UBP Girne Milletvekili adayları Akdeniz TV'yi ziyaret etti

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.43

8.49

$

7.23

UBP Girne Milletvekili adayları Akdeniz TV'yi ziyaret etti

UBP Girne Milletvekili adayları Akdeniz TV'yi ziyaret etti

UBP Girne Milletvekili adayları Akdeniz TV'yi ziyaret etti. Turizm eski bakanı ve Girne Milletvekili adayı Ünal Üstel şimdiki koalisyon hükümetini sert bir dille eleştirdi, UBP'den ayrılan milletvekillerine de tepki gösterdi;

UBP Girne Milletvekili adayları Akdeniz TV'yi ziyaret etti
A- A A+

Bu arkadaşlarımız UBP'yi arkadan hançerlediler

-2009 öncesine bakıldığında CTP Türkiye'de yaptıkları ekonomik programı imzalamamak için alelacele aldıkları bir kararla erken seçime gidildi. Halkımız da UBP'ni tek başına iktidara getirdi. Bugün bakıyorum yine erken seçim ama neden erken seçim. Yine UBP'nin oylarıyla seçilen ve içimizden çıkan arkadaşlarımızı UBP'ni arkadan hançerleyerek muhalefet partileriyle iş birliği içerisinde iktidarımıza gensoru vererek iktidarımızı düşürmüştür

-UBP'den ayrılan milletvekilleri hangi yüzle halktan oy isteyecek

-Akdeniz Medya Grubu Başkanı Hüseyin Macit Yusu; "Halkımız ülkemizi bekleyen bir çok sorunu çözebilecek insanları yüce meclise getirmelidir. UBP KKTC'nin kurucu partisidir ve devlete sahip çıkmıştır. 39 yıldır da devlete sahip çıkarak uzun yıllar iktidarda kalarak halkımızın ve devletimizin kalkınmasıyla ilgili sayısız hizmetler verdi. Eksik hizmetleri de vardır. Çağdaş gelişmelere paralel olarak bu hizmetleri yapabilecek kadrolar UBP'de mevcuttur

-KKTC sömürge yasalarıyla idare ediliyor. KKTC Meclisi artık kendi yasalarını yapmalıdır

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Girne Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. UBP Girne Milletvekilli adaylarından Turizm eski Bakanı Ünal Üstel ve Mehmet Tancer ile, Aziz Dayı, İzlem Gürçağ, Halit Bağman, Kutlu Evren ve Ahmet Arslan Akdeniz TV'yi ziyaret ederek Akdeniz Medya Grubu Başkanı Hüseyin Macit Yusuf ile görüştüler.

Turizm eski bakanı ve Girne Milletvekili adayı Ünal Üstel ziyarette yaptığı konuşmada, şimdiki koalisyon hükümetini sert bir dille eleştirdi, UBP'den ayrılan milletvekillerine de tepki göstererek, "Bu arkadaşlarımız UBP'yi arkadan hançerlediler" dedi.

Üstel şunları söyledi:

""2009 öncesine bakıldığında CTP Türkiye'de yaptıkları ekonomik programı imzalamamak için alelacele aldıkları bir kararla erken seçime gidildi. Halkımız da UBP'ni tek başına iktidara getirdi. Bugün bakıyorum yine erken seçim ama neden erken seçim. Yine UBP'nin oylarıyla seçilen ve içimizden çıkan arkadaşlarımızı UBP'ni arkadan hançerleyerek muhalefet partileriyle iş birliği içerisinde iktidarımıza gensoru vererek iktidarımızı düşürmüştür."

Ünal Üstel konuşmasında, UBP'den ayrılan milletvekillerinin hangi yüzle halktan oy isteyecekleri sorusunu da sordu.

Ünal Üstel şöyle dedi:

"Ben halkımıza seslenmek istiyorum; sizlerin oylarıyla UBP'nden seçilen bu arkadaşlar nasıl sizlerin karşısına gelecekler ve sizlerden oy isteyecekler. Karşınıza gelen o insanlardan halkımız 28 Temmuzda hesap soracak."

Girne Milletvekili adayları Mehmet Tancer, Aziz Dayı, İzlem Gürçağ, Halit Bağman, Kutlu Evren ve Ahmet Arslan da Akdeniz TV'yi ziyaretlerinde yaptıkları konuşmalarda, Akdeniz Medya Grubu Başkanı Hüseyin Macit Yusuf'a teşekkür ettiler.

Milletvekili adayları, Akdeniz TV'nin yolsuzluk ve usulsüzlüklere karşı mücadele ettiğini de dile getirdiler.

Akdeniz TV'nin KKTC devletine sahip çıkan ve Kıbrıs Türk insanının ancak bu devlet şemsiyesi altında olabileceği görüşünü savunduğunu kaydeden UBP Girne Milletvekili adayları, UBP'nin 28 Temmuz'daki milletvekilliği erken genel seçimlerinde tek başına iktidar olacağının dile getirdiler.

UBP Girne Milletvekili adayları halka çağrıda da bulunarak sandığa giderek vatandaşlık görevini yerine getirirken özgür iradelerine dayanarak oy kullanmasını istediler.

Akdeniz Medya Grubu Başkanı Hüseyin Macit Yusuf da UBP Girne Milletvekili adaylarını kabulünde yaptığı konuşmada, adaylara başarı dileklerinde bulundu.

Seçimlere az bir süre kaldığını hatırlatan Hüseyin Macit Yusuf, son kararı halkın vereceğini belirterek, "Halkımız ülkemizi bekleyen bir çok sorunu çözebilecek insanları yüce meclise getirmelidir. UBP KKTC'nin kurucu partisidir ve devlete sahip çıkmıştır. 39 yıldır da devlete sahip çıkarak uzun yıllar iktidarda kalarak halkımızın ve devletimizin kalkınmasıyla ilgili sayısız hizmetler verdi. Eksik hizmetleri de vardır. Çağdaş gelişmelere paralel olarak bu hizmetleri yapabilecek kadrolar UBP'de mevcuttur" dedi.

Akdeniz Medya Grubu Başkanı Hüseyin Macit Yusuf konuşmasında, UBP hükümeti döneminde bir çok başarılara imza atıldığına da dikkati çekerek, sorunların aşılması için de halkın, tecrübeli, işini bilen ve adı yolsuzluğa karışmamış kişileri meclise getirmesi gerektiğine işaret etti.

KKTC'nin sömürge yasalarıyla idare edilmekte olduğunun altını çizen Hüseyin Macit Yusuf, KKTC Meclisinin artık kendi yasalarını yapma zamanının geldiğini sözlerine ekledi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER