Telsim, Polis Genel Müdürlüğü'nün ülkeye gelen turistleri bilgilendirmesine destek oluyor

loading
5 Ağustos, Çarşamba
£

9.21

8.32

$

7.03

Telsim, Polis Genel Müdürlüğü'nün ülkeye gelen turistleri bilgilendirmesine destek oluyor

Telsim, Polis Genel Müdürlüğü'nün ülkeye gelen turistleri bilgilendirmesine destek oluyor

Polis Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve turistlere, trafik, muhacerat ve ve asayiş gibi konularda bilinmesi gerekenlerle ilgili pratik bilgilerin verildiği tanıtım filmleri, Ercan Havaalimanı yolcu geliş bölümündeki led ekranlardan gösteriliyor.

Telsim, Polis Genel Müdürlüğü'nün ülkeye gelen turistleri bilgilendirmesine destek oluyor
A- A A+

KKTC'NİN TANITIMINA DA DESTEK VEREN TELSİM, SON BİR YILDA, KKTC'NİN TARİHİ, KÜLTÜREL VE DOĞAL ZENGİNLİKLERİ YANINDA GİDİLEBİLECEK YERLER VE GASTRONOMİ HAKKINDA BİLGİLER İÇEREN, 325 BİN ADET TANITIM BROŞÜRÜ BASTIRDI

KKTC Telsim'den verilen bilgiye göre, Telsim'in, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile imzaladığı işbirliği protokolü uyarınca, yolcu geliş bölümünde KKTC'yi tanıtıcı kısa filmlerin gösterildiği led ekranlarda, Telsim, reklamlarının yayımlandığı zamanın bir kısmını, Polis Genel Müdürlüğü'nün turistleri bilgilendirmek için hazırladığı filme ayırdı.

Ülkeye giriş yapan yabancılara, ülke trafiği hakkında bilgilerin aktarıldığı ve acil durumarlarda ücretsiz olarak aranması gereken numaraların verildiği, Türkçe ve İngilizce alt yazılı filmde, trafikte sol şeridin kullanılması gerektiği, trafikte araç içindeki tüm yolcuların emniyet kemeri takma zorunluluğu olduğu, turistlerin ülkelerinde aldıkları sürücü belgeleri ile KKTC'de araç kullanabilecekleri, turist özelliğini yitirenlerin ise KKTC ehliyetini alması gerektiği hatırlatılıyor.

Alkollü, aşırı hızlı ve yorgun araç kullanılmasıyla ilgili uyarıların da yapıldığı filmde, KKTC'ye hangi seyahat belgesi ile giriş yapılmışsa aynı belge ile çıkış yapılması zorunluğu olduğu belirtiliyor.

Ülkeye girişte yanında 10 bin avro veya ederi kadar döviz veya Türk Lirası bulunduranların bunu beyan etmesi gerektiği ve KKTC'den çıkarken yolcu beraberinde 10 bin avroyu aşan veya ederi kadar diğer para biriminin taşınamacağı kaydedilen filmde, para transferi için bankaların kullanılması öneriliyor.

Türkiye'den araçla KKTC'ye gelenlerin yapması gerekenlerin de anlatıldığı filmde, izinsiz her türlü taşınır eski eserin, yurt dışından ithali ve yurt dışına çıkarılmasının yasak olduğu vurgulanıyor.

TANITIMA DESTEK

Sosyal sorumluluk çerçevesinde eğitim, çevre ve sağlık alanında gelecek nesillere yatırım yapmak amacıyla çeşitli desteklerde bulunan Telsim, KKTC'nin lokomotif sektörlerinden olan turizmin gelişmesine de katkıda bulunuyor.

İçeriği Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Telsim tarafından Türkçe ve İngilizce olarak bastırılan "Kuzey Kıbrıs'a Hoşgeldiniz" başılıklı broşürler, KKTC'ye gelen turistler için rehber niteliği taşıyor.

Ercan Havalimanı'nda yolcu geliş ve gidiş bölümünde standalarda bulunan broşürlerin üç ayda bir içerikleri güncelleniyor. Broşürlerin içeriğinde yer alan KKTC'yi tanıtıcı konular, Ercan Havalimanı'nda bulunan ekranlarda da tanıtım filmi olarak gösteriliyor.

Yolcular bagajını beklerken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ilgili tanıtıcı broşürlere göz atarak, daha havalimanı dışına çıkmadan nereye gidebilecekleri hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı tarafından 3 ayda bir içeriği güncellenerek Telsim tarafından Türkçe ve İngilizce olarak bastırılan tanıtım broşürlerinin beşincisi basıldı. Her baskıda Türkçe ve İngilizce olmak üzere 65 bin adet broşür basılıyor. Telsim, geçen yıldan bu yana toplam 325 bin adet KKTC'yi tanıtıcı broşür bastırdı.

Cep kitapçığı şeklinde basılan broşürlerde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri yanında gidilebilecek yerler, gastronomi ve ulaşımı hakkında bilgiler veriliyor.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER