ALSANCAK
okuma süresi: 4 dak.

Üstel ve Arıklı Alsancak girişine yeni yapılan çember düzenlemesini yerinde inceledi

Üstel ve Arıklı Alsancak girişine yeni yapılan çember düzenlemesini yerinde inceledi

Başbakan Ünal Üstel, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile birlikte Alsancak girişine yeni yapılan çember düzenlemesini yerinde inceledi. Üstel yapılan inceleme sırasında, “Bu yaptığımız yolla birlikte trafiğin ne kadar rahatladığını görüyoruz” dedi.

Yayın Tarihi: 02/04/24 12:36
okuma süresi: 4 dak.
Üstel ve Arıklı Alsancak girişine yeni yapılan çember düzenlemesini yerinde inceledi

Başbakan Ünal Üstel, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile birlikte, bu sabah, Girne-Alsancak ana yolu üçüncü etap çalışmaları kapsamında Alsancak girişine yeni yapılan çember düzenlemesini yerinde inceledi.

Başbakan Ünal Üstel ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’ya, bölgede yaptıkları incelemeler sırasında, Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın eşlik etti. İnceleme sırasında ihaleyi üstlenen şirketin direktörü Hüseyin Tüfekçi de hazır bulundu.  

ARIKLI: "ÇEMBERİN OLDUKÇA İŞLERLİK KAZANDIĞINI GÖRDÜK... ŞİMDİ ARTIK HIZLA YOLUN DEVAMINA BAŞLAYABİLECEĞİZ.”  

Bakan Arıklı, Girne-Alsancak yolunun önemli sorunlarından birinin Alsancak girişindeki kavşak konusu olduğunu, burada çember mi yoksa trafik ışığı uygulaması mı yapılması konusunun bazı tartışmalara neden olduğunu belirterek, çember uygulamasını denemek için bugün Alsancak girişine bir çember koyduklarını ve Başbakan’ın da bu uygulamayı yerinde görmek istediğini ve hep birlikte inceleme yapmak için bölgeyi ziyaret ettiklerini söyledi.

Bakan Arıklı, Başbakan ile yaptıkları incelemenin ardından, “burada çemberin oldukça işlerlik kazandığını gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Şimdi artık hızla yolun devamına başlayabileceğiz.” ifadelerini kullandı.

ÜSTEL: “BUGÜN ALSANCAK GİRİŞİNDEKİ ÇEMBER DÜZENLEMESİNİN İLK DENEMESİ YAPILIYOR”

Başbakan Ünal Üstel de incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, 2023 yılından beridir Alsancak- Karşıyaka-Çamlıbel-Güzelyurt yolunun rahatlaması için çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmalar kapsamda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının yaptığı projelendirme ile bugün Alsancak girişindeki çembere kadar geldiklerini belirtti.

Başbakan Ünal Üstel, burada bu çemberin olması için bazı istimlakların yapılması gerektiğini ve bunların Bakanlık tarafından çözüldüğünü aktararak, “Bugün [Alsancak girişindeki çember]düzenlemenin ilk denemesi yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

Başbakan, Girne-Alsancak ana yolunun 2012’den beri gündemde olan bir yol olduğunu anımsatarak, “Bizim hükümetimiz dedi ki bu yolu bitireceğiz ve bugün Alsancak’a kadar geldik. Alsancak’taki itilaflı çemberi çözdük. Bundan sonra, Lapta Oteller Bölgesi’ne, yani Lapta’nın çıkışına kadar gideceğiz” dedi.

“BU YAPTIĞIMIZ YOLLA BİRLİKTE TRAFİĞİN NE KADAR RAHATLADIĞINI GÖRÜYORUZ”

“Bu yaptığımız yolla birlikte trafiğin ne kadar rahatladığını görüyoruz” diyen Başbakan Üstel, çalışmalar kapsamında yolların yanı sıra ışıklandırma, kaldırımlar, yürüyüş yolları ile minibüsler için durak yerlerinin de yapıldığını söyledi.

Üstel, şu anda Alsancak kavşağında yürütülen bu çalışmaların Lapta kavşağına kadar yapılacağını belirterek, insanlarının daha güvenli ve rahat bir şekilde kullanabilecekleri bir yolu bölgeye kavuşturmayı umduklarını söyledi. 

Başbakan Üstel, bu doğrultuda emeği geçen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı ile yetkililere ve ilgili firmaya teşekkürlerini ileterek, çalışmaların bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tony Balci02/04/24 12:57
Takdiniz siyah gozlukleri siyah mercedes lerde geziniz. Aferin is yapiyorsunuz sizleri buraya getirenler de turkiyede secimi kaybetti side yakinda gidersiniz . Allah hu ekber diyerek gideceksiniz