bu kavuşum en son Boğa burcunda 8 Mayıs 1941 yılında gerçekleşmiştir. O dönemde dünya genelinde oluşan olayları düşündüğümüzde, Temmuz 1941’de Almanya Rusya’ya girmiş ve 2. Dünya savaşı adım adım kendini göstermeye başlamıştır. Aralık 1941’de ise Japonya’nın Pearl Harbour saldırısı ile Amerika savaşa katılmış ve sonrasında da dünyayı yöneten güç olma yolunda kapılar sonuna kadar açılmıştır. Düşündüğümüzde tüm bu olanların sonuçları büyük dönüşümlere neden olmuş, Dünya Bankası 1944’te kurulmuş ve dolar dünyanın en güçlü para birimi olmuştur.

8 Nisan tutulması yine Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili çok önemli değişim ve dönüşümleri de işaret etmektedir!

Zaten, tutulma Amerika ve Meksika üzerinde iz düşmektedir.  Özelikle, Amerika kıtasının orta kısmını etki alacak olan tutulma Kansas, Teksas ayrıca batı sahilleri Seattle ve Kanada’da Vancouver civarında da etkili olacaktır. Yine Avrupa’da Hollanda, Belçika, Fransa, İspanya hattı özellikle Barselona etki altındadır. Orta doğuda ise Iran ve Tahran’ı ilgilendiren askeri olaylar dikkat çekebilir.

YÜKSELEN KOÇ VE GÜNEŞ BURCU KOÇ

Kendinizi dış dünyaya daha cesur bir şekilde ifade edeceğiniz bir dönemdesiniz. Güçlü adımlar ve yeni başlangıçlar dikkat çekiyor. Dış görünüşünüz ile ilgili değişimler yapmak isteyebilir, sağlığınızı ilgilendiren konularda önemli adımlar atabilirsiniz.

Bu süreç içsel dönüşüm, şifalanma ve gizli konuların ortaya çıkması ile ilgili olacaktır. Eski kalıpları terk etmek ve ilişkilerinizde yeni bir dönem başlatmak isteyebilirsiniz. 

YÜKSELEN BOĞA VE GÜNEŞ BURCU BOĞA

Şimdiye kadar yüzleşmemekten kaçtığınız ya da sakladığınız konuları masaya yatırma zamanı! Korkularınız ya da endişelerinizden kurtulmak için yeni adımlar atabilir kendinizi şifalandırabilirsiniz. Gizli düşmanlıklara dikkat!

Bu süreçte sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve topluluklar içinde kendinizi daha net ve kararlı bir şekilde ortaya koymak ve inisiyatif almak durumunda kalabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER VE GÜNEŞ BURCU İKİZLER

Arkadaşlar, gruplar ve gelecek planlarınız ile ilgili önemli yeni başlangıçlar ve kararlar dikkat çekebilir. Guruplar arasında sizi ön plana çıkartacak, iş hayatınızda size ivmeler kazandıracak gelişmeler yaşanabilir.  

Önemli haberler, eski bir dostunuzdan gelecek yardımlar ya da sizin yapacağınız fedakârlıklar gündeme gelebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ VE GÜNEŞ BURCU YENGEÇ

Kariyer ve toplumsal statünüzü ilgilendiren önemli bir bitiş ve başlangıçlar dönemindesiniz. Sizi iyileştirecek ve geleceğe çok daha istikrarlı ve sağlam adımlar attıracak kararlar alma zamanı. Geçmişten gelen bir kariyer fırsatı tekrar gündeminize oturabilir.

Bu süreçte akademik olarak yeni sorumluluklar almak, dil öğrenmek, uzun seyahatlere çıkmak isteyebilirsiniz. Mahkemeler ve hukuku ilgilendiren konularda haberler gelebilir.

YÜKSELEN ASLAN VE GÜNEŞ BURCU ASLAN

Hayata karşı bakış açınızı değiştirecek ve sizi tamamen farklı ufuklara yönlendirecek yeni adımlar atma ve kararlar alma zamanı! Bu süreçte uzak ülkelere seyahatler gündeme gelebilir. Yeni bir eğitime başlamak, mezun olmak veya yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Eskiden gelen hukuki bir konu çözüme kavuşabilir.

Bu süreçte eşiniz veya ortağınızla beraber sahip olduğunuz mallar ya da gelirler, alacak ve verecekler, yatırımlar, miras, nafaka gibi konular gündeme gelebilir. Daha gerçekçi ve somut adımlar atmak durumunda kalabilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK VE GÜNEŞ BURCU BAŞAK

Evliliğinizi ve ortaklıklarınızı ilgilendiren maddi konuların ön plana çıktığı bir dönemdesiniz. Geçmişten gelen miras ve nafaka konuları bir çözüme gidebilir. Bütçenizi yeniden düzenlemek ve yeni yatırımlar yapmak için kararlar alabilirsiniz.

Eşinizin ya da partnerinizin iş hayatını ilgilendiren önemli gelişmeler yaşanabilir. Yolunda gitmeyen ortaklıklar son bulabilir.

YÜKSELEN TERAZİ VE GÜNEŞ BURCU TERAZİ

İkili ilişkileriniz, evliliğiniz ve iş ortaklıklarınızla ilgili önemli bitiş ve başlangıçların yaşanacağı bir dönemdesiniz. Yolunda giden ilişkiler evlilikle sonuçlanırken yolunda gitmeyen ilişkiler bitebilir.

İş hayatınızı ilgilendiren önemli sorumluluklar alma zamanı. Eyleme geçiyorsunuz. Günlük rutininiz her zamankinden çok daha fazla yoğun olabilir. Sağlığınıza özen gösterin.

YÜKSELEN AKREP VE GÜNEŞ BURCU AKREP

Günlük rutininizde önemli değişimlerin olduğu bir süreçtesiniz. İş hayatınızda yeni sorumluluklar alabilir, geçmişten gelen konuları tekrardan değerlendirebilirsiniz. İş arkadaşlarınızda ya da yaşadığınız çevrede değişimler olabilir. Yeni bir diyet programına ya da spora başlamak, sağlığınıza çok daha fazla özen göstermek durumda kalabilirsiniz.

Bu süreçte ikili ilişkileriniz, aşk hayatınız ve çocuklarınız ile ilgili konularda önemli sorumluklar ya da kararlar alabilirsiniz. 

YÜKSELEN YAY VE GÜNEŞ BURCU YAY

Size yeni bir aşk lazım J İkili ilişkileriniz ve aşk hayatiniz ile ilgili yeni adımlar, başlangıçlar veya sizi aşağıya çektiği düşündüğünüz ilişkilerinizde bitişler yaşanabilir. Her ne şekilde olursa olsun size iyi gelecektir. Bu süreçte eski sevgililerinizden haberler alabilirsiniz. Bebek haberleri ya da çocuklarınızın hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir.

Eviniz, yuvanız ve aile büyüklerinizi ilgilendiren konularda sorumluluklar ve kararlar gündemde olabilir.

YÜKSELEN OĞLAK VE GÜNEŞ BURCU OĞLAK

Ailenizi, yuvanızı ve aile büyüklerinizi ilgilendiren önemli başlangıçların ve bitişlerin eşiğindesiniz. Taşınmak, ev alıp satmak ya da tadilat yapmak gündeme gelebilir. Ailenize yeni bir üyenin katılması ya da birinin evden ayrılması söz konusu olabilir. Geçmişten gelen aile içindeki anlaşmazlıklar, yeni çözümler bulmanız için tekrar masaya yatırılabilir.

Bu süreçte iletişimde ve imzalarda çok daha fazla dikkatli olmalısınız. Ticari girişimlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca yakın çevre ve kardeşlerinizin hayatında önemli kararlar ve sorumluluk alacakları adımlar söz konusu olabilir.

YÜKSELEN KOVA VE GÜNEŞ BURCU KOVA

Geçmişten gelen bir ticari girişim tekrardan gündeminize gelebilir. Araba alabilir ya da satabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak veya seyahatler söz konusu olabilir. Kardeş ve yakın çevre ilişkilerinizde var olan sorunlara yeni çözümler üretmek isteyebilirsiniz. Doğru iletişim kurmak önemli olacaktır. Anlaşmalarda detaylara azami dikkat edin.

Bu süreçte yatırımlar yapmak, maddi konularda girişimci olmak ve sorumluluk almak gündeme gelebilir.

YÜKSELEN BALIK VE GÜNEŞ BURCU BALIK

Yeni para kazanma yöntemleri deneyebilir, risk alabilirsiniz. Yatırım yapmak ve malk mülk almak isteyebilirsiniz. Cesur ve hızlı adımlar söz konusu olabilir. Dış görünüşünüze ya da sağlığınıza para harcayabilirsiniz.

Ticari anlaşmalara imza atmak, ortaklıklar kurmak söz konusu olabilir ancak lütfen anlaşmanın detaylarına iyice hakim olduğunuza emin olun.

Tutulmanın Sabian Sembolü – “Kış mevsiminde kuşları besleyen genç bir kız.”

Bu sembol kendimize sormamız gereken şu önemli soruyu gündeme getirecektir.

“Bakmak, beslemek, korumak istediğimiz insanlar ve hayvanlar var mı?

Etrafımızda yardım eli uzatabileceğimiz, ilgi veya arkadaşlığa ihtiyacı olan biri var mı?

Bu sembol, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etme, sorunlarını nasıl çözeceklerini bilmeyenlere güvenlik, beslenme veya duygusal destek sağlamakla yakından ilgilidir.

Hepinize sevgiler.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Işıl NOLAN yazıları