BKP-TVG, Havadis Gazetesi'ni ziyaret etti

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.43

8.49

$

7.23

BKP-TVG, Havadis Gazetesi'ni ziyaret etti

BKP-TVG, Havadis Gazetesi'ni ziyaret etti

Birleşik Kıbrıs Partisi Toplumsal Varoluş Güçleri Havadis Gazetesi'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Havadis Gazetesi Genel Müdür ve Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ve Devrimci Komünist Birlik temsilcisi Yusuf Alkım birer konuşma yaptılar.

BKP-TVG, Havadis Gazetesi'ni ziyaret etti
A- A A+

Başaran Düzgün yaptığı konuşmada, BKP Toplumsal Varoluş Güçleri'nin sanılanın üzerinde bir performans gösterdiğini, Kıbrıslı Türklerin varoluş mücadelesine gösterilen hassasiyetin ve ilkelerin kitlelere taşındığını ve bu anlamda da topluma büyük faydası olduğunu belirterek, "Kıbrıslı Türklerin bu ilkelere ve bu söylemlere ihtiyacı var. Kıbrıslı Türklerin kendine sahip çıkacak yapılara ihtiyacı var. Çünkü gerçekten varolma ile yok olma arsındaki ince çizgide ilerliyoruz. Bu açıdan size teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum" dedi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ise yaptığı konuşmada, BKP Toplumsal Varoluş Güçleri'nin doğru projeyle yol aldığını, toplumsal varoluşu öne çıkardığını ve yüksek bir performans sergilediğini belirterek "Halktan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu seçimin sonuçları ne olursa olsun başarıyla bu süreci sonuçlandıracağımız görülüyor. Önemli olan Kıbrıslı Türklerin varlığını, geleceğini, bu ülkede başı dik yaşamasını sağlama yolunda mücadelde etmemizdir. Bu mücadeleye seçimlerden sonra toplumsal varoluş güçlerini büyüterek, cepheyi büyülterek devam edeceğiz. Bu cephe, yurseverlere, demokratlara, barışı, demokrasiyi benimseyen, Kıbrıslı Türk toplumunun varoluş mücadelesini sahiplenen herekse açıktır. Bizim görevimiz kitle ile kucaklaşmak ve mücadeleyi yükseltmektir. Seçim sadece önümüze çıkan bir araçtır. Kampanya gayet iyi gidiryor. Halktan yoğun ilgi ve destek alıyoruz" dedi.

Kalecik'te yaşananların petrol dolum tesisi kurmak isteyenlere itaf edildiğini ifade eden İzcan, "Temiz bir çevre ve doğada yaşamak istiyoruz. Temiz bir çevre olmadan, özgürlük olmadan, insan haklarına saygılı olmadan en önemlisi kendi kendimizi yönetmeden yaşamak olmaz. Bütün kavga budur. Bu kavgaya omuz veren bütün arkadaşlara, bu ittifakta yer alan tüm örgüt ve bireylere ve bu sürecin sonunda bizimle birlikte mücadeleye omuz verecek herkese, medya mensubu olarak sizlere ve bizi güleryüzle karşılayan halkımıza çok teşekkür ederiz. Halkımızdan ricam destek vermeye devam etsinler. Kendilerine ve vijdanlarına güvensinler. Kim kazanacak değil, doğru kazansın desinler. Bu seçimi,n sonuçları çok ciddi süprizlere gebedir. Yeni bir süreç yaşanıyor. Bu seçimlerin sonucunda çok önemli mesajlar çıkacaktır" dedi.

Devrimci Komünist Birlik temsilcisi Yusuf Alkım ise konuşmasında, tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs'ın kuzeyinde de belli medya kurumları bazı güç odaklarının etkisi altında olduğunu ancak medyanın çeşitliliğinin artmasının önemli olduğunun bu seçim sürecinde bir kez daha görüldüğünün altını çizerek, medyaya teşekkür etti. "28 Temmuz'dan sonra mecliste kazanacağımız güçle, mevzilerle bu sesi daha da güçlü çıkaracağız ve sokakla birlikte, bundan sonra bizimle yürüyecek yapılarla birlikte toplumsal varoluş mücadelesini yükselteceğiz. Çünkü bu sadece BKP Toplumsal Varoluş Güçleri'ni oluşturan yapıların değil, Kıbrıslı Türklerin varoluşunu savunan tüm yapıların mücadelesi olacaktır. 29 Temmuz'dan sonra bizim oluşturduğumuz bu yapıya katılacak tüm yapılarla, mecliste elde edeceğimiz mevzi ile birlikte mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER