Kaşif: "Destek sizden, gerçek hizmet bizden"

loading
23 Kasım, Pazartesi
£

10.49

9.33

$

7.88

Kaşif: "Destek sizden, gerçek hizmet bizden"

Kaşif: "Destek sizden, gerçek hizmet bizden"

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP Ulusal Güçler) milletvekili Ahmet Kaşif BRTK'da DP Ulusal Güçler'in seçim bildirgesi "Geleceğin Yol Haritası"nı anlattı.

Kaşif: "Destek sizden, gerçek hizmet bizden"
A- A A+

DP'den verilen bilgiye göre, Kaşif, "Artık laf değil iş zamanıdır" sözleriyle başladığı BRTK'da ki konuşmasını, "DP Ulusal Güçler olarak, siz değerli halkımızın bize olan inancı ve desteği her geçen gün daha da güçleniyor. Bunu her yerde görüyor, hissediyoruz. Hedefimiz birinci parti olmaktır. Bu potansiyelimizin ve bu desteğimizin olduğu nettir. Dolayısı ile biz, iktidar partisi olma sorumluluğunu üstlenmemizin kuvvetle muhtemel olduğunun bilinci ile konulara yaklaşıyoruz. Yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemiyoruz. Boş vaatlerle halkı kandırmak yerine doğruları ortaya koymayı tercih ediyoruz" sözleriyle sürdürdü.

28 Temmuz seçimlerinin Kıbrıs Türk tarihinin en önemli seçimlerinden biri olacağını belirten Kaşif, "Ya var olan, hepimizin şikayet ettiği yanlışların devamına onay vereceğiz, ya da "Yeter artık! Böyle gelmiş böyle gitmeyecek" diyerek gerçek değişimin, yenilenmenin önünü açarak aydınlık yarınlara ilerleyeceğiz" dedi.

Demokrat Parti Ulusal Güçler'in bir değişim, bir yenilenme projesi olduğunu, değişime ve yenilenmeye ülkemizin, Devletimizin ve Halkımızın ihtiyaç duyduğunu söyleyen Kaşif, "Artık yapılacak küçük küçük değişikliklerle, alınacak geçici tedbirlerle bugünün sorunlarını geride bırakmamız, yarınlara emin adımlarla ilerlememiz mümkün değildir. Topyekün ve büyük bir değişime ihtiyacımız vardır" dedi.

DP Ulusal Güçler'in hedefinin yapılacak Anayasal, yasal, siyasi, ekonomik ve sosyal çalışmalar neticesinde Kıbrıs Türk Halkı'nın toplam yaşam kalitesini gelişmiş ülkeler seviyesine yükseltmek olduğunun altını çizen Kaşif, bunlar için bir zihniyet değişimine, yenilenmeye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

"Siyaset kurumuna olan güvenin yeniden tesisi için, Siyasal Partiler Yasası ile Seçim ve Halk Oylaması Yasası'nı ön yargısız, tamamen halkın ve ülkenin çıkarlarını düşünerek değiştirmek zorundayız" diyen Kaşif, eş zamanlı olarak kamuda, üretkenliği ve verimliliği sağlamak gerektiğini belirterek, hizmeti vatandaşın ayağına götürmeyi sağlayacak düzenlemelerin mutlaka yapılacağını söyledi .

Ekonomide bir atılımın şart olduğunu söyleyen Kaşif, kendi ayakları üzerinde duran sürdürülebilir bir kalınma modeli ile istikrarlı büyüyen bir ekonomi yaratmanın önemine işaret etti.

"Halkımızın refah seviyesinin artması için hedefimiz özel sektörün önünü açmak, bütçe disiplinini sağlamak, büyüme stratejisi ile reel sektörü geliştirmektir" diyen Kaşif, iki yıl içinde %4 ile %5 dolaylarında ortalama büyüme ile şu an 11 bin civarında olan kişi başına düşen milli gelirin 16 bin dolarlara yükseleceğini söyledi.

Turizmde şu anda yatak kapasitesinin, 19 bin 500 olduğunu bunu iki yıl içinde 30 bine yükselteceklerini belirten Kaşif, hükümet kararlarında etkili olabilecek turizm örgütünün mutlaka oluşturulacağını söyledi.

50 bin dolaylarında olan üniversitelerdeki öğrenci sayısını 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Kaşif, hava ulaşımının önemine vurgu yaparak, yeni Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın DP Ulusal Güçler iktidarı döneminde Dünya semalarında olacağını belirtti.

Hava ulaşımı yanında deniz taşımacılığına da ayrı bir önem verileceğini belirten Kaşif, Gazimağusa ve Girne limanlarında Marina turizmine yeni bir ivme kazandırılacağını vurguladı.

Anavatan Türkiye'den borularla su getirilmesi projesini mega proje olarak niteleyen Kaşif, "diğer taraftan rüzgar, güneş ve bioenerjiden yararlanmak için bu alana yatırım yapılması teşvik edilecektir" dedi.

Kıbrıs Adası'nın etrafındaki hidrokarbon yataklarında Kıbrıs Türk Halkı'nın hakları olduğunu söyleyen Kaşif, "Bu haklar Türkiye ile istişare içerisinde mutlaka korunacaktır" dedi.

Eğitim sisteminin baştan aşağıya yenileneceğini ve hedeflerinin dünyaya açılabilen, ezberci değil yaratıcı bir nesil yetiştirmek olduğunu belirten Kaşif, sağlık alanında yeni bir sistem oluşturularak herkesin istediği yerden sağlık hizmeti alabilmesinin sağlanacağını söyledi.

İnşaat sektöründe yapılacak girişimlerle, hem inşaat sektörünün canlanacağını hemde gençlerin ev sahibi olacağını belirten Kaşif, bunun için inşası tamamlanmış ve/veya yarım kalmış konutların satışının yapılabilmesi için gerekli kararların alınacağını belirtti.

Kaşif, kırsal kesimde arsa dağtılmasının yeterli olmadığının bilincinde olduklarını bunun için ise inşaat sektörüyle işbirliği içinde konut yapımına yöneleceklerini belirtti.

Konuşmasında Kıbrıs Sorununa da değinen Kaşif, konunun çok uzadığına ve bu nedenle kimsenin Kıbrıs Türk Halkı'nı mağdur etme hakkı olmadığına işaret ederek, Ada'da var olan gerçekler temelinde bir an önce bir antlaşma yapılmasının gerekli olduğunu belirtti.

Konuşmasının sonunda "Biz Kıbrıs Türk Halkı'nın büyük çoğunluğunun sesine, düşüncesine , çıkarına uyarak projelerimizle konuşmak, projelerimizle gündemde yer almak ve Kıbrıs Türk Halkı'ndan iktidar yetkisi talep etmek kararlığındayız" diyen Kaşif, halkın çıkarları esas olduğunu, susmanın, boyun eğmenin, yapılanları yutmanın doğru olmadığını belirtti.

Kaşif sözlerini şöyle tamamladı; "Biz söylediklerimizi lafta bırakmayacak sizi yalandan uçurmayacağız. Bu topraklara, Devletimize, irademize, onurumuza, egemenliğimize sahip çıkmak adına Demokrat Parti Ulusal Güçleri destekleyiniz. Destek sizden, gerçek hizmet bizden"

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER