Çakıcı: "TDP, yerli üretimden yana taraftır"

loading
11 Ağustos, Salı
£

9.56

8.58

$

7.32

Çakıcı: "TDP, yerli üretimden yana taraftır"

Çakıcı: "TDP, yerli üretimden yana taraftır"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP olarak yerli üretim ve üreticiden yana çok net bir duruşları olduğunu belirterek, "TDP yerli üretim ve üreticinden yana taraftır" dedi.

Çakıcı: "TDP, yerli üretimden yana taraftır"
A- A A+

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Ali Çıralı başkanlığındaki Sanayi Odası Yönetim kurulu üyelerini kabul ederek görüştü. TDP Genel Merkezinde gerçekleştirilen görüşmede, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit ile Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış da hazır bulundu.

-Mehmet Çakıcı-

TDP Genel Başkanı Çakıcı, seçim süreci boyunca en net duruşu ortaya koyan partinin TDP olduğunu söyledi. Yerli üretim ile üreticinin desteklenmesi ve korunması yönünde taraf olduklarını, ekonominin sürdürülebilir olması için de ekonomiye ihtiyaç bulunduğunu söyleyen Çakıcı, taraf oldukları gerekçesiyle bazı kesimlerden de tepki aldıklarını söyledi.

Diğer partilerden TDP'yi ayıran temel farklar bulunduğunu, yerli üretim ile üreticinin desteklenmesinin de bunlardan biri olduğunu söyleyen Çakıcı, "Faizler ana parayı geçmeyecek diyen tek parti TDP'dir. Profesyonel askerliğe geçilerek 3 bin gence iş imkanı sağlanmasını ortaya koyan tek parti TDP'dir. Hastane ücretlerini kaldıracağını söyleyen tek parti TDP'dir. Polis Nakil Tüzüğünü değiştirerek, polislerin kendi bölgelerinde görev yapmalarını sağlayacak tek parti de TDP'dir" diye konuştu.

Çakıcı, ekonomik paketi reddetme nedenlerinden birinin de zaten pakette yerli üretim ile üreticiyi, yerli çalışanları koruyan, işsizliği önleyen yönler olmaması olduğunu kaydetti. Dayatma pakete karşı öneri koyan tek partinin TDP olduğunu belirten Çakıcı, tam 2 yıl önce 'Umut Projesi' adı altında ortaya alternatif bir proje çıkardıklarını anımsattı.

TDP'nin 28 Temmuz seçimlerinde mutlaka kilit parti olarak çıkarak, hükümetin nasıl şekilleneceğine karar veren parti olacağını belirten Çakıcı, "Artık değişimin, dönüşümün zamanı geldi" dedi.

-Ali Çıralı-

Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, seçim döneminde kendilerine ziyarette bulunan siyasi partilere iadeyi ziyaret gerçekleştirdiklerini, bugünkü görüşmenin de bu amaçla yapıldığını söyledi.

Ali Çıralı, seçim propagandası döneminde, TDP Genel Başkanı Çakıcı ile diğer yetkililerin yerel üretimin önemini vurgulayan ve yerli üretim ile üreticinin yanında olduklarını belirten söylemlerinin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Çıralı, ülkenin sürdürülebilir bir ekonomik yapıya kavuşması, kendi ayakları üzerinde duran bir yapı oluşturabilmesi için üretimin ve ihracatın geliştirilmesinin şart olduğunu vurguladı.

Ülkede 900 milyon dolarlık cari açığı, 1.5 milyar dolarlık ise ticaret açığı olduğunu açıklayan Çıralı, cari açığı kapatmak için ithalatın azaltılması, mal ve hizmet üretimlerinin ve ihracatın artırılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Geçmiş yıllarda Kuzey Kıbrıs'ın ihracatının ithalatı karşılama oranının %50'nin üzerinde olduğunu, ancak bu oranının bugün % 6'lara düştüğünü kaydeden Çıralı, "Yani biz zaman içinde üretimden vazgeçtik, ihracattan vazgeçtik" dedi.

Ali Çıralı seçimlerin ardından TDP'nin iktidara gelmesi halinde birlikte çalışmalar yapmaya hazır olduklarını da ifade etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER