Savaşan: "UBP döneminde devrim niteliğinde bir yasa geçti"

loading
7 Haziran, Pazar
£

8.57

7.64

$

6.77

Savaşan: "UBP döneminde devrim niteliğinde bir yasa geçti"

Savaşan: "UBP döneminde devrim niteliğinde bir yasa geçti"

Milletvekilliği Erken Genel Seçimi için sona yaklaşıldı. Seçime Doğru Aday Özel'e konuk olan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili Adayı Ahmet Savaşan, Mert Özdeş'in sorularını yanıtladı.

Savaşan: "UBP döneminde devrim niteliğinde bir yasa geçti"
banner
A- A A+

Seçilmesi durumunda atacağı adımları Ada TV aracılığıyla halkla paylaştı. ?Savaşan, seçim çalışmaları çerçevesinde 24 saatin 20 saatini mücadele etmekle geçirdiklerini kaydederek, zorlu bir maratonun içinde olduklarını ifade etti. ?Seçime sayılı günler kala Ulusal Birlik Partisi'nin özellikle tabanının birbirine daha fazla kenetlendiğini söyleyen Savaşan, halkın artık kimin neler başarabileceğini çok iyi etüt ettiğini kaydetti.

"SEÇİLEBİLİRİZ DE, SEÇİLEMEYİZ DE…" ??

"Meclise seçilebiliriz de, seçilemeyebiliriz de" diyen Savaşan, satın alınamayan tek şeyin insanının sağlığı ve mutluluğu olduğunu ifade ederek, seçim çalışmaları çerçevesinde yaptığı ziyaretlerin kendisini çok mutlu ettiğini ve bunları asla unutmayacağını belirtti. Halkla temaslarındaki gözlemlerinide paylaşan Savaşan, halkın muhatap bulma konusunda sıkıntı yaşadığını kaydetti.

??"DİYALOG EKSİK" ?

Savaşan, Cumhuriyet Meclisi'nde insanların görmek isteyip te görmediği ve en büyük eksiklik olarak nitelediği unsurların saygısı ve uzlaşı kültürünün ve diyaloğun eksikliği olduğunu ifade etti. Ülkede aşağı yukarı 300 bin insanın yaşadığını ve bu insanların sorunlarının çözülememesi gibi bir durumun kabul edilebilir olmadığını söyleyen Savaşan, önümüzdeki dönemde kim seçilirse seçilsin seçmenin gözünün açılmış olduğu ve meclise kendisini temsilen gönderdiği insanlardan hesap soracağını dile getirdi. ??

"KAĞIT İSRAFINI AZALTTIK" ?

Savaşan, seçmene kendini anlatırken birebir ziyaretlerin yanında teknolojiyi de kullandıklarını ifade ederek, buyeni propaganda şeklini de kullanarak seçmene ulaştıklarını ve her seçimde alışılmış olan kağıt israflarını aza indirgeyerek çevreninde korunduğunu kaydetti.Turizm ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Savaşan, son birkaç yıldır ülke turizminin geliştiğini, gelirlerin arttığını bununla birlikte otellerdeki doluluk oranlarında ciddi bir artış olduğunu söylemenin de doğru olacağını dile getirdi.

"YENİ TURİZM MODELLERİ KAZANDIRACAĞIZ" ??

Ülkeye yeni turizm modellerinin kazandırılması için birçok çalışmanın yapıldığını da kaydeden Savaşan, yeni dönemde iktidara gelmeleri durumunda turizm sektörünün sürdürülebilir bir şekle gelebilmesi için yaptıkları çalışmalara devam edeceklerini ifade etti. ??Ülke insanının mutsuz olması durumunda bunun yurt dışından gelen turiste de yansıyacağını savunan Savaşan, gerek ekonomide gerek sağlıkta gerek turizm de Türkiye ile birlikte hareket etmek suretiyle, politikaları sürdürülebilir bir yapıya sokarak, başlatılan projelerin süratle tamamlanması gerektiğini, halkın bu şekilde mutlu olacağını, gelen turistede bunun yansıyacağını kaydetti. ??

"ENERJİ KONUSUNDA DOĞAYA DOST ADIMLAR ATILMALI" ?

Çevre konusunda da önemli değerlendirmelerde bulunan Savaşan, bir ülkede en önemli, korunmasıve gelecek nesillere aktarılması gereken olayın çevre ve kültür olduğunu ifade etti. Bundan dolayı, Dünyada birçok ülkenin doğaya dost adımların atılması için tüm sektörlerde büyük çabalar sarf edildiğini kaydeden Savaşan, enerji konusu açıldığında, yenilenebilir, alternatif enerji kaynaklarından bahsedildiğini, KKTC'de de güneş enerjisi konusunda ciddi adımlar atılabileceğini söyledi. Ülkede enerji elde etmek için sıvı yakıtların kullanıldığını da ifade eden Savaşan, güneş veya rüzgar enerjisi konusunda adımlar atabilmesi durumunda sıvı yakıtlara olan ihtiyacın düşeceğini ve geçtiğimiz günlerde yaşanan çevre felaketinin yaşanma riskinin azalacağını belirtti.

?"UBP DÖNEMİNDE DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR YASA GEÇTİ" ??

Ulusal Birlik Partisi döneminde yenilenebilir enerji konusunda bir yasanın geçtiğini ve bunun devrim niteliğinde olduğunu kaydeden Savaşan, bu uygulamanın elektrik faturalarında düşüşe neden olacağını ifade etti. Denize petrol sızması olayıyla ilgili olarak da konuşan Savaşan, yatırım yapılırken ülkenin kaderinin turizmden geçtiğinin düşünülmesi, ona göre önlem alınması gerektiğini, yaşanan kazanın bir katliam olduğunu, su altındaki canlıların zarar gördüğünü, bunun bir iş bilmezlik bir amatörlük olduğunu dile getirdi. Savaşan, Bununla ilgili ciddi önlemlerin alınması gerekliliği üzerinde durdu.

StarKıbrıs

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER