BEYARMUDU
okuma süresi: 5 dak.

CTP'nin Beyarmudu Belediye Başkan adayı Tuver: Köylüler temizlikten ve amaca uygun hizmet alamamaktan şikayetçi

CTP'nin Beyarmudu Belediye Başkan adayı Tuver: Köylüler temizlikten ve amaca uygun hizmet alamamaktan şikayetçi

CTP'nin Beyarmudu Belediye Başkan adayı Sadık Tuver, kaldırım ve çevre düzenlemesi yapılmadığını görsel güzelleştirme için ise hiçbir adım atılmadığını dile getirerek, “Köylüler temizlikten ve amaca uygun hizmet alamamaktan şikayetçi” dedi.

Yayın Tarihi: 13/12/22 17:25
okuma süresi: 5 dak.
CTP'nin Beyarmudu Belediye Başkan adayı Tuver: Köylüler temizlikten ve amaca uygun hizmet alamamaktan şikayetçi

Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) Beyarmudu Belediye Başkan adayı Sadık Tuver, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Ulaş Barış’ın hazırlayıp sunduğu ‘Seçim Gündemi’ adlı programa konuk oldu.

Dört dönemdir İlker Edip’in belediye başkanlığı yaptığını fakat değişen veya gelişen bir şeyin olmadığını ifade eden Tuver, “Bizim adaylığımız değişmek ve gelişmek içindir” dedi, değişmenin yetmeyeceğini aynı zamanda da gelişmek gerektiğini ifade etti.

Yapılmayanları yapmak için aday olduklarına değinen Tuver, bölgede altyapı anlamında ciddi sıkıntıların olduğunu, bugün hâlâ evleri su basabildiğini anlatarak, bunun ‘ne kadar geride’ olunduğunun kanıtı anlamına geldiğini söyledi.

KÖYLÜLER TEMİZLİKTEN VE AMACA UYGUN HİZMET ALAMAMAKTAN ŞİKAYETÇİ”

“Kaldırım ve çevre düzenlemesi yok, görsel güzelleştirme yok hiçbir adım atılmadı...” diyen Tuver, köylülerin temizlikten ve amaca uygun hizmet alamamaktan şikayetçi olduklarına dikkat çekti.

Ayrıca köylülerin bahçelerine ve mandıralarına güçlükle gittikleri için de şikayet ettiklerini belirten Tuver, bu anlamda çalışmaları olacağını kaydetti.

DÖVİZ SINIR KAPISINDAN AKIP GİDİYOR AMA BÖLGE İÇİN KULLANILMIYOR”

Bölgede sınır kapısının olmasının normalde bir avantaj olduğunu ama bunun kullanılamadığını dile getiren Tuver, “Döviz sınır kapısından akıp gidiyor ama bölge için kullanılmıyor” dedi.

Tuver, Beyarmudu ana yolu üzerindeki esnafın da otopark sıkıntısından dolayı mağdur konumda olduğunu ifade etti.

“Sadece Pergama’yı düşünürsek ana yolda düzenlemelere gidilmesi gerekir, gerekirse sayaçlar koyulmalı ve insanlar alışverişe teşvik edilmeli” diyen Tuver, ara yollarda da alt yapı çalışmalarının tamamlanması halinde insanlara oralarda da alışveriş yapma fırsatının doğacağından bahsetti.

SOSYAL FAALİYETLER DAHA ÇOK YAPILMALI”

Halktan aldığı izlenimin, ‘insanların kopuk olduğu’ yönünde olduğunu söyleyen Tuver, sosyal faaliyetlerin daha çok yapılmasıyla bu durumun çözülebileceğini söyledi.

“Bir tiyatro ekibimiz var bununla övünüyoruz ama halka ile iç içe bir faaliyeti yok” ifadelerini kullanan Tuver, ekibin halkın gözünün önünde olmalarını istediğini belirterek, bir salonları olduğunu ama etkin olarak kullanılmadığını dile getirdi, “Orada haftanın belirli günlerinde güzel bir sinema oluşturulabilir” diye konuştu.

Festivallerinde pandemiden dolayı yapılamadığını ancak daha büyük alanlarda yeniden olması için çalışmalar yapacaklarına değinen Tuver, bunun bölgenin tanınması için de önemli olduğunu kaydetti.

KOOPERATİFÇİLİĞİ ÖN PLANDA TUTARAK BELEDİYENİN YAPISINI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Bölgenin üretim merkezi olduğuna dikkatleri çeken Tuver, haşere ile mücadelede konusunda da planlamaları olduğunu ifade etti. Tuver, “Biz kooperatifçiliği ön planda tutarak belediyenin yapısını güçlendireceğiz” dedi.

İnsanları ağaç ekimine teşvik edeceklerinin altını çizen Tuver, bu şekilde bölgenin de daha yeşil hale gelebileceğini söyledi.

Harnup üretimin de artması gerektiğini dile getiren Tuver, bu şekilde ekonomiye de katkı sağlanacağını belirtti, “Ne yazık ki şu ana kadar yapılan belediyecilik bu konuda da hiçbir gelişim göstermedi” dedi.

İNCİRLİ KÖYÜNDE HALA KUYU SUYU KULLANILIYOR”

İçme suyu konusuna da değinen Tuver, içme suyunun bölgelere Türkiye’den geldiğini ancak İncirli köyünde hâlâ kuyu suyu kullanıldığını hatta bu köyün unutulduğunu ifade etti.

Günümüzde artan yem maliyetleri konusuna dikkatleri çeken Tuver, bu yüzden küçükbaş hayvancılık sektörünün de sekteye uğradığını ve hayvancılığın da kooperatifçiliğe bağlı olacağını bu sayede zaman içerisinde hayvanlarının pazarlanmasına kadar yardımcı olabileceklerini dile getirdi.

Bölgede ki 65 yaş üzeri yaşlılara bakılacak bir yapıyı da oluşturmak istediğinin altını çizen Tuver, gündüzleri bakım evi tarzında sosyal alanlar oluşturacaklarını ve bu alanların kreşler ile de iç içe bir yapıda olmasını istediklerini belirtti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.