BÜYÜKKONUK
okuma süresi: 5 dak.

Sennaroğlu: "Komisyon kurulsun, yardımlar adil olarak dağıtılsın"

Sennaroğlu: "Komisyon kurulsun, yardımlar adil olarak dağıtılsın"

Kızılay’ın Büyükkonuk’ta belediye çalışanlarına yardım paketi dağıtma şekli çeşitli yorumlara neden oldu. Büyükkonuk Belediye Başkanı Sennaroğlu ile Kızılay İskele Bölge Sorumlusu eski başkan Sezai Sezen Kıbrıs Postası’na konuştu.

Yayın Tarihi: 09/04/20 11:30
Güncelleme Tarihi: 09/04/20 11:59
okuma süresi: 5 dak.
Sennaroğlu: "Komisyon kurulsun, yardımlar adil olarak dağıtılsın"

Büyükkonuk eski Belediye Başkanı Sezai Sezen’in Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı İskele Bölge sorumlusu olması ile geçtiğimiz günlerde belediye ile herhangi bir istişarede bulunmadan eylemde olan 30 çalışana kendisinin giderek Kızılay yardım paketlerinden verip, belediyenin işe devam eden işçilerine de gıda yardımlarını paketletip göndermesi bölgede rahatsızlıklara yol açtı.

Yardımların bu şekilde dağıtılması bölgede Kızılay’ın siyasete mi alet edildiği yönünde yorumların yapılmasına neden oldu. Konu ile ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, sürecin uzayacağı öngörüsü nedeni ile yardımların sürekliliği ve öncelikli ihtiyaçlı kişilerin belirlenmesi için bölgede acilen bir komisyon oluşturulması gerektiğini ifade etti. Yardımların şahıslar bazında bu şekilde dağıtılmasının adaletsizliğe ve kaynakların erken zamanda tüketilmesine neden olacağını belirten Sennaroğlu, yüzde 60’ının Bafra Turizm Bölgesi’nde çalışan kesim olan bölgelinin ihtiyaçlarının ve ihtiyaçlıların salgının ip gibi kesilmesi halinde bile önümüzdeki dönemde giderek artış göstereceğini yardımların bu nedenle oluşturulacak komisyon ile koordinasyonlu bir şekilde dağıtılması gerektiğini söyledi. Kızılay İskele Bölge Sorumlusu eski başkan Sezai Sezen ise kurumlardaki polimiğe kendilerinin karışmadığını, Kızılay’ın siyasete alet olmadığını ve tek amacın bu zor dönemde gerçek ihtiyaçlı kişilere ulaşmak olduğu yorumlarında bulundu.

“BÖLGEMİZDE GERÇEKTEN İHTİYAÇLI ÇOK KİŞİ VAR”

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, bölgedeki rahatsızlığı doğrularken, yardım paketlerinin dağıtılmasının ardından eski başkan Sezai Sezen ile görüştüğünü ancak yardımların dağıtılmadan önce en azından belediye ile bir istişarede bulunulması görüşünde olduğunu ifade etti. “1 kişinin gelip belediye çalışanlarının bir bölümüne yardım paketlerini kendisinin vermesi, bir bölümüne ise paketletip belediyeye göndermesi etik değil, çeşitli yorumlara dedikodulara neden olur” diyen Sennaroğlu, bölgede çok sayıda ve acil olarak yardıma ihtiyacı olan bölgelinin olduğuna dikkat çekti. Özellikle çocuk bezi ve süt konusunda yardım taleplerinin ciddi boyutta olduğuna dikkat çeken Sennaroğlu, İskele Kaymakamlığı bünyesinde Kızılay, belediyelerin meclis üyeleri ve muhtarlardan oluşan bir komisyon ile köylerdeki acil ve öncelikli ihtiyaçlıların belirlenmesi  gerektiğini kaydetti. Yardımların kurulacak komisyon ile adil bir şekilde dağıtılabileceğini ifade eden Sennaroğlu, bu şekilde gruplaşmalara, yorumlara ve dedikodulara da fırsat verilmeyeceğini belirtti.

BÖLGE KIRSAL, YARDIMLARIN SÜREKLİLİĞİ ÖNEMLİ

Sürecin uzayacağı yönündeki öngörüler nedeni ile yardımların sürekliliği ve kaynakların erken ürede tüketilmemesinin yine komisyon sayesinde sağlanabileceğine dikkat çeken Başkan Sennaroğlu, bölgenin kırsal olması nedeni ile halkın yüzde 60’ının bölgedeki otellerde çalıştığını bu yıl ise hastalığın ip gibi kesilmesi halinde bile birçok otelin kapalı olması nedeni ile halkın işsiz kalacağına vurgu yaptı.

SEZEN: “ÇALIŞANA DA, ÇALIŞMAYANA DA YARDIMLAR ADİL OLARAK VERİLDİ”

Kızılay İskele Bölge Sorumlusu eski başkan Sezai Sezen ise kurumlardaki polemiğe kendilerinin karışmadığını, Kızılay’ın siyasete alet olmadığını ve tek amacın bu zor dönemde gerçek ihtiyaçlı kişilere ulaşmak olduğu yorumlarında bulundu.

Bölgede geçmişte 2 dönem başkanlık yapan ve belediyedeki sorunlar nedeni ile çalışanların 5 aydan beri maaş almadığını göz önünde bulundurduklarını belirten Sezen,  hala çalışan işçinin de çalışmayan işçinin de maaşlarını alamaması nedeni ile hiçbir ayrıma gitmeden yardımların çalışan işçiye de çalışmayan işçiye de adil olarak dağıtıldığını kaydetti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.