Denktaş: "Kimsenin ekmek parasında gözümüz yok"

loading
15 Ağustos, Cumartesi
£

9.64

8.73

$

7.37

Denktaş: "Kimsenin ekmek parasında gözümüz yok"

Denktaş: "Kimsenin ekmek parasında gözümüz yok"

DP Ulusal Güçler Değirmenlik'te miting düzenledi. Lefkoşa İlçe Başkan vekili Kemal Hıfzıoğlu'nun adayları tek tek tanıtarak başlattığı mitingte DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Ulusal Güçler Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet kaşif ve Lefkoşa İlçe Başkan vekili Kemal Hıfzıoğlu birer konuşma yaptı.

Denktaş: "Kimsenin ekmek parasında gözümüz yok"
A- A A+

'Başbakan Denktaş' tezahuratları ile kürsüye çıkan Denktaş mitingdeki konuşmasına, "DP Ulusal Güçler, gücünü ve inancını kendi halkından, sevgisini ise bu toprakları 'Vatan' yapmak için kan dökmüş, 'Gazi ve Şehit' olmuş insanların vatan sevgisinden almıştır. DP Ulusal Güçler büyük bir partidir. İktidarı kuracak partidir" sözleriyle başladı.

İrsen Küçük'ün etrafta dolaşıp DP Ulusal Güçler'in insanları işlerinden edeceğine dair korku saldığını söyleyen Denktaş, "Kimsenin ekmek parasında gözümüz yok" dedi. CTP'nin aynı korku ve ayrımcılığı yaymaya çalıştığını belirten Denktaş, "Vatandaşı kamplara bölerek, ayrımcılık yaparak birbirlerine destek veriyorlar. Uymayacağız, kandırılmayacağız ve her ikisini birden sandığa gömeceğiz" dedi.

2006 yılından sonra CTP ve Küçük hükümetleri döneminde Türkiye ile varolan o gönül bağının zayıflatıldığını, vatandaşların devletinden koparılıp siyasetten uzaklaştırıldığını söyleyen Denktaş, "Niçin böyle oldu? Çünkü, 2006 yılında CTP, ÖRP'yi kurdurarak demokrasimizi katletti. Oradan başlayan süreç, bu ülkede giderek yükselen ekonomik trendi tersine çevirdi. CTP için kötü yönetim derdik, İrsen Küçük geldikten sonra 'yönetimsizlik' demeye başladık" dedi.

Kamu sektörünün çöktüğünü, sağlık sisteminin işlemez hale geldiğini ve ekonominin dibe vurduğunu belirten Denktaş, iktidara gelmeleri halinde tüm bu sorunları çözeceklerini söyledi. Denktaş, "Kamu dairelerine gittiğiniz de, merkeziyetçilikten kurtulmuş, yetkililerin yerinde dağıtıldığı, bir devlet ofisinize gittiğinizde kendi bölgenizde bir memurun bulunduğu, size isminiz ile karşıladığı, güler yüzle hizmet verdiği, işinizin 'dayı' bulmadan yapıldığı yeni bir dönem istiyorsanız, sağlık açısından 75 milyon Türkiye'nin uyguladığı, istenilen doktoru, istenilen hastahaneyi seçme hakkı, hastahaneye gidemeyenlerin sağlık hizmetini evlere götüren bir hizmet modeli istiyorsanız. Bu ülkede her eve bir maaş girebilecek şekilde istihdam imkanı doğduğunda, evine maaş girmeyen, çekirdek ailesi içerisinde devletten hiç maaş çekmeyen birilerinin eşitler arasında öncülük hakkı almasını, hiç 'dayı' bulmadan itiyorsanız o zaman DP Ulusal Güçler'in yenilenme programına inanıyorsunuz demektir. Bunu bir ümitle bekliyorsunuz demektir, 28 Temmuz'da DP Ulusal Güçler'in meşalesi altına mühür vuracaksınız demektir" dedi.

Her partinin manifesto hazırlayabileceğini ama hiç bir partinin DP Ulusal Güçler gibi halkın arasına girip, 'Halk Kürsüsü'nü kurup halkın düşüncelerini dinlemediğine dikkat çekti. Denktaş, "Hiç kimse, sizin düşüncelerinizi, sorunlarınızı ve sizin çözüm önerilerinizi dinlemedi. Ancak biz bunları dinleyerek her bölge için ayrı projeler hazırladık. Kendine güvenen, programını kendi belirleyen, gelecek ile ilgili vizyonunu ortaya koyan tek parti DP ulusal Güçlerdir" dedi.

Değirmenlik halkından kıyaslama yapmasını isteyen Denktaş, kendi dönemlerinde Değirmenlik için yapılan yatırımları hatırlattı. Denktaş, "Değirmenlik ve bölgesine, yeniden hizmetin sağlanması için 28 Temmuz'da DP Ulusal Güçler'in meşalesinin altına mühür vurunuz" dedi.

Gençlerin iş arayan değil iş veren konumuna geleceğini söyleyen Denktaş, "İşsizim sözcüğünü bu ülkeden sileceğiz" dedi. Türkiye'den gelecek olan suya dikkat çeken Denktaş, "Planlı tarım ile üreten ve ürettiğini satabilen bir ülke olacağız" dedi.

Başbakanlığı şov yapmak için değil hizmet vermek için istediklerini söyleyen Denktaş, "Bizler başınıza gelmek için değil. Ayağınıza gelmek için yetki istiyoruz" dedi.

28 Temmuz seçimlerinin ayrı bir önemi olacağını söyleyen Denktaş, "Bu seçim, halkı kamplara bölen, ayıran İrsen Küçük ve CTP'den kurtulma seçimidir" dedi.

Ülkede ne yapacağını bilen, planı programı hazır olan tek partinin DP Ulusal Güçler olduğunu söyleyen Denktaş, "İrsen Küçük ve CTP insanlarımızı aptal mı zannediyor? Halkımız İrsen Küçük'ün ve CTP'nin neler yaptığını unutmadı. Halkımızın bu ikiz kardeşlere yeniden güç mü vereceğini zannediyorlar?" diye sordu.

Biz bir bütünüz diyen Denktaş, halka şöyle seslendi, "Bizim içimizden geçen sevgi, bu ülkede bu toprakları vatan yapmanın rengidir. Bayrağımızın rengi bizim temizliğimizin, ak alnımızın rengidir. 'Benim iki bayrağım var' diyen ve bu bayrak için hayatının son nefesine kadar uğraşan bir büyük liderin takipçileriyiz. Kim bize 'hainsiniz' diyebilir? Kim buna cüret edebilir? Alınlarını karışlarız" dedi.

Boykot çağrılarına yönelik halka uyarılarda bulunan Denktaş, "Arkadaşlar sandığa gitmemek demek, kendi geleceğinizi boykot etmek demektir. Aranızda dolaşıp; 'karma kullanın' diyenler var. Karma kullanıp 5 partide birer adayın seçildiğini düşünün. Ne olacak? Hangi program çerçevesinde biraraya gelip o 5 parti aynı doğrultuda hareket edecek. Bu gerçek ortada dururken karma kullanarak oyunuzu heba etmeyin. Harcamayın" dedi.

Ülkenin geleceği ve aydınlık yarınlar için DP Ulusal Güçler'in meşalesinin altına mühür vurulmasını isteyen Denktaş, "Geleceğin kurtulmasını istiyorsak, başkalarının bizlere saygı duymasını istiyorsak, tek adres DP Ulusal Güçler"dir" dedi.

AHMET KAŞİF

Mitingte konuşan DP Ulusal Güçler milletvekili adayı Ahmet Kaşif, "DP Ulusal Güçler iktidara geliyor" diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; "İşte bu güzelliği gördükten sonra, sizlerle birlikte olduktan sonra sevgi ateşini birlikte yaktıktan sonra korksun İrsen Küçük. Saçını boyamakla bu memlekete bir şey yapamazsın. Yaptığın yeter. Evine git artık evine" dedi.

"Bizlere hain diyenler, koltukları için kendilerini satanlardır" diyen Kaşif, "Bizim yüzümüzde ayıp yok, bizim anlımız açık, arkamız temiz ama gelin sorun bakalım bize bu laf söyleyen efendiler kendilerinin mazilerini karıştırmasınlar hiç. Karıştırırsak nelerin çıkacağını çok iyi bilirler. Ama bizler bu yola kimsenin mazisini karıştırmak için çıkmadık. DP Ulusal Güçler bu şemsiyeyi kurarken gülmeyen yüzünüzü güldürmek, devletimizi yüceltmek için yola çıktık" dedi.

Ülkede değişimin ateşini yaktıklarını belirten Kaşif, "KKTC devletinin A'dan Z'ye yeni baştan yaratmak için biz bu değişim ateşini yaktık. Bu değişim ateşine gönül verenler meşalenin altına vuracağınız her mühür bu ateşi güçlendirecek ve hepimizi hep birlikte iktidara taşıyacak" dedi.

LEFKOŞA İLÇESİ BAŞKAN VEKİLİ HIFSIOĞLU..

"KKTC'nin geleceğini yeniden kurmak için, DP Ulusal Güçlere destek veren ve meydanları dolduran halkımıza teşekkür ediyorum. Hoşgeldiniz" diyerek sözlerine başlayan Lefkoşa İlçe Başkan vekili Kemal Hıfsıoğlu ise konuşmasında, DP Ulusal Güçler neferleri olarak, Kıbrıs Türk Halkı'na bir nefes daha yakın olmak adına meydanlarla halkla buluştuklarını söyledi.

DP Ulusal Güçlerin, CTP ve UBP'nin yaptığı gibi vatandaşı dışlayıp, ötekileştirmediğini, aksine vatandaşın tümünü eşit bir biçimde kucakladığının altını çizen Hıfsıoğlu; "çünkü biz doğmamış bebenin, KKTC'nin geleceğiyiz" dedi.

Halkımızın yüzündeki gülümsemeyi çalan, geleceğini gömenlere karşı 'Dur!' deme vakti geldiğine işaret eden Kemal Hıfsıoğlu; "ne İrsen Küçük'ün UBP'si, ne de KKTC'nin varlığına inanmayan CTP. Halkımızın yüzündeki gülümsemeyi çalan, geleceğini gömen zihniyete 'Dur!' demek için biz geleceğiz. DP Ulusal Güçler ile kişi iktidarına değil, halk iktidarını hep beraber kurmak için biz geleceğiz. Bunun için tüm vatandaşlarımızdan 28 Temmuz'da DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür talep ediyoruz" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER