Bir daha adını ağzınıza almayın

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.42

7.57

$

6.82

KÖR GÖZE PARMAK

Doç. Dr. N. BERATLI
nazim.beratli@kibrispostasi.com
Doç. Dr. N. BERATLI
A- A A+

Bir daha adını ağzınıza almayın

Gelişen teknoloji medyada da bize değişik seçenekler yaratıyor. Bugünü yazıyı ben yazmayacağım. Aşağıdaki iki linki tıkladığınızda, bir makaleyi okumaktan çok daha kısa bir sürede, başka birinin ağzından, son günlerde sergilenen bir show hakkında ne düşündüğümü öğreneceksiniz. Lütfen üşenmeyin! Linklerimiz şunlar:

http://www.youtube.com/watch?v=86YaCAdRcz4

http://www.youtube.com/watch?v=-ekfej_kmHQ

Bir daha bu adamın adını ağzınıza almayın! Yüzü güzel diye resmini göğsünüzde taşımayın. Aklı sizin kadar bazı zekâ özürlüleri Sovyetler Birliği deneyini başarısızlıkla sonuçlandırdı diye sapıttınız, amenna ama ortada sol adına hiçbirşey bırakmıyorsunuz. Tüh yüzünüze… Sakın "dünya değişti" diye ezbere söylediğiniz bir slogana sarılmaya da kalkmayın! Dünya değişiyor, doğru… Ama siz başkalaşıyorsunuz! Birkaç tane hanım evlâdı, askerlik etmekten korkuyor diye bahaneler yaratmayın!

İnsanlığın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için, elde silah savaşırken ölen İspanyol, Vietnam, Küba, Afrika, Güney Amerika, Yunanistan, Rusya ve bütün dünya devrimcilerinin anısı önünde saygı ile eğiliyorum… Halkının yabancılar tarafından ezilmemesi için, dağlarda bayırlarda, kırlarda savaş meydanlarında düşen, bütün uluslardan ulusçuların önünde de saygı ile eğiliyorum.

Sakın bir daha göğsünüzde Ché posteri görmeyeyim, onun yöntemleri ile cezalandırılmanızı savunacam, haberiniz olsun… İşte mahkemeler… Yürüyün… Mahir'i de ağzınıza almayın, Deniz Gezmiş'i de, Hüseyin'i de,Ulaş Bardakçı'yı da, Cihan Akptekin'i de… Hepsi silahı elinde öldü… Bar'larda "Tütsülü Biftek" ve kırmızı şarap zıkkımlanırken değil…

Sizinle ne zihniyet, ne ideoloji, ne politik, ne duygusal hiçbir bağım kalmamıştır. Hiçbiriniz ve hiçbir "çeşidinizle"! Tüh yüzünüze… Korkaklığı, sünepeliği, cinsel "yönelim" farklılığını solculuk ilân ettiniz. Ben "solcu" değilim… Hadi yolunuza…

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.