İÇ HABERLER
okuma süresi: 6 dak.

Denktaş "Parti içi mühürün %90 desteğini almış bir genel başkanım"

Denktaş "Parti içi mühürün %90 desteğini almış bir genel başkanım"

Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Genç TV'de Kartal Harman'ın programına konuk oldu.

Yayın Tarihi: 04/08/13 15:53
okuma süresi: 6 dak.
Denktaş "Parti içi mühürün %90 desteğini almış bir genel başkanım"
A- A A+

DP'den verilen bilgiye göre, Programda seçim sonrasını ve olası koalisyon hümükemitini değerlendiren Denktaş, 2013 Erken Genel Seçimlerinin ilk defa bu kadar 'ilginç' bir atmosferde gerçekleştiğinin altını çizdi. Denktaş, "Kasetler çıktı ortaya, çeşitli iddialar atıldı, bir takım insanlar hassas olunan yerlerin isimlerini kullanarak ortalıkta dolaştı. 'Karma Oy kullanın – Boykot edin' çağrıları baya zihinleri bulandırdı. Ancak neticede ortaya çıkan sonuç ve vatandaşın verdiği mesaj 'yenilenme isteği' oldu" dedi.

"VATANDAŞ, KENDİSİNİ BİLE YÖNETMEKTEN ACİZ OLANLARI ENGELLEYEREK ÇOK GÜZEL BİR DERS VERDİ"

Kıbrıs Türk Halkı'nın bilinçli bir sekil de ortaya koyduğu mesajın doğru algılanması gerektiğinin altını çizen Serdar Denktaş; "Vatandaş artık, siyasilerin seçimlerde verdiği sözlerin yerine getirilmemesini kabul etmiyor. Ayrıca vatandaş, kendisini bile yönetmekten aciz olanları engelleyerek (meclise sokmayarak) çok güzel bir ders verdi. Bu mesajı tüm siyasiler iyi ve sağlıklı değerlendirmeli. Bu anlamda vatandaşlarımızı kutluyorum" dedi.

"KARMA OYLARDA BİLİNEN SİYASİLERİN KAZANDIĞI ORTADA"

'Karma Oy' çağrılarının neticede bir işe yaramadığının da altını çizen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı şöyle konuştu; "Karma Oy' çağrıları bir işe yaramış değil! Zannedildiği gibi, 'karma oylar çok çıktı, 4-5 yeni vekil bu nedenle seçildi' gibi bir sonuç ortada yok! Neticede bunun doğru bir tespit olmadığı açık. Tam aksine, baktığınızda, karma oylarda bilenen siyasilerin kazandığı ortada" dedi.

"ÜÇÜNCÜ PARTİ GELDİK AMA MÜTHİŞDE BİR OY ALDIK. %125 OYUNU ARTIRAN PARTİYİZ.

DP Ulusal Güçlerin, seçimlerde üçüncü parti çıkmasına rağmen, Kıbrıs Türk Halkı'ndan müthiş bir oy aldığının da unutulmaması gerektiğinin altını çizen Serdar Denktaş; "DP Ulusal Güçler olarak belki üçüncü parti geldik ama müthiş de bir oy aldık. Bizim tüm araştırmalarımızda ortaya çıkan sonuç 17-21 arasında milletvekilini işaret ediyordu. Seçimlerde çok az bir farkla üç vekili kaybettik. Adayların karma oy üzerine çok da fazla gidip 'mühür'e ikna edememesi vs.gibi de nedenler var. Ayrıca bunca yıl çeşitli kesimler bizim için; "şu istemez, bu üstünü çizdi' gibi çeşitli iddialarla halkımızı bizden uzaklaştırmaya çalıştı. Ancak gördüğünüz gibi sonuç ortada. Diğer partilere nazaran %125 oyunu artıran bir partiyiz. Her şeye rağmen bu büyük bir başarıdır" dedi.

"PARTİ İÇİ MÜHÜRÜN % 90'NIN DESTEĞİNİ ALMIŞ BİR GENEL BAŞKANIM"

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun, partide kontrolü eline aldığına dair iddialarında gündeme geldiği programda, kesin, kararlı ve net bir biçimde tepkisini ortaya koyan DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş konuyla ilgili şunları söyledi; "Nereye dayanarak söyleniyor bu söylemler? Şu iyi bilinmeli, Serdar Denktaş kimseye baş eğmedi, bundan sonrada eğmeyecek. Partide Liderliği tartışılmayan bir konumdayım. Parti içi mühürün %90'nın desteğini almış bir Genel Başkanım, bir başka partinin genel başkanının aldığı destek ortada. Onlar yanıma dahi yanaşamamışken bu tür iddiaların sırf aleyhime yönelik olduğu aşikâr"

"CUMHURBAŞKANI EROĞLU İLE İLİŞKİLERİMİZ GEÇMİŞE NAZARAN ÇOK ÇOK İYİ. ANCAK İLİŞKİLERİN FEVKALADE OLMASI PARTİ İDARESİNİN BİR BAŞKASININ ELİNDE OLMASI ANLAMINA GELMEZ"

Cumhurbaşkanı ile iyi ilişki ve diyalog içerisinde olunması gerektiğini belirten DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş; "Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile ilişkilerimiz geçmişe nazaran 'iyidir' demiyorum. Çok çok iyi diyorum. Ama ilişkinin çok çok iyi, mükemmel, fevkalade olması, parti idaresinin bir başkasının elinde olması anlamına gelmez. Siyasi partiler ve dolayısıyla DP Ulusal Güçler, kurumları, vekilleri, örgütleri vs ayrı bir yapıdadır. Bende bu yapının sözcülüğünü yapıyorum. Bunun ayrımını yapamayacak kadar aciz olanlar var" dedi.

Mehmet Ali Talat'ın Cumhurbaşkanlığı döneminde de bireysel dostluğunun çok daha ileri boyutta olduğunu hatırlatan Serdar Denktaş; "Niçin o zamanlar buna benzer iddialar ortaya atılmadı?' diye de sordu.

DENKTAŞ; "GELECEĞİN YOL HARİTASI' PROGRAMIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…"

Olası koalisyonunda konuşulduğu programda, 'koalisyonda yer alırsanız kaç bakanlık istiyorsunuz?' sorusunu da açıklıkla yanıtlayan Denktaş, "Bakanlık sayısından önce, kendi programımızı hayata geçirmemeiz bizim için çok daha önemli. Çünkü ortaya koyduğumuz programla KKTC ve Kıbrıs Türk Halkının daha güzel yarınlarını kavuşacağına inanıyoruz. Bu nedenle 'Geleceğin Yol Haritası' programımız bizim için çok önemli. 'Eğitim, Sağlık ve Ekonomi' konusunda iddialıyız. 'Ercan Havalimanı, KTHY'nin yeniden göklerde olması gibi halkımıza taahhütlerimiz var. Önceliğimiz bunlar. Bunları oturup tartıştıktan sonra koalisyonun diğer detaylarını görüşeceğiz" dedi.

Program izleyicilerin gönderdiği maillerin okunması ve DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın maillere yanıtlarıyla son buldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.