×
banner
banner
banner
Ana Sayfa VADİLİ
banner
Akıncı: "Çevre bilinci aile ocağından başlamalı ve yaşamın bir parçası haline dönüşmeli"

Akıncı: "Çevre bilinci aile ocağından başlamalı ve yaşamın bir parçası haline dönüşmeli"

Giriş Tarihi: 07/04/2019
14:39
Akıncı: "Çevre bilinci aile ocağından başlamalı ve yaşamın bir parçası haline dönüşmeli"
Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamına düzenlenen Vadili İlkokulu Bahar Şenliği, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre etkinlikte halk dansları gösterileri sunuldu; ardından Cumhurbaşkanı Akıncı ve eşinin katılımıyla yürüyüş düzenlendi.

Doğa yürüyüşü olarak tasarlanan yürüyüşün güzergahı, olumsuz hava koşulları nedeniyle değiştirilerek Vadili köyüyle sınırlı kalındı.

"ÇEVRE BİLİNCİ AİLE OCAĞINDAN BAŞLAMALI VE YAŞAMIN BİR PARÇASI HALİNE DÖNÜŞMELİ"

Cumhurbaşkanı Akıncı, Vadili İlkokulu Bahar Şenliği'nde yaptığı konuşmada, doğanın bahşettiği güzellikler, tarih ve kültürel miras, Akdeniz mutfağı, misafirperver insanlar bakımından çok güzel ve zengin bir ülkede yaşadıklarını kaydetti fakat çevre konusunda yapılması gerekenler olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, "Bu ülkede daha iyi ve daha güzele gideceğimiz hamur ve malzeme var. En güzeli üretmek kendi elimizde" dedi.

Sağlıklı yaşam, turizmin gelişmesi, gelecek nesillere duyulan sorumluluk nedeniyle çevrenin korunması gerektiğini söyleyen Akıncı, çevre bilincinin yaşamın bir parçası olması gerektiğini kaydetti.

"ÇEVRE, GELECEK KUŞAKLARA AKTARILACAK BİR MİRASTIR"

Çevreyi koruyup, korunmasını sağlamanın bir yaşam biçimi haline gelmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Vadili İlkokulu Bahar Şenliği'nin bu yönde atılan önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi'nin 3 yıldan beridir, çevre bilincinin yaygınlaşması için faaliyetlerini yürüttüğünü anlatan Cumhurbaşkanı Akıncı, çevrenin gelecek kuşaklara aktarılacak bir miras olduğunu söyledi.

Akıncı, "Bu etkinliğin arkası gelecek ve diğer okullara da sirayet edecektir. Bu mücadeleyi el ele, birlikte yürüteceğiz" şeklinde konuştu.
banner
banner
banner
banner
DİĞER VADİLİ HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.68
GBP 7.34
EUR 6.30
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.