İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Birinci: "Doğrudan demokrasiyle örgütleniniz"

Birinci: "Doğrudan demokrasiyle örgütleniniz"

Kıbrıs Sosyalist Partisi Genel Sekreteri Mehmet Birinci, Haziran ayı maaşlarının ödenememesi ile ilgili bir bildiri yayınlamıştır. Bildiride Mehmet Birinci "Kuzey Kıbrıs'ta bağımsız bir devlet olduğu yalanı Haziran ayı maaşlarının ödenememesi ile bir kez daha açıkça görülmüştür. Binlerce yalan üzerine kurulan sözde demokratik rejimin demokratik olmadığı, çünkü Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan halkın iradesini yansıtmadığı teyit edilmiştir."

Yayın Tarihi: 04/07/13 15:04
okuma süresi: 4 dak.
Birinci: "Doğrudan demokrasiyle örgütleniniz"
A- A A+

Kuzey Kıbrıs'ta bağımsız bir devlet oldugu yalanı Haziran ayı maaşlarının ödenememesi ile bir kez daha açıkça görülmüştür. Binlerce yalan üzerine kurulan sözde demokratik rejimin demokratik olmadığı, çünkü Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan halkın iradesini yansıtmadığı teyit edilmiştir.

Cari bütçesinin yüzde kırkı, yatırım bütçesinin tamamı ABD uşağı burjuvaların yönettiği NATO'cu emperyalist Türkiye Cumhuriyeti tarafından ödenen bir ülke bağımsız olamaz.!

Kuzey Kıbrıs'ta var olan devlet bağımsız bir devlet değildir. Dünya emperyalist sisteminin bir parçası olan NATO'cu Türkiye Cumhuriyeti tarafından işgal edilmiş olan ve ona bağımlı bir sömürge idaresidir.

28 Temmuz seçimlerinde seçilen kim olursa olsun, Ankara'nın empoze ettiği protokollere boyun eğmeden işbaşı yapamayacağı vede yapmak istemediği bir sır değildir.

Oyuna değer veren, vatanına değer veren, her bir insanımıza değer veren tüm vatandaşlarımızın dikkatini çekiyoruz:

28 Temmuzda önümüze seçenek olarak konulan tüm partiler, Kıbrıs sorununa ve bizim tüm sorunlarımıza burjuva-emperyalist şartlarda, kapitalizm ve emperyalizm şartlarında çözüm aramaktadırlar. Yani bu partilerin tümü ya sömürge rejiminin kurucu ve kollayıcısıdırlar ya da bu sömürge rejiminin işbirlikçileridirler. Bu secimlere katılan hiçbir partiye oy vermeyiniz!.

Kıbrıs'ın dört bir tarafında, sendikalarda ve her türlü örgütlerde, doğrudan demokratik yöntemleri hayata geçiren ve işgale karşı çıkan, Kıbrıs'ın bütünlüğünü ve bağımsızlığını savunan; Kıbrıs'ın bütününde, demokratik bir halk devletinin oluşturulmasını savunan, ve bu ülkenin doğrudan demokrasi ile yonetilmesini savunan yöneticileri iktidara getiriniz, böyle bireyler tarafından doğrudan demokrasi ile yönetilen örgütleri heryerde oluşturunuz.

Kıbrıs'ın dört bir tarafında, Kıbrıs Sosyalist Partisi'nin yerel örgütlerini kurunuz, o örgütlerde doğrudan demokratik yöntemleri hayata geçiren ve işgale karşı çıkan, Kıbrıs'ın bütünlüğünü ve bağımsızlığını savunan; Kıbrıs'ın bütününde, demokratik bir halk devletinin oluşturulmasını savunan, ve bu ülkenin doğrudan demokrasi ile yönetilmesini savunan yöneticileri iktidara getiriniz; böyle bireyler tarafından doğrudan demokrasi ile yönetilen KSP örgütlerini heryerde oluşturunuz. Kıbrıs Sosyalist Partisi çatısı altında birleşiniz!

Hazırlanınız sevgili vatandaşlarım, hazırlanınız. Demokrasi sizin eyleminizdir, Demokrasi sizin sürekli eyleminizdir. Bu işin 28 Temmuzla biteceğini sananlara karşı, bir seçim müsvettesiyle demokrasiyi istedikleri gibi kullanacaklarını sananlara karşı hazırlanınız!

Demokrasinin ancak ve ancak doğrudan demokrasi olabıileceğini tüm demokrasi düşmanlarına göstermek için hazırlanınız!

Örgütleniniz. Doğrudan demokrasiyle örgütleniniz ve doğrudan demokrasiyi örgütleyiniz.

Yaşasın, Bağımsız, Birleşik ve Doğrudan Demokrasi olan Halk Demokrasisi ile Yönetilen Kıbrıs!

Yaşasın Anti Emperyalist Birleşik Cephe Hükümeti!

Yaşasın Demokrasi!

Yaşasın Doğrudan Demokrasi!

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Genel Sekreteri

Mehmet Birinci

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.