Atasayan: "Önümüzdeki ders yılında sıkıntı yaşanmayacak"

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.43

8.49

$

7.24

Atasayan: "Önümüzdeki ders yılında sıkıntı yaşanmayacak"

Atasayan: "Önümüzdeki ders yılında sıkıntı yaşanmayacak"

KKTC'yi tercih eden öğrenci sayısının 55 bine ulaştığını kaydeden Atasayan, yükseköğrenimde önemli bir yol kat edildiğini belirtti:

Atasayan: "Önümüzdeki ders yılında sıkıntı yaşanmayacak"
A- A A+

???Eski Milli Eğitim Gençlik ve Spor eski Bakanı, UBP Güzelyurt Milletvekili Adayı Mutlu Atasayan, 'Seçime Doğru Aday Özel'de Mert Özdeş'in sorularını yanıtladı. Bakanlığı döneminde Eğitimde alt yapı eksikliklerine önem verildiğini belirten Atasayan, 28 Temmuz'dan sonra göreve gelecek olan yeni bakanın Teknik malzeme ve altyapı eksiklikleri konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağını ifade etti.

Atasayan, UBP'nin devraldığı hükümet döneminde kapatılan Kolejleri yeniden açarak sınavla öğrenci almaya başladıklarını ve Kolej eğitimi ihtiyacını giderdiklerini belirtti. ??Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev aldığı dönemi de anlatan Atasayan şunları söyledi: "Okulların açılma döneminde göreve gelmiştim. Okullardaki tamirat ve tadilatlarla ilgili bazı sıkıntılar vardı. Bu konuda eleştirilmiştik. Ancak bu sıkıntılar ihale sisteminin bazı eksikliklerinden kaynaklanıyordu. Göreve gelir gelmez bakanlık içerisinde bir ekip oluşturduk. ??

"ÖNÜMÜZDEKİ DERS YILINDA SIKINTI YAŞANMAYACAK" ?

Bu ekip tüm okulları birebir gezerek acil ihtiyaçların listesini oluşturdu. Bütçemize göre acil ihtiyaçlar sıralandı. Bütçede bu ihtiyaçların blokesi alındı. 15 Haziran'da okullar kapanır kapanmaz yeni döneme sarkmayacak şekilde çalışmalar başlatıldı. Yaklaşık 12 Milyon TL tutan bu ihale bedelinin yüzde 95'inin ihalesi tamamlandı ve düğmeye basıldı. Önümüzdeki ders yılında göreve gelecek bakan altyapı için bir sıkıntı yaşamayacaktır. Kitap, kırtasiye sıra, sandalye, teknik malzeme ihaleleri de tamamlanmıştır. Sıkıntı yaşanabilecek tek nokta, seçim yasakları nedeniyle münhali yapılamayan öğretmen kadrosudur." ??

"DÜNYA İLE YARAŞIR HALE GELMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ" ?

UBP parti programı içerisinde yer alan projeleri de anlatan Atasayan, gerçekleştirmeyi planladıkları E-okul projesi, Meslek Liseleri Kampüs Projesi ve Tam Gün Eğitim Projeleri hakkında bilgiler verdi. ?Ülkenin en büyük gelir kaynağının Yüksek Öğrenim sektörü olduğunu söyleyen Atasayan, öğrenci sayısı hedeflerinin bir önceki dönemde 60 bin öğrenci olduğunu ve 55 bin öğrenciyle bu hedefe yaklaşıldığını belirtti. Yüksek Öğrenimdeki hedeflerin sadece öğrenci sayısından ibaret olmadığını söyleyen Atasayan, Üniversitelerdeki eğitim kalitesinin yükseltilerek dünya ile yarışır hale gelebilmesi için çalışmaları olduğunu kaydetti. ??

"GÜNEŞE MÜHÜR VURUN" ?

Atasayan sözlerini şöyle tamamladı: "Birikimlerimi halkıma, ülkeme ve bölgeme aktarmak için yeniden adayım. KKTC'nin kuruluşunda ve bu ülkeye yapılan yatırımlarda en büyük payın sahibi UBP'dir. 28 Temmuz seçiminde halkımızdan geçmişte olduğu gibi bu seçimde de partimize güvenmesini ve UBP güneşinin altına mührünü vurarak, başlattığımız projeleri tamamlamak için bir şans daha vermelerini istiyorum."

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER