ÇATALKÖY
okuma süresi: 4 dak.

Mehmet Hulusioğlu: İnsanları hayal peşinde koşturtmamamız gerekiyor

Mehmet Hulusioğlu: İnsanları hayal peşinde koşturtmamamız gerekiyor

Çatalköy Belediye Başkanı ve Çatalköy-Esentepe Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Mehmet Hulusioğlu, bütün motivasyonunu belediyenin doğru kurgulanmasına harcadığını belirterek, “İnsanları hayal peşinde koşturtmamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 06/12/22 13:24
okuma süresi: 4 dak.
Mehmet Hulusioğlu: İnsanları hayal peşinde koşturtmamamız gerekiyor

Çatalköy Belediye Başkanı ve Çatalköy-Esentepe Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Mehmet Hulusioğlu, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa konuk oldu.

Belediyeler Reformu’nun uzun soluklu bir proje olduğuna dikkat çeken Hulusioğlu, “Reform süreci aslında yaklaşık 7-8 yıl önce sürücü başladı. Reformun bir bacağı olan belediyelerin birleştirilmesi hususu 18 belediyede sonuçlandı” dedi.

“BÜTÜN MOTİVASYONUMU BU BELEDİYENİN DOĞRU KURGULANMASINA HARCIYORUM”

Hulusioğlu, reforma belediyelerin mali açıdan daha çok güçlenebilmesi için destek verdiğini kaydederek, “51/95 sayılı yasadaki düzenleme reformun en önemli noktalarından biridir. Bütün motivasyonumu bu belediyenin doğru kurgulanmasına harcıyorum” ifadelerini kullandı. 

Çatalköy ve Esentepe’nin hızlı bir şekilde yatırım alan bir böyle olduğunu dile getiren Hulusioğlu, “Öngördüğümüz eksiklikler var. Katılımcı bir anlayışla hareket edeceğiz” diye konuştu.

Hulusioğlu, üstyapılarda hızlıca ve bilinçsizce yapılan inşaatların altyapılarda ciddi sorunlar yarattığını, konrtrollü büyümenin sağlanması gerektiğini vurguladı.

“PERSONEL GİDERLERİ YÜZDE 80’LERE DAYANDI...”

Yüzde 50 civarında olan personel giderlerinin yüzde 80’lere dayandığını ifade eden Hulusioğlu, “Bütçede kalan diğer kısımlar zorunlu ihtiyaçlara gidiyor” açıklamasında bulundu.

Hulusioğlu, bütün ekonomik olumsuzluklara rağmen Çatalköy Belediyesi’nin ülkede mali açıdan en iyi ilk beş belediyeden bir olduğunu söyledi.

Esentepe Belediyesi’nin idari yapısı çok kötü durumda olduğunu kaydeden Hulusioğlu, “Personelden aldığımız bilgiler doğrultusunda sosyal haklar ödenmiyor. Bu konular bizi ciddi şekilde zorlayacaktır” dedi.

“DEVLET KATKI PAYLARININ DAĞITIMINDA SIKINTILAR VAR”

Hulusioğlu, devlet katkı paylarının dağıtımında sıkıntılar olduğunu, bu konuyla ilgili çalışmalarını da sürdürdüklerini ifade etti.

Yaklaşık 8 yıldır Esentepe’nin çöplerini Çatalköy Belediyesi’nin topladığını dikkat çeken Hulusioğlu, “Esentepe Belediyesi’nin maddi olarak sıkıntılı olduğu günlerde bunları hiçbir karşılık almadan yaptık” diye konuştu.

Hulusioğlu, yönetici olmanın sorumluluk gerektiren bir iş olduğunu, insanların doğru ve şeffaf bir şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti.

“İNSANLARI HAYAL PEŞİNDE KOŞTURTMAMAMIZ GEREKİYOR”

Belediyelerin mali yapıları ve teknik donanımları çerçevesinde ne yapabileceklerini söylemeleri gerektiğine değinen Hulusioğlu, “İnsanları hayal peşinde koşturtmamamız gerekiyor” dedi

Hulusioğlu, Çatalköy-Esentepe Belediyesi’ni her iki bölgenin halkı da benimsemesi gerektiğini ifade ederek, “Bu belediye hepimizindir. Bölgeli insanlara aidiyet duygusu kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.