İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Kamu - İş: "Gençlik iş ve aş beklemektedir"

Kamu - İş: "Gençlik iş ve aş beklemektedir"

Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası 28 Temmuz erken genel seçimlerini değerlendirerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisinden ve Hükümetten aşağıdaki hususları beklemektedir.

Yayın Tarihi: 31/07/13 12:06
okuma süresi: 2 dak.
Kamu - İş: "Gençlik iş ve aş beklemektedir"
A- A A+

Genel Seçimler Kuzey Kıbrıs'a yaraşır şekilde, büyük bir olgunluk içerisinde gerçekleştiğini belirtmek isteriz. Kıbrıs Türk Halkı Demokrasi sınavını en iyi şekilde başarmış ve iradesini ortaya koymuştur.

KKTC Meclisine giren vekillerimize başarılar diler, kaybeden vekillere de geçmiş olsun der, yeni hayatlarında yeni umutlar dileriz.

Siyasi partilerin seçim bildirgeleri, projeleri hemen hemen tümünde de ayni. Sanki bir kalemden çıkmış gibi Temennimiz KKTC Meclisine giren siyasi partilerin seçim bildirgesinde olan projelerin, yasalara yansıması ve hayat bulmasıdır.

  1. Ülkemizde büyük ayrıcalık ve faklılık yaratan 1/1/2011 tarihinde uygulamaya giren ve Göç Yasası olarak nitelendirilen Maaş ve Ücretleri düzenleyen yasanın iptali veya Kamu Görevlileri yasasının seviyesine yükseltilmesi;

  2. Sosyal Güvenlik Yasası ile Sosyal Sigortalar Yasasının düzenlenerek Kuzey Kıbrıs genelindeki emeklilik yasalarının menfaatlerine denkleştirilmesinin sağlanması;

  3. Sağlık Sigortasının, uluslararası kriterlere uygun olarak çıkarılması ve uygulanmaya konulması, önceliklerimiz arasındadır.

Kıbrıs Türk halkı, hizmet beklemektedir. Gelecek beklemektedir, Gençlik iş ve aş beklemektedir. Bütün Sektörler sorunlarla boğuşmaktadır. Sorunların giderilmesini beklemektedir.

Sendikamızın en önemli beklentilerinden biri de, siyasilerimizin hırslarının önüne geçerek, davranışları ile halkımızı üzmemeleridir.

Meclis ve Hükümet oluşumundan sonra daha kapsamlı önerilerimiz, KKTC Meclisi ile Hükümet Başkanına sunulacaktır.

KKTC meclisinde görev alan yeni milletvekillerine başarılar dilerken, meclise giremeyen eski milletvekillerine de yeni hayatlarında başarılar dileriz.

Sami DİLEK

Genel Başkan

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.