YENİERENKÖY
okuma süresi: 5 dak.

Sipahi Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Yenierenköy Belediyesi başkanlığına aday

Sipahi Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Yenierenköy Belediyesi başkanlığına aday

Sipahi köyü Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimlerde, Yenierenköy Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladı.

Yayın Tarihi: 11/02/22 10:50
okuma süresi: 5 dak.
Sipahi Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Yenierenköy Belediyesi başkanlığına aday

Haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler için bölgelerden belediye başkanlığı için adaylar yavaş yavaş belirmeye başladı.

Sipahi köyünde yıllardır muhtarlık görevi yürüten ve belde halkı tarafından sevilen Göksal Hacıhasanoğlu, Yenierenköy Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladı.

“MUHTARLIK’TA BİR ZİHNİYET DÖNÜŞÜMÜNÜ BAŞARDIK”

Bölge halkından aldığı kuvvetle yeni bir yola baş koyduğunu belirten Hacıhasanoğlu, doğduğu, büyüdüğü beldeye hizmet etmek, kalıcı izler ve eserler bırakmanın kendisi için büyük bir şeref olduğunu kaydetti.

Hacıhasanoğlu, adaylığını “dava arkadaşlarımızla, büyüklerimizle, dostlarımızla yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Haziran 2022’de yapılacak yerel seçimlerde Yeni Erenköy Belediye Başkanlığına aday olmaya karar verdim” ifadeleri ile duyurdu.

Sipahi Köyü Muhtarı seçildiği günden beri tüm enerjisini ve mesaisini sahiplenilmeyen sorunlara yerinde çözümler üretmek için harcadığını belirten Hacıhasanoğlu, “inanıyorum ki halkımızın desteğiyle geride birçok güzel eserler bıraktım. Belki daha da önemlisi Muhtarlık’ta bir zihniyet dönüşümünü başardık” dedi.

“GÖREVİM BOYUNCA SADECE HİZMETLERE VE SORUNLARA ODAKLANDIM”

Düşüncelerinden dolayı önceliğinin sadece bölge insanının ihtiyaçları olduğunu belirten Sipahi Köyü Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, “insanlarımızın, köyümüzün ve de bölgemizin sorunlarına çözümler bulabilmek amacıyla KKTC de Karpaz’dan, Lefke’ye, Anavatanımız Türkiye’de aşındırmadık yol, çalmadık kapı bırakmadım. Buralarda hem bölgemi tanıttım hem de vatandaşlarımızın sesi oldum. Bu süreçte çok kıymetli tecrübeler kazandım” dedi.

Yıllardır gençlerle iç içe olduğunu söyleyen Hacıhasanoğlu,  gençlerin kaygılarını, umutlarını ve dertlerini çok iyi bildiğini, gençlerin eğitim ve sosyal hayatlarını zenginleştirecek projelere öncelik vermenin ne demek olduğunu çok iyi tecrübe ettiğini aktardı.

Sıkı bir ekip çalışmasıyla, ilk kez akademi çatısı altında bölgede 100 gence spor yapma imkânı sunduklarını belirten Hacıhasanoğlu, “buradan edindiğimiz tecrübe ve aldığımız cesaretle şimdi bu altyapıyı belediye ve kulüpler iş birliğiyle daha sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Amacımız etkin bir iş birliği sayesinde bölgemizdeki sportif faaliyetleri çeşitlendirmek ve zengin bir altyapıya kavuşturmaktır” diyen Hacıhasanoğlu, muhtarlık görevimi icra ettiği sekiz yılda beldenin tüm köylerinin alt yapı ve diğer sorunlarını belediye çalışanlarının sorunlarını bildiğini ve çözüm önerileri ile projelerini ilerleyen günlerde bölge halkı ile paylaşacağını açıkladı.

“Muhtarlık görevim boyunca, Sipahi Türk Spor Kulübü ile Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu’nda , Erenköy Lisesi okul aile birliği başkanlığı görevlerinde aktif görevler üstlendim” diyen Hacıhasanoğlu, görevlerinden dolayı yurtiçinde ve Türkiye’de çok sayıda toplantıya ve teknik gezilere iştirak ettiğini, tüm bunların yerel yönetimlerin önemi konusunda ciddi tecrübelere katkı sağladığını belirtti.

Hacıhasanoğlu, “özellikle Türkiye’de Ankara, İstanbul, Balıkesir, Sındırgı, Samsun ve Trabzon’da belediyelerle yaptığımız toplantılarda belediyelerin halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamanın yanında eğitim, sağlık, ulaşım, spor ve kültür konularında neleri yapabileceklerine şahit oldum. Tüm bu projeleri yakından takip etme şansı yakaladım. Benzer şekilde KKTC’deki belediyelere yaptığımız ziyaretlerle olan ile olması gereken arasında mukayese etme fırsatı buldum” dedi.

Muhtarlık görevi boyunca yerel yönetimler, sosyal sorumluluk projeleri ve sportif faaliyetler konusunda edindiği tecrübelerden, vatandaşlardan ve özellikle gençlerden aldığı cesaretten dolayı bölge halkına hizmet için belediye başkan adayı olmaya karar verdiğini ifade eden Hacıhasanoğlu, “bu yolda sizlerle birlikte gönül birliği etmek, Yenierenköy Beldesine daha iyi hizmet verebilmek ve halkımızın sesine ses katabilmek için bu yönde bir karar aldım. Bölge halkımızla birlikte tüm zorlukların üstesinden gelebileceğimize ilişkin inancım tamdır. Artık şu andan itibaren takdir değerli halkımızındır. Bu görev bizlere nasip olursa hiçbir vatandaşımız iyi bir yönetim ortaya koyacağımızdan zerre kadar endişe etmesin. Birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.