GÖZDEN KAÇMAYANLAR
okuma süresi: 5 dak.

Ahmet Savaşan: “UBP yeni meclise dinamizm ve tecrübeyi harmanlayıp girecek”

Ahmet Savaşan: “UBP yeni meclise dinamizm ve tecrübeyi harmanlayıp girecek”

UBP Lefkoşa Milletvekili adayı Ahmet Savaşan, “UBP yeni meclise dinamizm ve tecrübeyi harmanlayıp girecek." dedi.

Yayın Tarihi: 03/01/22 19:06
okuma süresi: 5 dak.
Ahmet Savaşan: “UBP yeni meclise dinamizm ve tecrübeyi harmanlayıp girecek”
A- A A+

2022’nin ilk ters sorularıyla başlayalım… Adayları tanıtmaya, anlamaya devam edelim…

UBP Lefkoşa Milletvekili adayı Ahmet Savaşan, ters sorularımıza samimi yanıtlar verdi…

İşte o yanıtları:

Ön seçimde elde ettiğiniz başarı dikkatleri topladı. Böylesi başarı bazen olumsuz sonuçlanabiliyor. Başarınızı sandığa da yansıyacağını düşünüyor musunuz?

“Sıralamada aldığım sonucun milletvekili seçimlerine olumsuz yansıyacağını düşünmüyorum. Olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Çünkü bu başarı bir tesadüf değildir. Yıllardır Ulusal Birlik Partisi içinde siyaset yapıyorum. Partinin PM, MYK gibi yetkili organlarında yıllardır görev alıyorum… Genel Sekreter Yardımcılığı yaptım ve her zaman partililerle iç içe oldum. Büyüklerimiz, bizim kuşak ve daha genç nesil UBP’liler ile çeşitli etkinlikler organize ettik, tartışmalar yaptık, birlikte görev ifa ettik. Beni kendilerinden biri olarak görerek, kimseye karşı olmadan ama beni laik gördükleri için oy verdiler. Benim aldığım oylar veya elde ettiğim başarı, kimsenin başarısızlığı değildir. Partililerimizin iradesidir. Hepimiz iradeye saygı duymalıyız. Ben her zaman tabanın iradesine saygı duydum. Benzer şekilde Kıbrıs Türk halkı için sürekli bir mücadele içindeyim. Özellikle turizm, sağlık ve eğitim alanında yaptıklarım sadece ilgili olduğum kuruluşlarla bağlantılı değildir; bütün KKTC halkı için yapılmış çalışmalardır.  Neredeyse 20 senedir dünyanın dört bir yanında gerçekleşen uluslararası turizm fuarlarında ülkemi temsil ettim. Bu fuarlara katılırken her zaman bir özellik, bir yenilik yaparak gittim. Üniversitede pek çok sorumluluklar aldım, ders verdim. Akademik yayınlar yaptım. Yükseköğretimi çok yakından biliyorum. Sağlık alanında yöneticilik yaptığım gibi salgın süresince Başbakanlıkta üstlendiğim görevleri de başarı ile yaptığımı düşünüyorum. Bütün bunları kapalı kapılar arkasında yapmadım. Her zaman halkla iç içe oldum ve ne yaptığımı sadece UBP’li arkadaşlarım değil, bütün halk gözlemledi. Bu nedenle UBP’lilerin gösterdiği yakınlığı, ilgiyi ve dayanışmayı halkımızın da göstereceğine inanıyorum. Ben yıllardan beri partim ve halkım için çalışıyorum. Bugün siyasette geldiğim aşama bunun doğal bir sonucudur ve ben bu şekilde çalışmaya devam etmek için halkımdan oy istiyorum; alacağıma da inanıyorum.”

Lefkoşa'da ciddi rekabet var. Yeniler öne çıktı. Tecrübeli isimler yenileri izliyor. Beklentiniz nedir?

“Yeniler ve eskiler diye bir şey yoktur; hepimiz UBP’liyiz ve hepimiz UBP’nin neferiyiz; adayıyız. Daha önce mecliste görev yapan arkadaşlarımıza saygımız ve güvenimiz tamdır. Ben şahsen onların görevlerini başarıyla yaptıklarına yürekten inanıyorum. Elbette mecliste yeniden görev alabilirler ki büyük bir olasılıkla da alacaklardır. UBP her zaman tecrübeli isimlerin yanına yenileri eklemesini de bilmiştir. Böylece kuşaklar arasında bir geçiş, bir devri teslim yaşanıyor. Aynı zamanda dinamizm ile tecrübenin harmanlanması da mümkün olabiliyor. Bu süreçte kimin seçilip kimin seçilemeyeceğini ise UBP’liler ile halkımız belirleyecek. Seçim sistemimizin yapısı bellidir; o mekanizma çalışıyor ve sonuç ortaya çıkıyor. Bizim belli kurallara bağlı rekabetimiz olsa bile biz rakip değiliz, aynı takımın birer neferiyiz.  Elbette seçilmek isterim ve seçileceğime inanıyorum ama bunu bir görevin yerine getirilmesi olarak görüyorum ve üstüme düşeni yapmaya çalışıyorum. Benim anlayışım budur ve bu anlayışla görev yapmaya devam edeceğim.”

Seçilmeniz halinde, odaklanacağınız konular neler?

“Mühendislik eğitimi aldım. Bilişim sektörü konusunda iyi bir birikimim var. Üniversite sonrasında turizm, iletişim ve sağlık alanında 20 yıldan fazla tecrübe edindim. İletişim alanında yüksek lisans eğitim bilimleri alanında ise doktora yaptım. Ekonomi başta olmak üzere bu ülkenin bütün sorunlarına ilgi duydum ve sorunların kök nedenlerini öğrenmeye çalıştım. Siyasi yapımızı deneyimledim.

Çok yönlü bir kişiliğim ve birikimim var ama esasen turizm, eğitim ve sağlık alanındaki birikimime güveniyorum. Yine de, yapacağımız görevlerin siyasi görevler olduğunu unutmamak gerekir. Siyasiler, görevlerini yerine getirirken uzman desteğine önem verirlerse çok farklı alanlarda başarı ile görev yapabilirler. UBP’de bunun örnekleri vardır. Şunu söyleyebilirim... Seçilsem de, seçilmesem de ülke sorunlarımıza odaklı olarak yaşamaya ve çalışmaya devam edeceğim.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör