YSK kesinleşen adayları ilan etti

loading
3 Ağustos, Pazartesi
£

9.09

8.18

$

6.95

YSK kesinleşen adayları ilan etti

YSK kesinleşen adayları ilan etti

KKTC'de 28 Temmuz tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Erken Genel Seçimi için kesinleşen aday listeleri, başvuru sırasına göre ilan edildi.

YSK kesinleşen adayları ilan etti
A- A A+

Yüksek Seçim Kurulu'ndan yapılan duyuruya göre, 16 milletvekili çıkaracak Lefkoşa ilçesinde 5 siyasi partiden 80 ve 4 bağımsız olmak üzere 84 aday; 13 milletvekili çıkaracak Gazimağusa'da 5 siyasi partiden 65 ve 2 bağımsız olmak üzere 67 aday; 10 milletvekili çıkaracak Girne'de 5 siyasi partiden 50 ve 1 bağımsız olmak üzere 51 aday; 6 milletvekili çıkaracak Güzelyurt'ta 5 siyasi partiden 35 aday; 5 milletvekili çıkaracak İskele'de ise 5 siyasi partiden 25 aday yarışacak.

SEÇİM TAKVİMİ

Seçim takvimine göre, propaganda yarın başlayacak. 6 Temmuz'da YSK oy pusulalarının düzenlenmesi için adaylar arasında yapılacak ad çekmeyi duyuracak. BRT'de propaganda yapmak isteyen siyasal partilerin YSK'ya dilekçe vermelerinin son günü 7 Temmuz.

8 Temmuz'da oy pusulalarının düzenlenmesi için YSK'da ad çekimi yapılacak. Aynı gün siyasal partilerin BRT'deki propaganda konuşmalarının yayın zaman ve sırasının saptanması için de adçekmeye gidilecek. 8 Temmuz sandık seçmen listelerinin tamamlanmasının da son günü.

28 Temmuz erken genel seçimine yönelik kamuoyu yoklaması ve araştırmalarının yayımlanmasının son günü, 13 Temmuz.

Seçimde oy kullanacaklara seçmen kartları en geç 25 Temmuz'a kadar dağıtılacak. Seçim propagandasının son günü 27 Temmuz.

28 Temmuz'da ise KKTC'de seçmen hakkı bulunanlar, Cumhuriyet Meclisi'nin 50 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanacak.

YÜKSEK SEÇİM KURULUNDAN

İLAN


28 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Erken Genel Seçimi için kesinleşen aday listeleri, değiştirilmiş şekliyle 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasasının 61. maddesi uyarınca, başvuru sırasına göre ilan edilir.




LEFKOŞA İLÇESİ



    1. CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ


1. Özkan Yorgancıoğlu

2. Özdil Nami

3. Dr. Sibel Siber

4. Dr. Ahmet Gülle

5. Tufan Erhürman

6. Doğuş Derya

7. Günay Kiprit

8. Ali Karavezirler

9. Dr. Mustafa Yektaoğlu

10. Koral Aşam

11. Birikim Özgür

12. Ürün Solyalı

13. Alev Şensoy

14. Hasan Alicik

15. Sibel Sorakın

16. Emel Ulaş



(b) BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ


  1. İzzet İzcan

  2. Münür Rahvancıoğlu

  3. Yusuf Alkım

  4. Şifa Alçıcıoğlu

  5. Mehmet Kızıldere

  6. Bahire Korel

  7. Adem Gürbudak

  8. Müzeyyen Yaşarcan

  9. Tahir Hoca

10.Dr. Armağan Desem

11.Ömer Köse

12.İncilay Eren

13.Nilgün Orhon

14.Hasan Yıkıcı

15.Selim Topel Koçak

16.Arif Okcu



(c) TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ


  1. Dr. Mehmet Çakıcı

  2. Cemal Gürsel Özyiğit

  3. Boysan Boyra

  4. Arslan Bıçaklı

  5. Gülçin Erkmen

  6. Seval Oyaltan

  7. Özmen Birinci

  8. Deniz Birinci

9. Refia Erosal

10.Memduh Çeto

11.Özgün Kutalmış

12.Yıltan Taşcı

13.Alihan Aksoy

14.Ahmet Kablan

15.Sami Güdenoğlu

16.Mehmet Eş







(d) ULUSAL BİRLİK PARTİSİ


  1. İrsen Küçük

  2. Hüseyin Özgürgün

  3. Tahsin Ertuğruloğlu

  4. Ahmet Savaşan

  5. Dr. Faiz Sucuoğlu

  6. Dt. Şerife Ünverdi

  7. Ersin Tatar

  8. Ali Çetin Amcaoğlu

  9. Kemal Deniz Dana

10.Güner Göktuğ

11.Ahmet Oğuz Ceyda

12.Okan Donangil

13.Sadık Gardiyanoğlu

14.Hüseyin Yaratan

15.Okyay Sadıkoğlu

16.Özdemir Gül











(e) DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER


  1. Serdar Denktaş

  2. Bengü Şonya

  3. Hasan Taçoy

  4. Dr. Mustafa Şenol Arabacıoğlu

  5. Zorlu Töre

  6. Kemal Öztürk

  7. Serhat Kotak

  8. Dr. Mert Taşkın

  9. Hüseyin Işıksal

10.Mustafa Menekay

11.İrfan Erbay

12.Dr. Zafer Topukçu

13.Süreyya Gürses

14.Esen Ömürlü

15.Çağan Baysan

16.Tigin Kişmir




BAĞIMSIZLAR


  1. Növber Gürtay

  2. Görkem Eylem

  3. Mehmet Tel

  4. Barış Mamalı





GAZİMAĞUSA İLÇESİ


(a) CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ


  1. Asım Akansoy

  2. Mustafa Ferdi Soyer

  3. Esen Beyköylü

  4. Teberrüken Uluçay

  5. Osman Cevit

  6. Erkut Şahali

  7. Hande Güzoğlu Öncü

  8. Sonay Adem

  9. Ali Gulle

10.Dr. Arif Albayrak

11.Hanife Mert

12.Abdullah Tuver

13.İsmail Gündost


(b) BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ


    1. İlknur Işıl Türkmen

    2. Yüksel Altuner

    3. Şefik Par

    4. Emin Taşker

    5. İsmail Özuçar

    6. Kâzım Denizci

    7. Neriman Köse

    8. Gökhan Binici

    9. Mehmet Adaman

10.Ümit Alptuğ

11.Ali Birkollu

12.Kaşif Haker Fevzioğlu

13.Hüseyin Yılmaz Yaşarcan




(c) TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ


  1. Ercan Hoşkara

  2. Ebru Çolak Bereket

  3. Ümit Karagözlü

  4. Hüseyin Angolemli

  5. Doğay Çakıcı

  6. Fatma Solmaz

  7. Kaygısız Karaca

  8. Umut Kadı

  9. Ertan Namıkkemaloğlu

10.Mustafa Emiroğluları

11.İzzet Gilanlıoğlu

12.Adem Murat Aykaç

13.Ahmet Denizer




(d) ULUSAL BİRLİK PARTİSİ


  1. Hamza Ersan Saner

  2. Ramazan Gündoğdu

  3. Sunat Atun

  4. Dr. Erdal Özcenk

  5. Turgay Avcı

  6. Dursun Oğuz

  7. Dr. Ertuğrul Hasipoğlu

  8. Gürsel Uzun

  9. Derviş Ekşici

10.İsmail Güneş Güneşoğlu

11.Cenk Özyalçın

12.Suat Bora Durdu

13.Durdane Acı





(e) DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER


  1. Dr. Ahmet Kaşif

  2. Fikri Ataoğlu

  3. Afet Özcafer

  4. Dr. Hakan Dinçyürek

  5. Mustafa Borataş

  6. Anıl Kaya

  7. Beyhan Gürgöze

  8. Öztürk Keskinel

  9. Halil Sakallı

10.Ferudun Güven

11.Mehmet Ersöz

12.Aysel Uzun

13.Hasan Esen





BAĞIMSIZLAR


  1. Ahmet Fürkan

  2. Koray Başdoğrultmacı





GİRNE İLÇESİ




    1. CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ


1. Ömer Soyer Kalyoncu

2. Dr. Abbas Sınay

3. Ziya Tüzel

4. Fazilet Özdenefe Kürşat

5. Derviş Aygın

6. Hatice Alev Tuğberk

7. Orhan Tolun

8. Dr. Salih İzbul

9. Salih Sarpten

10.Ersoy İlgen







    1. BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ


    1. Salih Rüştü Sonüstün

    2. Hediye Yiğiter

    3. Fatma Alçıcıoğlu

    4. Hasan Erdem Ocakcı

    5. Hüseyin Kamalı

    6. Sezel Haşimoğluları

    7. Ahmet Aziz Kutlay

    8. Fuat Sarıca

    9. Bülent Ufuk Bulli

10.Salih Taşkın Yaradanakul






    1. TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ


  1. Zeki Çeler

  2. Ayşe Öztabay

  3. Cemal Varoğlu

  4. Ahmet Sait Sayın

  5. Fırat Yoran

  6. Elif Görem Kalfaoğlu

  7. Yıldır Yıldırım

  8. Ali Evren Alpay

  9. Mehmet Özçetin

10.Fatma Ramadan




(d) ULUSAL BİRLİK PARTİSİ


  1. Dr. Hasan Bozer

  2. Dt. Ünal Üstel

  3. Necdet Numan

  4. Kutlu Evren

  5. İzlem Gürçağ

  6. Dr.Mehmet Arif Tancer

  7. Dursun Koç

  8. Halit Bağman

  9. Aziz Dayı

10.Ahmet Arslan









(e) DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER


  1. İlkay Kamil

  2. Dr. Esat Ergün Serdaroğlu

  3. Dr. Özdemir Berova

  4. Derviş Refiker

  5. Hande Kayasal

  6. Başak Tekerek

  7. Sedat Hacımehmet

  8. Gülay Deryagil

  9. Sevgi Değgin

10.Adnan Altan





BAĞIMSIZLAR


  1. Hüseyin Eminağa





GÜZELYURT İLÇESİ




    1. CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ


    1. Armağan Candan

    2. Mehmet Çağlar

    3. Dr. Hüseyin Erçal

    4. Abdullah Cangil

    5. Doğan Bağkur

    6. Dr. Fatma Ekenoğlu



(b) BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ


  1. Salih Efendi

  2. Derviş Okan Ünlüyol

  3. Tuncer Minare

  4. İsmail Şanyol

  5. Hilmi Hoca

  6. Hüseyin Zurnacı




  1. TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ


  1. Dr. Nazım Beratlı

  2. Metin Ertop

  3. Firdevse Alpözgen

  4. Osman Gümüşok

  5. Adnan İşbilir

  6. Adnan Eraslan





(d) ULUSAL BİRLİK PARTİSİ



  1. Ahmet Çaluda

  2. Dr. Ali Pilli

  3. Kemal Dürüst

  4. Mutlu Atasayan

  5. Mehmet Çelebioğlu

  6. Hatice Şahin





(e) DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER


  1. Türkay Tokel

  2. Hakan Oran

  3. Menteş Gündüz

  4. Çelebi Ilık

  5. Leman Soyukasap

  6. Dr. Fuat Çiner

İSKELE İLÇESİ

    1. CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ

    1. Önder Sennaroğlu

    2. Kemal Yılmaz

    3. Hüseyin Mülazim

    4. Bilen Sayılı Bozkırlı

    5. Biray Hamzaoğulları

    1. BİRLEŞİK KIBRIS PARTİSİ

İffet Musaoğulları

Ayten Giritli

Uğur Sadi Sönmez

Mehmet Kasapoğlu

Yahya Güden

(c) TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ

  1. Ayşe Gülyaz

  2. Mustafa Tarhan

  3. İsmet İlkhan

  4. Mahmut Kuş

  5. Erkut Yılmabaşar

    1. ULUSAL BİRLİK PARTİSİ

  1. Nazım Çavuşoğlu

  2. Mustafa Gökmen

  3. Ali Riza Usluer

  4. Bünyamin Merhametsiz

  5. İrfan Tansel Demir

(e) DEMOKRAT PARTİ-ULUSAL GÜÇLER

  1. Halil Talaykurt

  2. Dr. Hamit Bakırcı

  3. Özay Öykün

  4. Hüseyin Alanlı

  5. Ali Bolatcan

Lefkoşa,

1 Temmuz 2013

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER