İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

loading
5 Haziran, Cuma
£

8.50

7.66

$

6.75

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) 2012-2013 İktisadi ve İdari Bilimler Fakütesi 11 (onbir) bölümü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün çeşitli anabilim dallarından 2012-2013 akademik yılı bahar döneminden mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi
banner
A- A A+

2012- 2013 akademik yılı bahar dönemi mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre törene, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aykut Polatoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Şerife Eyüpoğlu, Bilgisiyar Enformatik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nadire Çavuş, Bilgi Belge Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sağsan, Avrupa Birliği İlişkileri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Özdeşer, öğretim görevlileri, öğrenci ve veliler katıldı.

Gine Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Daouda Bangoura'nın bilim ve kültürel birlik için geldiği törene, Kazakistanın en iyi 16 üniversitesi ile imzalanan protokol uyarınca Rektörler ve temsilcileri de katıldı.

Açılış konuşmasınu gerçekleştiren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aykut Polatoğlu, Gine Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Daouda Bangoura ve Kazakistan Üniversiteleri temsilen gelen rektör ve dekanlarına mezuniyet törenine katıldıkları için teşekkürlerini sundu.

Prof. Dr. Aykut Polatoğlu, öğrencilik yıllarının hiç unutulmayacak anılarla dolu olduğunu belirterek bu mutlu günlerinde çok karmaşık duygular yaşadıklarını sevinçli olmaları için bir çok nedenlerinin olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Polatoğlu, yaşadığınız topluluğun sorunlarına sırt çevirmeyecek toplumsal sorunların çözümü ve daha iyi toplum yaratmak için üzerlerine görevi yerine getireceklerini belirterek, toplumsal sorunlarına dayalı duranadamlar ya da özgürlüklerine sahip çıkan çapulcular olacaklarını vurguladı.

Anne babalara dünkü çocuklarının bugünkü ergin gençler bu günden itibaren özgür ve bağımsız yaşamak isteyeceklerini dile getiren Prof. Dr. Polatoğlu, onların bu isteklerini anlayışla karşılayıp destek olunması gerektiğini özellikle kız bireylerin kendi yaşamlarını kurma girişimlerine engel olunmamasını sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Polatoğlu konuşmasının ardından, Kazak Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Almagül Sarımsakova, doktora ve yüksek lisans öğrencileri temsilen Husam Rjoun, yabancı lisans öğrencileri temsilen Bitra Abu Al Wafa ingilizce olarak konuşlarını gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakütesi mezun olan lisans öğrencileri temsilen konuşma yapan Seçkin Eşer, ortak bir sevinci paylaşmak için toplanıldığını belirterek hayatlarının dönüm noktalarından en heyecan verici olanını yaşadıklarını ifade etti.

Gine'li mezun olan öğrenci Mariama Barry, 5 yıl boyunca bir çok anılar paylaştıklarını ve meslektaşlarımız arasında Yakın Doğu Üniversitesi farkını hissedeceklerini belirterek öğrendiklerini ülkesi için kullanacağını belirtti.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrenci Bitra Abu Al Wafa'nın hazırladığı üniversite hocaları ve mezun öğrencileri görsel bir sunum gösterildi.

Yüksek şeref ve şeref belgelerinin takdiminin ardından doktora yüksek lisans ve lisans diplomaları takdim edildi.

Diplomaların verilmesinin ardından kep atma töreni gerçekleştirildi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER