Kurumsal Haberler
okuma süresi: 3 dak.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Postası’nı ziyaret etti

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Postası’nı ziyaret etti

KTSO, “12-18 Aralık Yerli Ürünler Haftası” kapsamında, Kıbrıs Postası’nı ziyaret etti. Oda Asbaşkanı Sercan Görgüner Bahçeci yaptığı konuşmada, "Yerli sanayiyi korumak ve büyümesine imkan tanımak ülke politikası olmalı" dedi.

Yayın Tarihi: 20/12/23 17:13
Güncelleme Tarihi: 21/12/23 13:28
okuma süresi: 3 dak.
Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Postası’nı ziyaret etti

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) “12-18 Aralık Yerli Ürünler Haftası” kapsamında Kıbrıs Postası’nı ziyaret etti. KTSO Asbaşkanı Sercan Görgüner Bahçeci, Yönetim Kurulu üyeleri Fatih Karayel, Tuygun Töre, Mustafa Betmezoğlu ve yedek üye Metin Oral, Kıbrıs Postası Yönetim Kurulu Başkanı Polat Alper, Dijital Yayınlar Koordinatörü Canan Onurer ve Haber Müdürü Mustafa Baflı ile görüştü. 

 KTSO Asbaşkanı Sercan Görgüner Bahçeci, yerli üretimin önemine değindi. Bahçeci yaptığı konuşmada yerli ürünlerin tanıtımı ve daha çok kullanımında basının öneminin altını çizdi.

“Hedefimiz; yerli üretimin tanıtımı, daha fazla kullanımı, tüketiciye aktarılması konusunda basının lokomotif rol alması” dedi.  Bahçeci, KTSO Yönetim Kurulu olarak basınla her türlü iş birliğine açık olduklarının altını çizdi.

BAHÇECİ: ÜLKENİN BAĞIMSIZLIĞINA GİDEN YOLUN ÜRETİMDEN GEÇTİĞİNE İNAN BİR GRUBUZ

Bahçeci, yerli üretimin sanayi ve istihdam açısından önemli olduğunu kaydederek, “Ülkenin bağımsızlığa giden yolun üretimden geçtiğine inanan bir grubumuz” dedi.

Ülkede 22 sanayi sektörü olduğuna işaret eden Bahçeci, odaya 864 üye olduğunu söyledi. Sektörleri daha fazla anlatmaları gerektiğini de ifade eden Bahçeci, üreticilerin ciddi anlamda kaliteli üretim yaptığını ve kalite standartlarında dünyayla rekabet edebilecek durumda olduklarını anlattı.

"YERLİ SANAYİYİ KORUMAK VE BÜYÜMESİNE İMKAN TANIMAK ÜLKE POLİTİKASI OLMALI"

Bahçeci, sanayicilerin ülke politikasıyla desteklenmesi gerektiğini de belirterek, "Yerli sanayiyi korumak ve büyümesine imkan tanımak ülke politikası olmalı" dedi. 

Koronavirüs pandemisi sonrası ülkelerin üretim konusunda politikalar oluşturduğuna dikkat çeken Bahçeci, devletteki yöneticilerin cesur adım atamadığını, popülist davrandığını vurguladı.

Önceliğin iç piyasa ardından ise ihracat olduğunu belirten Bahçeci, esas amaçlarının katma değerin ülke içerisinde döngü oluşturması olduğunun da altını çizdi.

İthal edilen ürünlerle çoğu zaman doğruı rekabet şartlarını elde edemediklerini aktaran KTSO Asbaşkanı Sercan Görgüner Bahçeci, ithal edilen ürünleri üretenlerin farklı teşvikler aldığını da sözlerine ekledi. 

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.