Özyiğit: "Bakan İdris'i takdirle izliyoruz"

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

Özyiğit: "Bakan İdris'i takdirle izliyoruz"

Özyiğit: "Bakan İdris'i takdirle izliyoruz"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Milletvekili adayları, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığını gezdi, Bakan Asım İdris'le görüştü

Özyiğit: "Bakan İdris'i takdirle izliyoruz"
banner
A- A A+

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Milletvekili adayları 28 Temmuz erken genel seçimlerine yönelik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. TDP Lefkoşa milletvekili adayları bu çerçevede bu sabah Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığını ziyaret ederek, Bakan Asım İdris ile de görüştüler, ardından da çalışanlar ziyaret edilerek TDP iktidarında yapılacak projeleri içeren 'Zamanı Geldi' adlı seçim kitapçığı ile aday tanıtım broşürleri dağıtıldı.

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, geçiş hükümeti döneminde, ülkeyi sağ salim seçime götürmek, Kıbrıs Türk halkının geleceğinin daha rahat, baskı altında kalmadan oluşmasına katkı sağlamak adına yaptıkları için Bakan Asım İdris'e teşekkür etti.

Ülkenin çok zor bir dönemden geçtiğine, dayatma paketlerle sosyo-kültürel dokunun bozulmaya ve dini inançlarının sorgulanmaya çalışıldığına dikkat çeken Özyiğit, geçiş hükümeti döneminde de olsa bu konularda etkin bir mücadele veren Bakan Asım İdris'i yürekten kutladıklarını kaydetti. Geri kalan sürede de bu mücadelenin süreceğine inanç belirten Özyiğit, 28 Temmuz seçimlerinin ardından kurulacak hükümette de çok daha güçlü bir şekilde yer alarak daha kalıcı icraatlarda bulunacaklarının garantisini verdi.

-Asım İdris-

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris de, görevi süresi boyunca partisi TDP'nin görüş ve düşünceleri doğrultusunda icraat yaptığını, yapılan icraatların da kamuoyunda olumlu yankı bulmasının kendileri açısından sevindirici olduğunu söyledi.

Bakanlıkta ve hükümette olumlu işler yapılabileceğini ve bazı duruşlar sergilenebileceğini göstermeye çalıştıklarını, bunun da kamuoyunda algılanmaya başlandığını kaydeden İdris, yapılan icraatların, TDP için yapılan 'kadroları yoktur' iddialarına en güzel yanıt olduğunu vurguladı. Bakan İdris, bundan sonraki dönemde de yapılanları kamuoyu ile paylaşacaklarını, başlattıkları projeleri seçimlerin ardından da devam ettirilmesi için uğraşacaklarını kaydetti.

"Kıb Tek ve Vergi Dairesi gezildi"

Öte yandan dün ayrıca daire ziyaretleri çerçevesinde Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu ile Maliye Bakanlığına bağlı Gelir ve Vergi Dairesi gezildi. Daire ziyaretlerinde çalışanlarla çok kısa sohbetler edildi ve TDP'nin iktidar olduğunda yapacakları projeleri içeren 'Zamanı Geldi' adlı seçim kitapçığı ile aday tanıtım broşürleri dağıtıldı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER