İskele Belediyesi Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi planlı ilerliyor

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

İskele Belediyesi Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi planlı ilerliyor

İskele Belediyesi Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi planlı ilerliyor

İskele Belediyesi'nin kıyı şeridinde yürütmekte olduğu projeler doğru stratejiler ışığında hayata geçiriliyor. Kurumun, Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti finansal desteği ile yürütmekte olduğu Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi üst yapı projeleri ve bitkisel uygulama çalışmaları ile planlı bir şekilde ilerliyor.

İskele Belediyesi Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi planlı ilerliyor
banner
A- A A+

İhale süreci 2 Ağustos'ta tamamlanacak olan Çok Amaçlı Salon Binası'nın 270 takvim gününde tamamlanması hedefleniyor.

İskele sahil şeridinde, doğal çevrenin ve kıyıların korunarak geliştirilmesini hedefleyen çalışmalar kapsamında alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, yapısal mekanların ve çevrenin geliştirilmesi için girişimler yapılıyor.

İskele Sahillerini bir çekim merkezi yapacak çalışmalar kapsamında üst yapılara ait ihale süreçleri de başlatılmış bulunuyor. Sahili kullanmakta olan halka ve yabancı konuklara çok amaçlı hizmet vermesi hedeflenen bina ihalesinin 2 Ağustos'ta tamamlanması planlanıyor. 270 takvim gününde tamamlanması öngörülen ve toplam 1,300m2 kapalı – 1000m2 açık teraslardan oluşan binada, çok amaçlı salon, tam donanımlı mutfak, karşılama alanı, dinlenme salonu, ofisler, personel soyunma odaları, ıslak hacimler ve açık alan oturma –aktivite mekanları bulunuyor. Çağdaş bir mimariye sahip yapının, tüm halka ve yabancı konuklara yıl boyunca kaliteli hizmet vermesi hedefleniyor. İskele'deki bir çok sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliğe ev sahipliği yapacak yapının, düzenlenecek uluslararası etkinliklerle ülkedeki turizm faaliyetlerine de büyük katkı sağlaması hedefleniyor.

Proje hakkında bir açıklama yapan iskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun, akılcı ve doğru planlamalarla İskele ve bölge halkına, hak ettiği kaliteli, huzurlu ve sağlıklı bir çevrede yaşama imkanı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. İskele sahil şeridinde yürütülen çalışmaların, kentin sahip olduğu potansiyelin sosyal ve ekonomik yaşama yansıtılması açısından hayati öneme sahip olduğunu ifade eden Orun, yaratıcı ve yenilikçi projelere öncülük ettiklerine vurgu yaptı. İhale süreci devam eden Sahil Çok Amaçlı Salon Binası'nın İskele'deki sosyal yaşama çeşitlilik sunacağını söyleyen Orun, İskele Sahil Projesi'nin kenti farklı kılarak, sürdürülebilir bir ziyaret nedeni ve turizm için çekim merkezi oluşturacağına inanç belirtti.

Başkan Orun: Sağlıklı Yaşamı Teşvik Etmek İçin Yürüyüş ve Bisiklet Yolları İnşa ediyoruz.

İskele Sahil projesi kapsamında 1.8km uzunluğunda araç trafiğine tamamen kapatılmış yürüyüş ve bisiklet yolları yapımı tasarlandığını söyleyen Orun, söz konusu yolların plentmiks mekanik temel yapımının tamamlanmış olup son kat renkli asfalt ihale çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

İskele Belediyesi 'nden yapılan açıklamada, ayni güzergah üzerinde bulunan Cyprus Gardens – İstanbul Mücahitler Plajı arasındaki ormanlık alana, 1.7km uzunluğunda bölünmüş yürüyüş ve bisiklet yolu inşa edildiği belirtildi. Açıklamada, sağlıklı spor imkanı sağlamak için kauçuk zemin dökülen yürüyüş yollarının, halkın ve yabancı konukların sosyal entegrasyonu için bir fırsat yaratmakta olduğuna dikkat çekildi. 1.7km uzunluğunda ve 3.5m genişliğinde inşa edilen bölünmüş bisiklet yolları, sağlık boyutu, alternatif ulaşım sağlayarak çevreye karbon salınımını azaltması ve yabancı konukların tek başlarına bölgeyi keşfetme imkanı sağlaması açısından büyük önem taşıyor. Sahil Projesi'ndeki çalışmaların tamamlanması ile mevcut yolların birleştirilerek toplamda 6km'lik bir yürüyüş ve bisiklet yolu güzergahı oluşturulması hedefleniyor.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER