YKP İncirli'yi ziyaret etti

loading
4 Haziran, Perşembe
£

8.47

7.57

$

6.75

YKP İncirli'yi ziyaret etti

YKP İncirli'yi ziyaret etti

Yeni Kıbrıs Partisi, 13 Temmuz, Cumartesi günü boykot kampanyası İncirli Köyünü ziyaret etti.

YKP İncirli'yi ziyaret etti
banner
A- A A+

Ziyarete YKP Yürütme Kurulu üyeleri Murat Kanatlı, Celal Devrim Önen, Haluk Selam Tufanlı ve Mağusa İlçe Sekreteri Mustafa Noyan katıldı.

Ziyarette YKP'nin boykot gerekçeleri ortaya kondu ve tepkinin en iyi şekilde ortaya konması yolunun sandığa gidilmemesi olduğunun altı çizildi.

Ziyarette değerlendirmede bulunan YKP temsilcileri, siyasi iradenin olmadığı böylesi bir ortamda yalnızca yeni acentanın seçilmesinin mümkün olduğunu söyledi.

YKP temsilcileri, bunu meclisin yaptığı çalışmalara da bakarak anlamının mümkün olduğunu, son bir yılda çıkan veya değiştirilen yasaların çok önemli bir kısmının TC ile yapılan protokolün öngördükleri olduğunu söyledi. YKP temsilcileri, vekillerin de meclisten bir şey beklemediklerini bu nedenle meclisin nisap sorunu yaşadığını söyledi. YKP temsilcileri, umut olarak kendini ortaya koyan partinin mecliste en fazla devamsızlığı olan parti olduğuna da dikkat çekti. YKP temsilcileri, halkın da umudu kestiğini meclisteki dilekçe komisyonuna yapılan şikâyet dilekçelerinden belli olduğu vekillerin de vatandaşın sorunları ile alakalı olmak istemediğini bunu da bir yılda cevap verdikleri 3-5 dilekçe anlamanın mümkün olduğunu söyledi. YKP temsilcileri, Ombudsman'ın önemli bir şikâyet mevki olduğu, vatandaşın başvuruları değerlendirip raporlar hazırladığını hatırlattı ve eskisinin görev süresi bitmesine rağmen yeni Ombudsman'ın atamadığını ancak vekillerin de bunu pek dert etmediğini, bunun da vekilin vatandaşın şikayetleri ile ne kadar ilgilendiğinin ispatı olduğuna dikkat çekti.

YKP temsilcileri, seçim sonuçlarına da el altında müdahale edildiğini bildiklerini, bunu sürekli çeşitli kaynaklardan okuduklarını, bir yazar bir süredir yazdığı gibi elçiliğin Türkiyeli kökenli farklı partilerden 5 vekil seçtirmek için özel girişim yaptıklarını takip ettiklerini söyleyerek, böylesi icazetli bir yapıdan hayır gelmesinin mümkün olduğunu söyledi.

YKP temsilcileri, birçok sorunun çözümünün Kıbrıs sorununa bağlı olduğu, belirsizliğin olduğu böylesi bir ortamda özellikle çiftçilerin, yatırımcıların risk alıp uzun süreli planlar yapamadığına dikkat çekerek, Kıbrıs sorunun çözümüne verdiklerini öneme dikkat çekti. YKP temsilcileri sonbaharda yeni bir girişimin başlayacağını bu nedenle Kıbrıslı Türkler olarak sesimizi yükselterek, çözüm yönünde tüm tarafların zorlanması gerektiğini de belirtti.

YKP temsilcileri, tüm olumsuzlukların içinde, çürüyen, siyaseten kirlenen, statükonun herkese acı verdiği koşullarda tepkinin en net açığa çıkacağı eylemlilik halinin boykot olduğuna vurgu yaptı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER