MEHMETÇİK
okuma süresi: 4 dak.

Sarıçizmeli: "Paylaşımı özelleştirmeyi savunduğum için değil, toplum uyansın diye yaptım. Pişman değilim"

Sarıçizmeli: "Paylaşımı özelleştirmeyi savunduğum için değil, toplum uyansın diye yaptım. Pişman değilim"

Mehmetçik Belediyesi'ne bağlı Bafra Halk Plajı'ndaki çöp manzarası karşısında insanların duyarsızlığına isyan eden Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarı Çizmeli Kıbrıs Postası Gazetesi'ne konuştu.

Yayın Tarihi: 31/07/17 12:13
okuma süresi: 4 dak.
Sarıçizmeli: "Paylaşımı özelleştirmeyi savunduğum için değil, toplum uyansın diye yaptım. Pişman değilim"
A- A A+
Kıbrıs Postası – Rüstem Tüccar

Mehmetçik Belediyesi'ne bağlı Bafra Halk Plajı'ndaki çöp manzarası karşısında insanların duyarsızlığına isyan eden Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarı Çizmeli Kıbrıs Postası Gazetesi'ne konuştu.

Sarıçizmeli, "benim geçmişim irdelenirse, özelleştirme ile ilgili nasıl bir tutumum olduğu görülecektir. Ben özelleştirmeye karşı bir insanım ancak siz eğer denizler halkındır diyorsanız, denizleri koruyacak, sahip çıkacaksınız" dedi.

Mehmetçik Belediyesi'ne bağlı Bafra Halk Plajı'ndaki çöp manzarası karşısında sosyal medyada, insanların duyarsızlığına isyan eden Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, yaptığı paylaşımın ardından tepki topladı.

Aldığı eleştirilerin çoğunun samimi olmadığını ifade eden Sarıçizmeli, "sözün bittiği yerdeyiz" diyerek topumun sadece eleştirdiğini, ama kimsenin dönüp de ben kendi adıma ne yapıyorum demediğini vurguladı.

Sarıçizmeli özelleştirme ile ilgili gelen eleştiriler için, "Benim geçmişim irdelenirse, özelleştirme ile ilgili nasıl bir tutumum olduğu görülecektir. Ben özelleştirmeye karşı bir insanım. Hatta ben, Doğu Akdeniz Kolej ve ilkokulu özelleştirildiği dönemde, özelleştirmeye karşı durduğum için hapis yattım" dedi.

ŞU AN ÜLKEYE BAKILDIĞI ZAMAN SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Plajların, denizlerin elbette halkın malı olduğunu savunan Sarıçizmeli ancak eğer denizler halkındır deniliyorsa o zaman denizlerin korunması ve sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

"Şu an ülkeye bakıldığı zaman sözün bittiği yerdeyiz. Eleştiriler elbette olacaktır ama eleştiriler bana samimi gelmiyor. Sadece eleştiriyoruz ama kimse dönüp de ben kendi adıma ne yapıyorum demiyor. Millet arabadan yollara poşet poşet çöp atıyor" diyen Sarıçizmeli, toplumda çöpleri temizlemenin, doğayı temiz tutmanın sadece belediyenin göreviymiş gibi bir algı olduğunu aktardı.

"KİMSENİN DOĞAYI KİRLETMEYE HAKKI YOKTUR"

Sarıçizmeli, "elbette çevreyi temizlemek, düzenlemek belediyenin görevleri arasındadır ancak bu kimseye doğayı kirletme hakkı vermez. Kimsenin böyle bir hakkı yoktur. Eğer siz plajlar, denizler ormanlar vs. halkındır diyorsanız o zaman sahip çıkacaksınız, koruyup kollayacaksınız. Ama biz aksine kirletmekten hiç utanmıyoruz. Ancak elimizden alınacağı zaman sahip çıkmak aklımıza geliyor ama iş işten geçmiş oluyor. Tıpkı Kıbrıs Türk Hava Yolları gibi, DAİ ve DAK gibi.

"PAYLAŞIMIMDAN PİŞMAN DEĞİLİM, ARTIK BUNUN TARTIŞILMASI GEREKİR"

"Ben bu paylaşımları artık bunların farkına varılsın, toplum uyansın diye yaptım, özelleştirmeyi savunduğum için yapmadım. Pişman da değilim, Sadece artık bunun tartışılması gerektiğine inandığım için ve dikkat çekmesi için yaptım" diyen Sarıçizmeli, "siyasi hiçbir kaygım yok. Hatta siyasi bir kaybım olacaksa da olsun, bunu göze alıyorum ama artık hepimizin silkinip kendimize gelmemiz gerekir. Eğer biz halk olmayı beceremezsek, biz kendi değerlerimize sahip çıkmazsak, tüm değerlerimiz tek tek elimizden alınacak, alınıyor da" şeklinde açıkladı.

"HALK OLMAYI ARTIK BECERMEMİZ LAZIM"

Belediye olarak üstlerine düşen görevleri yaptıklarını ama halkın da buna saygı göstermesi, "nasıl olsa belediye temizler" mantığıyla hareket etmemesi gerektiğini söyleyen Sarıçizmeli, "Kimse öz eleştiri yapmıyor, sorumluluk almıyor. Bu ülke bizimse, gerçekten bizimse, samimiysek eğer, o zaman gereğini yapmalıyız. Halk olmayı artık becermemiz lazım. Tartışmanın başlaması iyi oldu. Cemil Sarıçizmeli'nin bundan bir çekincesi yoktur" diyerek ülkenin menfaatlerinin siyasi menfaatlerden daha üstün olduğunu vurguladı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.