Kurumsal Haberler
okuma süresi: 3 dak.

Kıbrıs Postası ile RDÜ protokol imzaladı

Kıbrıs Postası ile RDÜ protokol imzaladı

Kıbrıs Postası ile Rauf Denktaş Üniversitesi, işbirliği protokolü imzaladı. Protokolde, imkan olanak ve tecrübelerin etkin ve verimli paylaşımına vurgu yapıldı.

Yayın Tarihi: 25/07/19 07:30
okuma süresi: 3 dak.
Kıbrıs Postası ile RDÜ protokol imzaladı
A- A A+
Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası ile Rauf Denktaş Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Söz konusu protokole, Kıbrıs Postası Direktörü Polat Alper ile Rauf Denktaş Üniversitesi (RDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak imza attı.Protokolde RDÜ ile Kıbrıs Postası ilişkilerini geliştirme, güçlendirme ve olanaklar doğrultusunda karşılıklı olarak katkılar yapabilmek amacı ile işbirliği yapmak ve gereken önlemleri almak için yükümlülük yüklendikleri karara bağlandı. Rauf Denktaş Üniversitesi ile Kıbrıs Postası arasında bilimsel ve eğitsel alanlarda bilgi ve deneyim alışverişi ve ortak çalışmalar yapılacağı belirlendi Protokole göre, Kıbrıs Postası, RDÜ'nün öğrencilerine olanaklar çerçevesinde "Staj" olanağı sağlayacak. Kıbrıs Postası ile RDÜ, Radyo, Televizyon ve Gazete kanallarında yayınlanmak üzere olanaklarına bağlı olarak "Ortak Yapımlar" üretecek. Kıbrıs Postası, RDÜ'nün talep etmesi halinde, yayınlandıktan sonra olmak kaydı ile Kıbrıs Postası'nınürettiği haberlerin metin olarak verilmesine ve arşivden faydalanmasına olanak sağlayacak.

KARŞILIKLI DONANIM KULLANIMI…

RDÜ ve Kıbrıs Postası eğitim, öğretim ve araştırmalar için yararlanılabilecek yazılı/görsel/işitsel malzeme ile teknik donanımın, karşılıklı olarak kullanılmasına olanak sağlayacak.

RDÜ VE KIBRIS POSTASI'NDAN KARŞILIKLI TEŞVİK

RDÜ ve Kıbrıs Postası, karşılıklı olarak bilimsel ve toplumsal amaçlı toplantıların düzenlenmesinde işbirliği yaparak; RDÜ, personelinin uzmanlık alanlarına bağlı olarak Kıbrıs Postası programcılarına katılımcı olarak katkı sağlamasını teşvik edecek. Kıbrıs Postası da RDÜ personelinin programlara katılımcı olarak katkı sağlaması için imkansağlayacak.

RDÜ'DEN KIBRIS POSTASI'NA ÖZEL BURS İMAKANI…

RDÜ, Kıbrıs Postası personeli ve çocuklarının yararlanabileceği her yıl iki öğrenim ücreti bursu vermeyi taahhüt edecek ve söz konusu burs,öğrencinin öğrenim süresince koşulsuz devam edecek.RDÜ, ön lisans ve lisans üstü programlarına kayıtlı Kıbrıs Postası personeli veya çocuklarına ödemekle yükümlü oldukları ücretin yüzde 20'si kadar indirim yapacak.

"ÇALIŞMA PROGRAMLARI, TARAFLARIN ÖNERİLERİ DOĞRULTUSUNDA DÜZENLENECEK"

Söz konusu protokolün işlerlik kazanabilmesi için işbirliğinin şekil ve ayrıntılarını belirleyen çalışma programları, tarafların önerileri doğrultusunda düzenlenecek.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.