YAŞAM
okuma süresi: 3 dak.

Amerikalıların yüzde 65'i uzaylılara inanıyor

Amerikalıların yüzde 65'i uzaylılara inanıyor

Yeni bir ankete göre, Amerikalıların neredeyse üçte ikisi Dünya dışında uzaylıların yaşadığına inanıyor.

Yayın Tarihi: 10/07/21 09:23
okuma süresi: 3 dak.
Amerikalıların yüzde 65'i uzaylılara inanıyor
A- A A+

Pew Research'ın son anketinde katılımcılara diğer gezegenlerde akıllı yaşamın var olup olmadığına dair en iyi tahminleri soruldu. Yüzde 65'i var derken, yüzde 34'ü olmadığını söyledi. Katılımcıların yüzde ikisiyse yanıt vermeyi reddetti.

Anket, ABD istihbaratının tanımlanamayan uçan nesneler (UFO) olgusuna dair, Haziran sonunda yayımlanan raporunun hemen sonrasında gerçekleştirildi.

Katılımcıların yarısından sadece biraz fazlası (yüzde 51) raporun yayımlanmasını tetikleyen kayıtlarda görülen UFO'ların, uzaylı yaşamının muhtemel kanıtı olduğunu ifade etti.

Yüzde 51'lik bu kesim alt gruplara ayrıldığında, yüzde 11 videoların "kesin" kanıt olduğunu söylerken yüzde 40 videolar için "olası" kanıt dedi.

Öte yandan, katılımcıların yüzde 36'sı kayıtların Dünya dışı yaşama dair muhtemelen, yüzde 11'iyse kesinlikle kanıt teşkil etmediğini söyledi.

Uzaylıların varlığına inanç bir zamanlar uç bir komplo teorisi olarak görülse de, ABD hükümetinin havadaki açıklanamayan olgulara yönelik resmi incelemesi bu konudaki görüşlerin değiştiğini gösteriyor.

Popüler Hollywood tasvirlerine rağmen, belki de şaşırtıcı biçimde, Amerikalıların yüzde 87 gibi büyük bir kısmı UFO'ları ulusal güvenliğe ana tehdit olarak görmüyor. Katılımcıların sadece yüzde 10'u başlıca tehdit olarak onları gördüklerini ifade etti. Diğer taraftan, katılımcıların dörtte birinden biraz fazlası uzaylıların dostane olduğuna inanıyor.

Erkekler Dünya dışı yaşama inanmaya daha meyilli: Erkeklerin yüzde 70'ine karşılık kadınların yüzde 60'ı inanıyor.

30 yaş altı kişilerin dörtte üçünden fazlası inanırken, 50 yaş üzerinde bu oran yüzde 57 oldu.

Hükümetin kesin bulgulara yer vermeyen ve Haziran sonunda ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü Ofisi'nce (ODNI) yayımlanan resmi istihbarat raporu net bir sonuç içermiyor.

Raporda 2004'ten bu yana açıklanamayan 143 UFO vakası görüldüğü ve Amerika'nın bilinen teknolojik kapasitesinin ötesinde bildirilen toplam 18 hadiseye ait 21 bilinmeyen olgu raporu olduğu belirtiliyor.

ABD Kongresi'ne gönderilen ve kamuoyuna sunulan rapor Güneş sistemimizin ötesindeki yaşamın varlığına dair spekülasyonları yoğunlaştırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.