Kurumsal Haberler
okuma süresi: 4 dak.

Kutlu Adalı Basın Ödülleri: Kıbrıs Postası’na 3 ödül birden

Kutlu Adalı Basın Ödülleri: Kıbrıs Postası’na 3 ödül birden

Basın-Sen'in düzenlediği 'Kutlu Adalı Basın Ödülleri' dün akşam sahiplerini buldu... Kıbrıs Postası, 3 ödüle birden layık görüldü...

Yayın Tarihi: 07/07/20 07:53
Güncelleme Tarihi: 07/07/20 11:56
okuma süresi: 4 dak.
Kutlu Adalı Basın Ödülleri: Kıbrıs Postası’na 3 ödül birden

Basın-Sen tarafından düzenlenen Kutlu Adalı Basın Ödülleri, Büyük Han’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Kıbrıs Postası, Kutlu Adalı Basın Ödülleri'nde 3 ödüle birden layık görüldü...

Kıbrıs Postası Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat, Mesleğe Emek Verenler Ödülü'ne; Kıbrıs Postası Yazı İşleri Müdürü Onur Evrensel, Basın Emekçisi Ödülü'ne; Kıbrıs Postası Muhabiri Ertuğrul Senova ise Yılın Videolu Haberi Ödülü'ne layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı’yla yer aldığı etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmada, Gazeteci Kutlu Adalı’nın Kıbrıs Türk toplumunun aydınlık yüzlerinden biri olduğunu belirtti.

Adalı’nın, 24 yıl önce evinin önünde karanlık güçler tarafından tuzağa düşürülerek katledildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kutlu Adalı’yı rahmet ve saygıyla anmanın herkesin boynunun borcu olduğuna işaret etti.

“Toplum olarak geçmişimizle bir türlü hesaplaşma düzeyine gelemedik” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı, geçmişle hesaplaşılmasının mücadelesini veren gazeteciler, insanlar olmasına rağmen, toplum olarak bu hesaplaşmayı gerçekleştirecek olgunluk seviyesine gelemediğimizin altını çizdi.

1990’lı yılların içerisinde Türkiye’de de binlerce faili meçhul cinayetler olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, karanlık güçler tarafından katledilen Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili şunları belirtti:

“O dalganın içerisinde 1996 yılında burada da Kutlu Adalı cinayeti işlendi. Tabii ki ete kemiğe bürünmeden, elinizde yeterli delil ve doneler olmadan belki adını koyamıyorsunuz ama hepimiz yüreğimizde bunun ne olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bunu kendi aramızda konuşabiliyoruz… İşte toplumumuz ne zaman ki bunların açık hesaplaşmasını da yapabilecek bir düzeye gelebilecek işte o zaman bu topraklarda onurumuzla yaşamayı hep birlikte daha çok hak etmiş olacağız diye düşünüyorum…”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın konuşmasının ardından Kutlu Adalı Basın Ödülleri, sahiplerini buldu. Cumhurbaşkanı, Serhat İncirli’ye Basın-Sen Özel Ödülü’nü sundu.

19’uncu Kutlu Adalı Basın Ödülleri’ni almaya hak kazanan isimler şu şekilde: 

Kutlu Adalı Onur Ödülü: İsmail Kemal

Basın-Sen Özel Ödülü: Serhat İncirli ve Yenidüzen Haber Merkezi

Hakan Çakmak Özel Ödülü: Senih Çavuşoğlu

Yeni Medya Ödülü: Haber Kıbrıs

Genç Basın Çalışanı Ödülü: Meyil Avcan

En İyi Haber Ödülü: Dila Şimşek (İzinsiz Kayıtsız Yatılı Din Kursu)

Yılın Videolu Haberi: Ertuğrul Senova (Geri dönmemek şartıyla Güney’e geçtiler)

Yılın En İyi Spor Emekçisi Ödülü: İbrahim Özsoy

Basın Emekçisi Ödülü: Afet İlban, Emine Uysal, İsmet Oyal, Onur Evrensel

Mesleğe Emek Verenler Ödülü: Fatma Tahsin Keleş, Erten Kasımoğlu, Fatma Oya Kişmir, Rasıh Reşat

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.