YENİBOĞAZİÇİ
okuma süresi: 5 dak.

Şifa Çolakoğlu: Belediye Meclis toplantıları belli dönemlerde farklı köylerde yapılmalı

Şifa Çolakoğlu: Belediye Meclis toplantıları belli dönemlerde farklı köylerde yapılmalı

CTP'nin Yeniboğaziçi Belediye Başkan adayı Şifa Çolakoğlu, Belediye Meclis toplantılarının halka açık şekilde yapılabileceğini ifade ederek, "Ben belli dönemlerde toplantıların farklı köylerde yapılması gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Yayın Tarihi: 10/11/22 20:16
Güncelleme Tarihi: 11/11/22 08:38
okuma süresi: 5 dak.
Şifa Çolakoğlu: Belediye Meclis toplantıları belli dönemlerde farklı köylerde yapılmalı

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Yeniboğaziçi Belediye Başkan adayı Şifa Çolakoğlu, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Kaan Kutlay’ın hazırlayıp sunduğu ‘Siyasetin Ekonomisi’ adlı programa katıldı.

Yeniboğaziçi Belediye Başkan adayı Çolakoğlu, yerel yönetimlerin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Güzel yönetildiği ve doğru yönetildiği takdirde çok fazla alana pencere açabilecek bir yapı” ifadelerini kullandı.

Yeniboğaziçi Belediyesi’nin çağdaş ve verimli bir şekilde yönetilmediğini dile getiren Çolakoğlu, “Ne kadar çok hayata dokunabilirsek, insanların yaşam kalitesini yukarıya taşıyabilirsek bu çok büyük bir mutluluktur. İnşallah güzel şeyler yapacağız” diye konuştu.

Gazimağusa Kaymakamlığı yaptığı sürece dikkat çeken Çolakoğlu, şöyle devam etti:

“Kaymakamlık yaptığım dönemde her zaman sahadaydım. Bir sorun var ise her zaman gidip yerinde görmeyi ve tespit etmeyi çok önemsedim. Parti rozeti ayırmadan, bütün belediye başkanları ile uyumlu çalıştık, güzel işler yaptık. Belli bir oranda da başarılı olduk. Bunlar ekip işidir… Kadronuzla birlikte uyumlu ve disiplin içerisinde çalışabilirseniz, bu başarıyı taçlandırırsınız. Güzel bir ekip çalışmasının önemli olduğunu düşünüyorum.”

“YAPILACAK OLAN İŞ NE İSE HUKUKA UYGUN YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR”

Çolakoğlu, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı’na işaret ederek, “Yapılacak olan iş ne ise hukuka uygun yapılması çok önemlidir. Hukukla ilgili konularımız yara almış durumda. Ben bu konularda daha hassas davranılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.  

Şifa Çolakoğlu, “Ne yapılacaksa mutlaka gelişmeye açık, tarihi doku korunarak, hassasiyetlere ve teknik dairelerin görüşlerine önem verilerek yapılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

“YENİBOĞAZİÇİ BELDESİNDEKİ NÜFUS 25 BİNE YAKINDIR”

Yeniboğaziçi’nin son dönemde farklı milletlerden göç ve yerleşim alan bir bölge olduğunu belirten Çolakoğlu, okullarda hiç Türkçe ya da İngilizce bilmeyen çocuklar olduğunu kaydetti, çocukların uyum sağlaması için uyumlaştırma projeleri yapılması gerektiğini vurguladı.

Projelerini zaman içerisinde duyuracağını da sözlerine ekleyen Çolakoğlu, Mart ayında elde ettiği bilgelere göre bölgede toplam 6 bin 680 seçmen, 5 bin 400 civarında da su sayacı olduğunu aktardı, “Yeniboğaziçi beldesindeki nüfus 25 bine yakındır” dedi.

“BÖLGENİN DERLENİP TOPARLANMAYA İHTİYACI VAR”

“Bölgenin derlenip toparlanmaya ihtiyacı var...” diyen Çolakoğlu, şöyle devam etti:

“Gittiğimiz köylerde bölge halkı bize şikayetlerini anlatıyor. Bu dönemde, çöplerin toplanması konusunda şikayetler var, altyapı ve üst yapı sıkıntıları var. Bunların ele alınıp, toparlanması gerekiyor.”

“GELİR VE GİDERLER İNTERNET SAYFASINDA ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE PAYLAŞILMALI”

Tüm belediyelerin bilançolarının Meclis’e getirildiği süreçte Yeniboğaziçi Belediyesi’nin yaklaşık 26 milyon TL bir borcu olduğu bilgisini edindiğini de belirten Çolakoğlu, “Tüm belediyelerin gelir ve giderlerinin internet sayfalarında şeffaf bir şekilde paylaşılıyor olması gerekiyor. Bölge sakini olarak, onları görmemiz gerekiyor… Hesap verebilirlik çok önemli” dedi.

“Belediyenin kurumsal yapısında sıkıntılar var, bunların mutlaka aşılması gerekiyor…” ifadelerini kullanan Çolakoğlu, belediye binasının iyileştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

“BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARI HALKA AÇIK ŞEKİLDE YAPILABİLİR”

Belediye Meclis toplantılarının halka açık şekilde yapılabileceğini ifade eden Çolakoğlu, “Ben belli dönemlerde toplantıların farklı köylerde yapılması gerektiğini düşünüyorum. Eşit hizmet, halka ulaşmak, muhtarlarla iyi ilişkilerde olmak çok önemli… ‘Ben sizin için bunu uygun gördüm’ demek yerine halkın isteklerini alıp, onların arzu ettiklerini gerçekleştirmek çok daha değerlidir çok daha önemlidir” diye konuştu.

Çolakoğlu, Meclis üyelerinin büyük çoğunlukla belirlendiğini ve bir tanıtım eşliğinde duyurulacağını kaydetti.

“BU SEÇİMİ GÖĞÜSLEYECEĞİMİZİN İNANCINI YÜREKTEN TAŞIYORUM”

Şu anda yaptırdıkları bir anket olmadığına da dikkat çeken Çolakoğlu, şöyle devam etti:

“Benim adaylığımdan önce yapılan bir anket vardı. Orada ben yoktum, iki aday arasında yapılmıştı. Şu an için 3 aday. Bilmiyorum belki de başka adaylar çıkabilir. Şu anda 3 aday gibi görünüyoruz.

Seçim kampanyamız çok iyi gidiyor. Sıcak bir ilgi ve sevgi ile karşılaşıyorum. Geriye kalan zamanda çalışmalarımızı yoğunlaştırarak, bu seçimi göğüsleyeceğimizin inancını yürekten taşıyorum.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.