BKP'den Akça'ya eleştiri...

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.07

8.20

$

6.95

BKP'den Akça'ya eleştiri...

BKP'den Akça'ya eleştiri...

Birleşik Kıbrıs Partisi, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti Başkanlığı tarafından hazırlanan "2012 KKTC Ekonomik Durum Raporu" ve TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça'nın açıklamalarını değerlendirdi.

BKP'den Akça'ya eleştiri...
A- A A+

BKP adına açıklama yapan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim akça'nın yazdıklarını okumaktan büyük üzüntü duyduklarını belirtti. "Sn Büyükelçi tam bir sömürge valisi gibi açıklama ve faaliyet yürütmekte olup, Kıbrıs Türk toplumu ve onun hükümetine talimat vermeye çalışarak yetki ve sorumluluklarını aşmaktadır. Normal demokratik ülkelerde bu tür faaliyet yürüten büyükelçiler derhal sınır dışı edilmekte olup bugün burda da yapılması gereken budur"dedi.

Kuzey Kıbrıs ekonomisinin kriz ve sıkıntı içerisinde olduğu bilinen bir gerçektir. Bu iflası yaratan gelmiş geçmiş TC hükümetleri ve onları yerli işbirlikçileridir. Birleşik Kıbrıs Partisi parlamentoda bulunan dört siyasi partinin, "Ekonomik İşbirliği Protokolü" adı altında sunulan paketi prensipte kabul eden AKP'nin Kuzey Kıbrıstaki temsilcileri olduğunu seçim kampanyası boyunca dile getirmiştir. Öyle görülüyor ki Sn Büyükelçi çıtayı yükselterek gidilecek istikameti işaret etmektedir diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan devamla,

"Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu ile Telefon dairesinin özelleştirilmesi, Deniz limanlarının işletme hakkının özele devri ve kamu bankalarının ortadan kaldırılarak yerlerine TC bankalarının ikame edilmesi hedeflenmektedir. Birleşik Kıbrıs Partisi Kıbrıs Türk toplumunu yok edecek, işsizlik ve göçü azdıracak bu liberal politikaları asla kabul etmiyecektir. Parlamentoda bulunan dört siyasi partiden talebimiz, eğer halkın yanındaysalar tavırlarını belirleyip Sn. Büyükelçiye çizmeyi aştığını bildirmeleridir"dedi.

BKP mevcut yapıyı mahafaza etmek istememektedir. Tam tersine Ankara ve onun destekçilerinin Kuzey Kıbrıs'ta oluşturduğu statükoyu yıkmayı kendine ana hedef seçmiştir diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, içinde bulunduğumuz ekonomik krizden çıkmak için tüm kurumlarımızı biraraya gelmeye, kendi yol haritamızı çizmeye ve Ankara'nın her türlü müdahalesine karşı çıkmaya çağırdı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER