Diş Hekimliği Fakültesi ikinci Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.07

8.20

$

6.95

Diş Hekimliği Fakültesi ikinci Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

Diş Hekimliği Fakültesi ikinci Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East Universty Nicosia Cyprus) Diş hekimliği fakültesi mezuniyet töreni AKKM Büyük salonda gerçekleştirildi.

Diş Hekimliği Fakültesi ikinci Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East Universty Nicosia Cyprus) Diş hekimliği fakültesi mezuniyet töreni AKKM Büyük salonda gerçekleştirildi.

Törene, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,Yüksek Öğretim,Planlama,Denetleme,Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) başkanı Hasan Ali Bıçak, Kıbrıs Türk Diş Hekimler odası başkanı Hüseyin Bıçak, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeyti başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Mütevelli Heyeti başkan yardımcısı Adem Aköl, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yeter Tabur, Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy, Fakülte Dekanları,Öğretim üyleri,öğrenciler ve veliler katıldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre,Lefkoşa Türk Belediyesi Orkestrası müzik dinletisinin ardından açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy,geçen seneki mezunları ikiye katlıyarak 50 öğrenciyle ikinci dönem mezunları verdiklerini,bu anı yaşamamızı sağlayan başta Kurucu Rektör olmak üzere herkeze teşekkürlerini sunarak sözlerine başladı.

Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy, "Öğrencilerimize çağdaş araç ve gereçlerle donatılmış klinik öncesi simülasyon laboratuarında 3 yıl boyunca klinik öncesi,son iki yılda ise klinik eğitim verilmektedir.En yeni görüntüleme tekniklerinin uygulandığı tanı merkezi, sedasyon ünitesi, 8 anabilim dalında JCI standardında hizmet veren kliniklerimiz ve tam donanımlı ameliyathanelerimizle Diş Hekimliği Fakültemiz giderek artan sayıdaki yerli ve yabancı hastaların tercih merkezi olmuştur. Bu bağlamda turizm potansiyeli yüksek olan adamızda fakültemiz, sağlık turizmi projesinin de önemli bir unsuru olacaktır."dedi.

6 yıllık süre zarfında 77 dişhekimi, değişik dallarda 11 doktora öğrencisi mezun ettiğini dile getiren Prof. Dr. Ulusoy,bu yılki lisans öğrenci sayısının 478 olduğunu ve 15 öğrencinin savaş mağduru komşumuz Suriye'den olduğuna dikkat çekti.

Prof. Dr. Ulusoy,konuşmasında üniversitenin ve kurucu rektörün Almanya ve İtalya'da "Altın Hizmet Kalitesi"İsviçre'de "En İyi Üniversite Altın Ödülü" ve "Sokrates Ödülü" aldığına da değindi.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, 1988 yılında sadece 2 bölüm ve 40 öğrenciyle kurulan yakın Doğu Üniversitesinin bugüne 17 bin öğrenciye ulaştığını, Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel'in vizyonu sayesinde bugüne kadar geldiğini dile getirirken, Yakın Doğu Üniversitesine yaptığı katkılardan dolayı KKTC Cumhurbaşkanına Teşekkürlerini sundu.

Prof. Dr. Bektaş,Yakın Doğu Üniversitesinin peş peşe 4 ödül aldığını vurgularken,25 yıllık zaman diliminde üniversitenin çok iyi bir noktaya geldiğine dikkat çekti.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Yakın Doğu Üniversitesinin KKTC'deki ilk üniversite olduğunu üniversitenin öğrenci sayısının her geçen gün arttığını ifade ederken,daha fazla uluslararası öğrencinin kaydının Kıbrıs Türk halkı için önemli olduğunun altını çizdi.

Eroğlu,mezunlara "Doktorlukta ana unsur insandır.İnsana İnsan gibi muamele edin." İfadelerini kullandı.

Yüksek Öğretim,Planlama,Denetleme,Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Hasan Ali Bıçak,Yakın Doğu Üniversitesinin kaliteli bir eğitim verdiğini,bu kaliteli eğitimin en önemli unsurunun alt yapı olduğuna dikkat çekerken, mezunlardan okulla temaslarını kesmemelerini ve ailelerinden en az bir kişiyi Yakın Doğu Üniversitesine göndermeleri gerektiğini belirtti.

Kıbrıs Türk Diş Hekimler odası başkanı Hüseyin Bıçak,mezunlara mesleklerinin özveri isteyen bir meslek olduğunu ve başarılı olmak için bu özveriyi devam ettirmeleri gerektiğini vurgularken, meslek yaşantılarında hastalara güler yüzlü ve temizlik hijyen konularına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

2012-2013 Bahar Dönemi Diş Hekimliği Fakülte birincisi Tuğçe Güler, yorucu bir 5 yılın ardından mezun olduğunu ailesine öğretim görevlilerine ve arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Tören mezun öğrencilerin dans gösterisinin ardından geleneksek kep atma töreni ile sonlandı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER