Kurumsal Haberler
okuma süresi: 3 dak.

Kıbrıs Postası'nın Toplu İş Sözleşmesi yenilendi

Kıbrıs Postası’nın Toplu İş Sözleşmesi yenilendi

Kıbrıs Postası ile Basın-Sen arasında 2018-2019 yıllarını kapsayan 1 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Yayın Tarihi: 28/05/18 17:15
okuma süresi: 3 dak.
Kıbrıs Postası’nın Toplu İş Sözleşmesi yenilendi
A- A A+

Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası ile Basın-Sen arasındaki toplu iş sözleşmesi yenilendi.

Kıbrıs Postası Direktörü Polat Alper ve Basın –Sen Başkanı Ali Kişmir 2018 – 2019 yıllarını kapsayan 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladı.

TİS'e yeni madde eklendi

Kıbrıs Postası ile Basın-Sen arasında 2018 – 2019 yıllarını kapsayan yeni toplu iş sözleşmesine çocukları eğitim gören emekçilere yılda 1 kez olmak üzere maddi olarak katkı yapılması maddesi de eklendi.

Toplu iş sözleşmesi ilk olarak 2017 yılında imzalanmıştı.

Kişmir: "Kıbrıs Postası, sendikayla ilk toplu iş sözleşmesi imzalayan kuruluştur"

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından Basın – Sen Başkanı Ali Kişmir, Kıbrıs Postası'nın toplu iş sözleşmesini imzalayan ilk kuruluş olduğunu hatırlatarak, "Bizim için ilkler önemlidir. Kıbrıs Postası, sendikayla ilk toplu iş sözleşmesi imzalayan kuruluştur. Kıbrıs Postası'na teşekkür ediyorum. Sözleşmeyi yenilememizden dolayı mutluluk duyuyorum. Amacımız özel sektörde sendikalaşma ve toplu iş sözleşmelerinin artarak devam etmesidir" şeklinde konuştu.

Alper: "Karşılıklı işbirliği imkanı tanıyan Basın – Sen'e teşekkür ederim"

İmzalar atıldıktan sonra konuşan Kıbrıs Postası Direktörü Polat Alper ise Kıbrıs Postası'nın basın sektöründe Basın – Sen ile toplu iş sözleşmesi imzalayan ilk firma olmanın önemi dile getirerek, sektördeki her kuruluşun toplu iş sözleşmesi imzalaması gerektiğine vurgu yaptı.

Basın – Sen ile müzakere çerçevesinde toplu iş sendikasına daha sempati ile yaklaşıldığını kaydeden Alper, başarıya ulaşmanın çalışan ve işveren birlikteliğiyle mümkün olduğunun altını çizdi. Alper, imzalanan TİS'in sektörün başarısı olduğunu belirtti ve "Basın – Sen Yönetim Kurulu'na toplu iş sözleşmesinin yaparken, karşılıklı işbirliği imkanı tanıyıp bu noktaya gelmemizi sağladığı için teşekkür ederim" dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.