Esentepe Fun Run & Ramble Telsim'in de desteğiyle gerçekleşti

loading
14 Temmuz, Salı
£

8.61

7.83

$

6.87

Esentepe Fun Run & Ramble Telsim'in de desteğiyle gerçekleşti

Esentepe Fun Run & Ramble Telsim'in de desteğiyle gerçekleşti

1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası nedeniyle, Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına bu yıl beşincisi düzenlenen "Esentepe Fun Run & Ramble", Telsim'in de desteğiyle yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Esentepe Fun Run & Ramble Telsim'in de desteğiyle gerçekleşti
A- A A+
5. ESENTEPE FUN RUN & RAMBLE TELSİM'İN DE DESTEĞİYLE GERÇEKLEŞTİ

YÜZLERCE BAĞIŞÇI KANSER HASTALARI İÇİN ELELE VERDİ

1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası nedeniyle, Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına bu yıl beşincisi düzenlenen "Esentepe Fun Run & Ramble", Telsim'in de desteğiyle yoğun bir katılımla gerçekleşti. Esentepe yakınlarında bulunan Magic Bar'da başlayan ve aynı yerde tamamlanan etkinliğe Cumhurbaşkanı'nın değerli eşi Meral Eroğlu, Meclis Başkanı Yardımcısı Ünal Üstel, Sağlık Bakanı Ahmet Gulle, milletvekili Kutlu Evren, İzlem Gürçağ, Ergün Serdaroğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Kanser Hastaları'na Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ile birlikte yüzlerce bağışçı ve gönüllü katıldı.

GULLE: KANSERLE SAVAŞTA BÜTÜNLÜKLÜ OLARAK ÇALIŞIYORUZ

Etkinlikte konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Gulle, ülkemizde ilk kez bütünlüklü olarak bir kanserle savaş politikası oluşturduklarına dikkati çekti. Kanser konusunda şu ana kadar kayıtçılıkta eksiklik olduğunu belirten Gulle, Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte yeni bir projeye başladıklarını açıkladı. Gulle, Onkoloji Merkezi'nin de bitmek üzere olduğuna vurgu yaparak, sivil toplum örgütlerinin de katkılarıyla kanserle savaşta hem kayıt hem tarama hem de tedavi konusunda bütünlüklü olarak çalıştıklarınının altını çizdi.

KOCAİSMAİL: BU GÜZELLİĞİ YARATAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kanser Hastaları'na Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail ise, kanser konusunda yapılması gerekeni yaptıklarını ve hükümet yetkilileri, sivil toplum örgütleri ile özel kurumlarının iş birliği içerisinde bu etkinliğe destek verdiğini söyledi. Kocaismail, beş yıldır düzenledikleri etkinliğe katkı koyan tüm gönüllüre, bağışçılara ve kurum ile kuruluşlara teşekkür etti. Kocaismail, Ahmet Gulle'nin derneğin daha önce Sağlık Bakanlığı'ndan talep ettiği Ulusal Kanser Kontrol Planı Stratejisi'nin başladığının müjdesini kendisiyle paylaştığını kaydetti.

TANPINAR: KANSERLE MÜCADELEDE ALMAMIZ GEREKEN ÇOK YOL VAR

Telsim'in desteği ile 1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası nedeniyle, Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına bu yıl beşincisi düzenlenen "Esentepe Fun Run & Ramble" etkinliğinde konuşan Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da ülke olarak Kanserle mücadelede alınması gereken çok yol olduğuna dikkat çekerek, "Hedef şaşırtmadan kanserle ilgili yediğimiz içtiğimizde, soluduğumuz havaya kadar birçok önlemin alınması gerekiyor. Bu konuda biz de Telsim olarak üzerimize düşeni yaparak, farkındalık yaratmak adına böylesi etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

Yüzlerce bağışçı ve gönüllünün katıldığı etkinlik kapsamında çocuklara özel 2 km'lik çocuk etkinliği ve büyükler için 8 km'lik koşu ve yürüyüş gerçekleşti. Etkinlik sonunda yürüyüşe ve koşuya katılan herkese madalya ve dereceye girenlere de ödüller verildi.

Easter haftası dolayısı ile çocukların ve yetişkinlerin bir bölümünün de Easter kostümüyle katıldığı etkinlikte çocuklara özel hediyeler verildi. Kanser hastalarına yardım etmek için biraraya gelen binlerce kişiyle birlikte etkinliğe katılan Telsim ailesi de bireysel olarak bağışta bulunarak, kanser hastalarına yardım elini uzattı.

Kanser konusunda elele verip, kanser hastalarına yardımda bulunmak için etkinliğe katılan bağışçılar güzel bir gün geçirdiklerini söylerek, etkinliğe katılmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Katılımcılar etkinlikle ilgili görüş ve duygularını şöyle aktardı:

DİDEM ÇAYLAR: Çok güzel bir parkurdu. 5 km boyunca koştum, çok keyifliyfi. Kanserden korkumuyoruz, geç kalmaktan korkuyoruz. Telsim'e tüm sosyal sorumluluk projelerinde olduğu gibi bu etkinlikte de kanser konusundaki duyarlığından dolayı teşekkür ediyorum.

SEZAN AĞA: Çok güzel bir etkinlikti. Kanser konusunda hepimiz duyarlı davranmalı ve bu hastalıkla mücadele edenlere yardımcı olmalıyız. Sosyal sorumluluk etkinliklerinin devamının gelmesini diliyoruz.

HALİL AĞA: Bugün kanser konusunda yüzlerce kişiyle birlikte biraraya geldik. Kimilerimiz koştu, kimilerimiz yürüdü. Çok güzel bir ortamdı.Bu güzelliğe katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz.

ELİZ DERVISH: Bugün buraya annem, babam ve kardeşlerimle katıldım. Ailemle birlikte koştum. Çok eğlenceliydi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer ESENTEPE Haberleri