×
banner
banner
banner
Ana Sayfa SERDARLI
banner
Meral Akıncı: "Kadınların ürettiklerinin değerlendirilmesi önemli"

Meral Akıncı: "Kadınların ürettiklerinin değerlendirilmesi önemli"

Giriş Tarihi: 19/10/2018
12:39
Meral Akıncı: "Kadınların ürettiklerinin değerlendirilmesi önemli"
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu ile Serdarlı Kültür ve Sanat Evi'ni ziyaret etti.
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Serdarlı Köy Kadın Kursu'ndaki kadınlarla biraraya gelerek sohbet eden ve yapılan çalışmaları inceleyen Meral Akıncı, kadınların fikirlerini dinledi.

Meral Akıncı, kadınların üretmesinin ve üretilenleri değerlendirmenin önemine değinerek, bu gibi kurslarda, kadınların hayat tecrübelerini paylaştığını, yeni yeteneklerini keşfettiğini ve yardımlaşmanın çoğaldığını söyledi.

Köy kadın kursu öğretmeni Nahide Kurumanastırlı da, bölgedeki kadın kurslarının faaliyetleri hakkında Meral Akıncı'ya bilgi verdi ve kurslara desteğinden dolayı teşekkür etti.

ÖĞRENCİLER, OKULLARINA DAVET ETTİ

Meral Akıncı, Serdarlı Kültür ve Sanat Evi'ni ziyareti sırasında, kültür evini ziyarete gelen Dörtyol İlkokulu öğrencileri ile karşılaştı.

Kültürel değerleri öğrenmek amacıyla, kültür gezisi kapsamında Serdarlı Kültür ve Sanat Evi'ni ziyaret eden çocukları dinleyen Meral Akıncı, farklı kültürlerin izlerinin olduğu Serdarlı'nın en önemli özelliğinin imece usulü iş paylaşımı olduğunu ve bu önemli özelliğinin devam ettiğini belirtti. Akıncı, kültürel değerleri yaşatmanın önemini anlattığı çocuklara sorular sorarak, onların sorularını da yanıtladı.

Öğrenciler, kendi bölgelerini de tanıtmak istediklerini belirterek, Meral Akıncı'yı Dörtyol İlkokulu'na davet etti.

Ziyaretlerinde, Meral Akıncı'ya, Cumhurbaşkanlığı Müdürü Gülden İlkman eşlik etti.

banner
banner
banner
banner
DİĞER SERDARLI HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.68
GBP 7.34
EUR 6.30
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.