BÜYÜKKONUK
okuma süresi: 4 dak.

Büyükkonuk Muhtarı Doğan: Yeni hükümetin önceliği ekonomi ve sağlık olmalı

Büyükkonuk Muhtarı Doğan: Yeni hükümetin önceliği ekonomi ve sağlık olmalı

Erken Genel Seçim’in sona ermesinin ardından olası hükümet senaryoları gündemde. Vatandaşın bu süreçteki tek derdi ise geçim ve refah düzeyde yaşanabilir bir ülke. Kıbrıs Postası yeni yazı dizisi ile köy muhtarlarının olası hükümetten özelde bölgeleri ve bölge halkı için, genelde ise ülke halkı için icraat beklentilerini gündeme getirdi.

Yayın Tarihi: 07/02/22 08:05
okuma süresi: 4 dak.
Büyükkonuk Muhtarı Doğan: Yeni hükümetin önceliği ekonomi ve sağlık olmalı

Kıbrıs Postası’nın köy muhtarlarının olası hükümetten icraat beklentileri yazı dizisi için konuşan Büyükkonuk Muhtarı Mustafa Doğan, istikrarlı bir oluşum sürdürmelerini beklediği yeni hükümetin önceliğinin ekonomi ve sağlık konuları olması gerektiğine dikkat çekti.

Doğan, halkın geçiminin refah düzeye taşınması için ülke ekonomisine acilen el atılması gerektiğini ifade ederken, özellikle Karpaz halkına yönelik sağlık açısından büyük bir icraat olacak olan hastane projesinin bir an önce hayata geçirilmesini istediklerini ifade etti.

DOĞAN: İSTİKRARLI BİR HÜKÜMET KURULSUN

Büyükkonuk Muhtarı Mustafa Doğan, yeni kurulacak hükümetten öncelikli beklentiler arasında, erken seçimin söz konusu olmadığı 5 yıllık istikrarlı bir hükümetin kurulması olduğunu ifade etti.

“GEÇİNEMİYORUZ, EKONOMİYE ACİLEN MÜDAHALE ŞART”

Büyükkonuk Muhtarı Mustafa Doğan bölgede işsizliğin başını alıp gittiğini kaydetti. Özellikle Karpaz bölgesinde genç neslin işsizlik nedeni ile yaşadıkları köylerden göç ettiğini belirten Doğan, pahalılık nedeni ile de geçimin imkansız hale geldiğine dikkat çekti.

“Her şey ateş pahası, hayvancısından memuruna herkes geçim sıkıntısı yaşıyor” diyen Doğan, yeni kurulacak olan hükümetin ilk olarak ülke ekonomisini düzeltecek icraatlarda bulunmasını istediklerini kaydetti.  Doğan, “ekonomiyi düzeltecek ciddi adımların atılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

DOĞAN: SAĞLIĞA GEREKEN ÖNEM VERİLMELİ

Pamuklu bölgesinde yapılması planlanan yeni hastanenin bir an önce yapılması gerektiğini belirten Doğan, “sağlığa gereken önemin verilmesi, sağlık alanındaki sorunların bir an önce giderilip doktor hemşire ve sağlık personelinin koşullarının iyileştirilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu. Karpaz bölgesi için Pamuklu’ya projesi hazırlanıp, henüz bu konuda hiçbir icraatta bulunulmayan hastanenin Karpaz halkına kazandırılması gerektiğini belirten Doğan, bu sayede bölge halkının sağlık konusunda rahatlatılabileceğini ifade etti.

“EĞİTİM VE TURİZM ALANINDAKİ İCRAATLAR BÖLGEYE KATKI SAĞLAYACAK”

İskele bölgesine bir üniversitenin kurulmasının Karpaz bölgesindeki işsizlik sorunun giderilmesine katkı sağlayacağını belirten Doğan, “eğitimin yanında, turizm adası olduğumuz için öncelikle bu 4 alanda iyileştirilmelerin yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi. Turizme de gereken önemin verilip turistik alanların gözden geçirilip iyileştirilmesi gerektiğini belirten Doğan, “böylece ülkemize gelen turist sayısının artırılmasını sağlamalıyız” şeklinde konuştu. Bu unsurlarda gereken müdahalenin yapılmasının halkın refah seviyesini artıracağını belirten Doğan, yeni kurulacak hükümetin bu sayede gençlerin en büyük sorunu olan işsizlik konusuna çözüm üretilmesi yönünde ciddi icraatlarda bulunmasını beklediklerini kaydetti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.