İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Küçük: "Eroğlu tam bir gaflet içinde"

Küçük: "Eroğlu tam bir gaflet içinde"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) "Kıbrıs Türk halkına karşı girişilmiş mel'un bir hareket" olarak nitelendirdiği rüşvet olayını, geçmiş deneyimlerle değerlendirmenin yararlı olacağını belirtti.

Yayın Tarihi: 28/06/13 08:00
okuma süresi: 3 dak.
Küçük: "Eroğlu tam bir gaflet içinde"
A- A A+

UBP'nin rüşvet olayıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Yaşanan olaylar bir kez daha göstermiştir ki siyasetin limanı ahlaktır. Ahlakın bittiği yerde ne devlete, ne de halka hiçbir faydanın elde edilemeyeceği bir kez daha kanıtlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Ejder Aslanbaba, Ahmet Kaşif ve Serdar Denktaş'ın konuyla ilgili eşit şekilde yargılanması gerektiği savunulan açıklama şöyle devam etti:

"Kişisel çıkarları için hükümeti düşürüp ülke istikrarını sabote edecek zihniynette insanların bu ülkeye verebilecekleri hiçbir şey kalmamıştır. KKTC'ye ve demokrasiye karşı yapılan bu hareketin de hiçbir demokratik teamülde yeri yoktur. Kendi yarattıkları ucube bir UG adı altında toplanan bu basiretsiz ve en basit demokratik değerleri bile kişisel çıkarlarına kurban eden anlayışın ilerleyebilmesinin mümkün olmadığını, daha o dönemden tespit etmiş bulunmaktaydık"

Ejder Aslanbaba'nın kendisine "vaad edilenler" yerine getirilmediğinde tepkisini ortaya koyduğu ve "rüşvetle susturulmak istendiği" öne sürülen açıklamada, sürece tarafsız ve partiler üstü olması gereken Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun katıldığı ve fahri başkanı olduğu Ulusal Birlik Partisi'nin bölünmesine; ülkenin de hükümetin düşmesi suretiyle siyasi bir krize boğulmasına neden olduğu iddia edildi.

Açıklamada UBP'den istifa eden milletvekillerinin ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun "tam bir gaflet içinde olduğu" savunularak "söz konusu taraflar UBP'ye ihanet etmişlerdir" denildi.

Açıklama şöyle devam etti:

"Yaşadıklarımız tespitimizi doğrulamıştır. İlkesiz, siyasetsiz, alternatifsiz bir UG içinde ilk parçalanma, siyasi ve ahlaki bir skandalla gündeme gelmiştir. Hareketin ele başlarından ve son UBP kurultayında delegeden gereken cevabı almasına rağmen bireysel çıkar ve hırslarını her şeyin üzerinde tutabilecek kadar UBP'lilikten uzaklaşmış bulunan Sn. Ahmet Kaşif ile böyle ilkesiz bir oluşumu bünyesine kabul ederek 'kısa günün kârı' mantığıyla olaylara yaklaşan Sn. Serdar Denktaş, rüşvet skandalına karışmış bulunmaktadır".

Yaşanan süreci ses kaydına alan Ejder Aslanbaba'nın, "birlikte yola çıktığı ilkesiz arkadaşları tarafından yarı yolda bırakıldığı" iddia edilen açıklamada, Aslanbaba'ya en başta milletvekilliği adaylığı üzerine verilen sözlerin tutulmadığı, bunun da ekip arasında kaosa ve çatlağa neden olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu skandala karışanları hukuka ve halkımızın vicdanına havale ediyoruz. Rüşvetle, kirlilikle, yozlaşmışlıkla siyaset yapanlara en doğru yanıt sandıkta verilecektir" denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.