BKP Toplumsal Varoluş Güçleri, Doğancı'yı ziyaret etti

loading
30 Mayıs, Cumartesi
£

8.42

7.57

$

6.82

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri, Doğancı'yı ziyaret etti

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri, Doğancı'yı ziyaret etti

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ve BKP Toplumsal Varoluş Güçleri Güzelyurt adaylarının tanıtıldığı ve Doğancı halkının geniş bir katılım ve ilgi gösterdiği ziyarette Doğancı halkının sıkıntı ve sorunları tartışıldı.

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri, Doğancı'yı ziyaret etti
banner
A- A A+

Güzelyurt Milletvekili adaylarının tanıtımının ardından BKP Genel Başkanı İzzet İzcan Doğancı halkına hitap etti. İzcan, "Üretimin en yoğun bölge olduğu Doğancı'da üreticilerimiz ne yazık ki ürettikçe batmakta, borç batağına ve iflasa sürüklenmektedir" diyerek Doğancı halkının üretirken tükenmekte olduğunu vurguladı. Üretilen patates ve narenciyenin Mersin gümrüğünden dahi içeriye giremediğinin, Türkiye pazarının da üreticiye kapalı olduğunun altını çizen İzcan, Ankara'daki AKP hükümeti ve Kuzey Kıbrıs'ta hükümetçilik yapan tüm partilerin bilinçli olarak Kıbrıs Türk toplumunu üretimden kopardığını söyledi.

İzcan, "Maraş'ın ve Mağusa limanının ticarete açılması ve Direkt Ticaret Tüzüğü'nün uygulanamamasının sorumlularının AKP hükümeti ile burada hükümette yer alan CTP, DP ve UBP'nin ayrılıkçı politikalarıdır. Kıbrıstürk toplumunu üretimden kopararak tamamen Ankara'ya bağamlı bir yapı oluşturmak için çaba harcanmaktadır. Sadece Maraş'ın açılması 4 milyar dolarlık bir yatırımın önünü açacak ve bütün sektörlerin nefes almasını sağlayacaktır. BKP Toplumsal Varoluş Güçleri, Maraş ve Mağusa Limanı'nın açılması ve Direkt Ticaret Tüzüğü'nün hayata geçirilmesi için gereken siyasi iradeye sahiptir. Bu büne kadar bu sorunların çözülmesinin nedeni siyasi irade ortaya konulmamasıdır" dedi.

Siyasette yaşanan kirliliğin sorumlularının da bugün parlamentoda buluna dört siyasi parti olduğunu vurgulayan İzcan, siyasetteki kirliliği yaratan bu partilerin temiz bir toplum yaratmayacaklarını söyledi. BKP Toplumsal Varoluş Güçleri'nin hükümetçilik oynamaya değil gerçek iktidara talip olduğunun altını çizen İzcan, "BKP Toplumsal Varoluş Güçleri bugüne kadar hükümet etmiş tüm partilerden, CTP, UBP ve diğerlerinden yaptıkları tüm yolsuzlukların hesabını soracak, yargı önünde hesap vermelerini sağlayacaktır. Temiz toplumun şartı önce temiz siyset zemini oluşturmaktır. Bugüne kadar yapılan yolsuzlukların hesabı sorulmadıkça ve yolsuzluk yapanlar yargılanıp mahkûm edilmedikçe de temiz siyasete ulaşmak mümkün değildir. Seçim süreci hemen öncesi ve geçmiş hükümetler döneminde yapılan tüm yolsuzluklar yargıya taşınacaktır" dedi.

Seçim sürecinde 4 partinin de büyük seçim bütçeleriyle kampanyaya başladıklarını dile getiren İzcan, "Bu kampanyalar için oluşturulan bütçedelerdeki paraları nereden buldular. Hükümette iken kendilerine ve partilerine sağladıkları avantajlarla parti kasalarını doldurarak bu gün propaganda yapmaktadırlar. Halk tüm bu gerçekleri bilmektedir. Seçim ve halk oylaması yasasını değiştirmemelerinin nedeni de budur. Halkın iradesinin sandığa yansımasına izin vermemekte ve halkın oylarını çalmaktadırlar. Hepsi bu statükonun bir parçasıdırlar. Hükümetçilik oynamayı iktidar olmak zannetmektedirler. UBP ve CTP işte bu mantıkla 28 Temmuz'da seçim yapmak konusunda anlaşmışlardır. BKP Toplumsal Varoluş Güçleri her şeye rağmen onların gözüne diken olmaya devam edecektir. Güçlü bir şekilde parlamentodaki yerini alacak gerçek anlamda halkın iktidarını sağlayacak ve tüm bu yolsuzlukların hesabını soracaktır. Doğancı halkına büyük desteklerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi.


banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER