"124 Alo Maliye" devrede

loading
3 Ağustos, Pazartesi
£

9.09

8.18

$

6.95

"124 Alo Maliye" devrede

"124 Alo Maliye" devrede

Maliye Bakanlığı'nın faaliyet alanları ile ilgili halkın öneri, istek ve şikayetlerini yapabilecekleri 124 Alo Maliye telefon hattı hizmete girdi. Diğer yandan Maliye Bakanlığı resmi internet sitesinde yeni düzenlemeler yapılarak bakanlığın çalışma programı ile vizyon ve misyonu da açıklandı.

"124 Alo Maliye" devrede
A- A A+

Maliye Bakanlığı Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, Maliye Bakanı Zeren Mungan ile ita amirlari arasında yapılan günlük çalışma toplantıları sonucunda ele alınan gündem maddelerinin kısa bir süre sonra bakanlığın internet sitesinden halkla paylaşılmaya başlanacağı bildirildi.

Açıklamada, Bakan Mungan ile ita amirleri arasında gerçekleştirilen toplantıda bakanlığın misyon ve vizyonu belirlenerek, resmi internet sitesine eklendiği kaydedildi.

Açıklama şöyle denildi:

"KKTC Maliye Bakanlığı misyon olarak, 'Sürdürülebilir ve etkin maliye politikalarıyla; şeffaf ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda ilgili paydaşlarla işbirliği içerisinde çalışarak, teknolojiyi etkin kullanarak, uluslararası standartlarda etkili ve insan odaklı hizmet sunmaktır' olarak belirledi.

Ve Maliye Bakanlığının vizyonu da şu şekilde oluşturuldu:

'Uluslararası standartlarda insan odaklı hizmet sunan, mali kaynakları etkin ve verimli kullanan, zamanında ve güvenilir verileri kamuoyuyla düzenli paylaşan, sürdürülebilir maliye politikalarıyla hizmet veren, mali disiplinden ödün vermeyen, şeffaf ve hesap verebilen bir Maliye Bakanlığı olmaktır.'

Maliye Bakanı Zeren Mungan'ın bakanlıktaki görüşmeleri, ziyaretleri ve açıklamaları ile bakanlığın diğer çalışmaları web sitesi üzerinden duyurulurken, web sitesi her geçen gün geliştirilerek halkın bilgilendirilmesine devam edilecektir."

Açıklamada, 124 Alo Maliye hattının hizmete girdiği de belirtildi.

Açıklamaya göre 124 Alo Maliye hattını arayanlar, Maliye Bakanlığı'nın faaliyet alanları ile ilgili konularda mesaj bırakabilecek. Oluşturulan sistem üzerinden kaydedilecek mesajlar hakkında, mesajı bırakana en fazla 2 iş günü içerisinde telefon, e-mail veya diğer iletişim araçları yoluyla bilgi verilecek.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER