İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Özyiğit: "Dayatma paketlere karşıyız"

Özyiğit: "Dayatma paketlere karşıyız"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, nereden gelirse gelsin, her türlü dayatmaya karşı olduklarını vurguladı. Dayatılan ekonomik pakete karşı olduklarını yineleyen Özyiğit, sendika, sivil toplum örgütleri, üniversite temsilcileri ve örgütlerle birlikte, yerel özelliklere uygun olarak yeni bir programı şekillendirme düşüncesinde olduklarını kaydetti.

Yayın Tarihi: 13/07/13 11:58
okuma süresi: 3 dak.
Özyiğit: "Dayatma paketlere karşıyız"
A- A A+

TDP Lefkoşa Milletvekili adayları sivil toplum örgütlerine başlatılan ziyaretler çerçevesinde Tıp İş'i ziyaret etti.

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk'ünün kendi evinin efendisi olması, toplumsal yokoluş süreci ile emek sömürüsünün önüne geçilmesi ve sosyo-ekonomik yapının kendi ayakları üzerinde durabilmesi sağlama mücadelesinde Tıp-İş ile aynı yolu yürüdüklerini söyledi. Bu mücadelenin henüz bitmediğini belirten Özyiğit, TDP olarak bu uğurda mücadele ettiklerini, TDP iktidarında da bunların mutlaka sağlanacağını kaydetti.

Sivilleşme-demokratikleşme mücadelesinin önünün açılması, kendi kurumlarımızın bizim insanlarımız tarafından yönetilmesinin öncelikleri ve vazgeçilmezleri olduğunu vurguladı.

Dayatma paketlere kesinlikle karşı olduklarını da yineleyen Özyiğit, ülkedeki sivil toplum örgütleri, sendikalar, kişi ve kurumlarla birlikte ülke yapısına uygun yeni düzenlemeler yapma düşüncesinde olduklarını kaydetti.

Ülkede emek sömürüsünün sürdüğünü, çalışanların iş güvencesinden yoksun olduğunu, yatırımlarının gasp edildiğini anımsatan Özyiğit, bu konuda TDP olarak mecliste çok büyük bir direniş gösterdiklerini, meclis kürsüsünü dahi işgal ettiklerini, ancak diğer muhalif partilerin yeterli direnci göstermemesi nedeniyle bu yasaların geçtiğini hatırlattı.

TDP olarak emek sömürüsünü önlemek, çalışanların gelecek kaygısı olmadan, eşit işe eşit ücret politikasını yeniden öne çıkarmak, parasız sağlık politikasını hayata geçirmek ve gerekli reformları yapmak için yola çıktıklarını kaydeden Özyiğit, TDP'ye vurulacak her mührün bu unsurların yaşam bulmasını kolaylaştıracağını söyledi.

-Erol Şeherlioğlu-

Tıp İş Başkanı Erol Şeherlioğlu, dayatma paketlere kesinlikle karşı olduklarını vurguladı. Şeherlioğlu, özellikle 2003 yılında dayatılan paketlere, baskılara karşı sokaklarda birlikte mücadele ettikleri CTP'nin göreve gelmesinin ardından gerekli siyasi kararlılığı gösteremeyerek hükümetten gitmek sorunda kaldığını, ardından göreve gelen UBP'nin de dayatılan paketi harfiyen uygulama yoluna gittiğini kaydetti.

Dayatmalara ve baskılara karşı siyasi partilerin duruşunun kendileri açısından önemine dikkat çeken Şeherlioğlu, parlamentonun verilen mücadelenin bir parçası olduğunu söyledi ve "Bu mücadele ancak parlamento ile sivil toplum örgütlerinin verdiği mücadelenin birleşmesi ile başarıya ulaşılabilir" dedi.

Dayatma pakete kesinlikle karşı olduklarını belirten ve pakete karşı sokakta birlikte mücadele verdikleri kişilerin TDP'den aday olduklarını kaydeden Şeherlioğlu, parlamentoda, çözümden ve demokrasiden yana partilerin çoğunlukta olmalarını istediklerini söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.