AKDOĞAN
okuma süresi: 6 dak.

Eylem Dolmacı: “Belediye seçimlerinde benle beraber birçok kadının göreve geleceğine inanıyorum”

Eylem Dolmacı: “Belediye seçimlerinde benle beraber bir çok kadının göreve geleceğine inanıyorum”

Eylem Dolmacı, "Ben Akdoğan Belediye Başkanı seçildiğim gün, tekrardan, Akdoğan merkezli olarak Güney Mesarya'nın bir ilçe olması için mücadele edeceğim…” dedi. 

Yayın Tarihi: 06/12/21 14:35
okuma süresi: 6 dak.
Eylem Dolmacı: “Belediye seçimlerinde benle beraber bir çok kadının göreve geleceğine inanıyorum”

Siyasi arena erken genel seçimlere kilitlendi ancak Haziran’da yapılacak yerel yönetim seçimleri için de adaylar hazırlıklarını sürdürüyor.

Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, “Akdoğan için yeni bir sayfa” diyerek Ulusal Birlik Partisi Akdoğan Belediye Başkan aday adayı…

Dolmacı, yerel seçimlerde kendisi ile birlikte kadın belediye başkanlarının göreve geleceklerine inancını dile getirdi. 

Eylem Dolmacı, "Ben Akdoğan Belediye Başkanı seçildiğim gün, tekrardan, Akdoğan merkezli olarak Güney Mesarya'nın bir ilçe olması için mücadele edeceğim…” dedi. 

Dolmacı, Kıbrıs Postası’nın sorularını yanıtladı.

“Neden Akdoğan Belediye başkanlığına aday olmak istiyorsunuz?”

“Akdoğan, Güney Mesarya'nin önemli bir merkezidir. Güney Mesarya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde üretilen tarımsal gıda ürünlerinin yüzde 65'ini üreten, bereketli ve verimli bir bölgedir. Güney Mesarya'nın merkezi bir yerleşim birimi olan Akdoğan bir çok sebepten dolayı gelişmedi ve kalkınamadı.

Akdoğan'a hak ettiği gelişmeyi ve kalkınmayı sağlamak için, partim Ulusal Birlik Partisinden Akdoğan Belediye başkan aday adaylığımı Mayıs ayında içinde Akdoğan ve Güney Mesarya için yapacaklarımı içeren manifestostomu,  Kıbrıs Postası’na açıklayıp ilan etmiştim. Akdoğan'ı çağdaş bir kente dönüştürme projelerimi içeren manifestomda, yer alan projelerimi, detaylandırma ve bu projelerin altını doldurma çalışmalarım ekibim ile birlikte devam etmektedir. Detaylandırdığımız projelerimizin, maliyetleri ile birlikte bu projelerin finansmanını karşılaşacağımız kaynak çalışmalarımıza da aynı paralellikte devam ediyoruz.

“Akdoğan'nın kalkınması ve gelişmesi için projeleriniz nelerdir?”

“Akdoğan'nın ve Akdoğan ile birlikte Güney Mesarya'nın da gelişip kalkınması için bir çok projeler planlamış bulunuyorum.

Projelerim,

 1. Akdoğan'ın tüm Esnaf ve Zanaarkarlarına daha verimli bir çalışma ortamı ve imkanı yaratmak için bir 'Organize Sanayi bölgesi' için yer ve alt yapı çalışmaları için finansman sağlama çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir.
 2. Güney Mesaryalı tüm üreticilerimize hizmet verecek olan, bir Hububat depolama, satın alma, satış yapma ve tohumluk hububat hazırlama faaliyetlerinin tümünü kapsayacak bir "Huhubat Alım/Satım Merkezinin" yerleşim birimleri dışında kurulması. Bu projemiz için de yer çalışması ile yatırımın yapılabilmesi için finansman sağlama çalışmalarımız sonuçlanmak üzeredir.
 3. Akdoğanlılar için bir 'Yürüyüş, Bisiklet Yolu ve Dinlence Merkezi' projemizin güzergahı belirlenmiş olup, proje ve finansmanı için çalışmalarımız devam etmektedir.
 4. Akdoğan ve Güney Mesarya'ya hizmet verecek bir 'Engelsiz Yaşam Merkezi' kurulması projemizin proje çalışmaları devam ediyor.
 5. Akdoğan'dan göçü engellemek için 'Sosyal Konut, Konut ve Alt Yapısı' projemiz için de ilgili bakanlık ile çalışmalarımız devam etmektedir.
 6. Akdoğan ve tüm Güney Mesarya'yaki üreticilerimize ve halkımıza hizmet edecek olan 'Süt ve Süt Ürünleri Festivali' planlamış bulunuyorum.
 7. Akdoğan Sağlık Ocağının daha gelişmiş bir sağlık merkezine dönüşmesini sağlamak, projelerimiz içindedir.
 8. Akdoğan ve tüm Güney Mesarya'yadaki tarımsal ve diğer alanlardaki üretim aşamalarına 'teknik ara eleman ve bilgi' sağlayacak olan bir Mesleki Teknik Yüksek Okulu' kurulması projemizin, çalışmaları devam etmektedir.
 9. Akdoğan'ı doğruda Beyarmudu yoluna bağlayacak olan yol projemizin güzergahı belirlenmiş olup, alt yapı çalışmaları ve finansmanı ile ilgili çalışmaların sonuna gelmek üzereyiz.
 10. Akdoğan'a bir çok fonksiyonlu bir 'Köy Kadın Kursu Merkezinin kurulması için yer çalışması tamamlanmış olup, finansmanı ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.
 11. Akdoğan'ı bir gastronomi kentine dönüştürmek de projelerimiz içinde yer almaktadır.bu projemizi Akdoğan'lı kadınlar ile birlikte yürüterek ev hanımı kadınların ev ekonomisine katkı sağlamalarını amaçlıyorum.

Ve daha birçok konudaki proje çalışmalarımız devam etmektedir.”

Ülkemizde bir kadın belediye  başkanımız yoktur. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

“Ülkemizde bir Kadın Belediye Başkanı olmamasını çok büyük bir eksiklik olarak görüyorum. Belediye başkanlığı için biz kadınlara da fırsat verilmeli ve desteklenmeli. Allah nasip ederse Haziran 2022 yerel seçimlerinden sonra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde, ben dâhil bir çok kadının yerel yönetimlerde, Belediye başkanı olarak görev başına geleceğine inanıyorum.

Güney Mesarya 1878 yılından önceki Türk İdaresinde bir ilçe idi.

Ben Akdoğan Belediye Başkanı seçildiğim gün, tekrardan, Akdoğan merkezli olarak Güney Mesarya'nın bir İlçe olması için mücadele edeceğim…”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.