Faiz Sucuoğlu'ndan sağda birleşme mesajı

loading
4 Haziran, Perşembe
£

8.47

7.57

$

6.75

Faiz Sucuoğlu'ndan sağda birleşme mesajı

Faiz Sucuoğlu'ndan sağda birleşme mesajı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Yönetim Kurulu'nun dün akşam gerçekleştirdiği toplantısında tüm ilçe kademelerinin görev ve yetkilerini resen kullanmak konusunda aldığı tavsiye kararı, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu'nu çileden çıkarttı.

Faiz Sucuoğlu'ndan sağda birleşme mesajı
banner
A- A A+

Genç TV'de Aysu Basri Akter'in hazırlayıp sunduğu Günün Getirdikleri programına canlı telefon bağlantısıyla katılan UBP Lefkoşa İlçe Başkanı ve Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, seçilmiş bir başkan olduğunu ve ancak seçimle görevden alınabileceğini belirtti.

UBP GYK'nın kararının sadece Lefkoşa ve Gazimağusa İlçe Başkanlarına yönelik odluğunu ifade eden ve 15 gün sonra örgütlerin yenilenmesi düşüncesiyle bir seçime gidilmesi çağrısı yapan Sucuoğlu, "Neden böyle bir şeye gerek duyuldu? Gerçekten üzülüyorum. Yanlış bir değerlendirme. Bazı ilçeler başarı olarak bizden geride kalıyor. Başlanacaksaydı o ilçelerden başlanması lazımdı" dedi.

"KESİN ADAYIM DERSEM YANLIŞ OLUR"

Sucuoğlu, kurultayda aday olup olmayacağına yönelik soruya karşılık ise, öncelikle UBP Genel Başkanı İrsen Küçük'ün istifa etmesi gerektiğini söyledi.

"Her türlü ali cengiz oyunlarına rağmen biz etik duruşu sergilemek zorundayız... Kesin adayım dersem yanlış olur" diyen Sucuoğlu, UBP'nin tüm yetkili organlarından, belediye meclis üyelerinden aday olması yönünde gelecek bir irade doğrultusunda hareket edeceğini vurguladı.

"SAYIN CUMHURBAŞKANI KURULTAY KARARIYLA PARTİNİN LİDERLİĞİNE SEÇİLMİŞ BİR AĞABEYİMİZDİR"

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun parti içerisindeki etkisine dair bir soru üzerine ise, "Sayın Cumhurbaşkanı kurultay kararıyla bu partinin liderliğine seçilmiş bir ağabeyimizdir" diyen Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun bir adayı UBP Genel Başkanlığı konusunda desteklemeye yönelik bir karar vermediğini söyledi.

"Bir parti başkanı anlamında destekleyeceği biri var mı bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla öyle bir karar da vermiş değil" diyen Sucuoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı hepimizden tecrübeli. Artık herhalde, zamanı geldiğinde kendisi inisiyatif kullanmak isteğinde yakın arkadaşlarına işaret verecektir" dedi.

Sucuoğlu, Eroğlu'nun UBP Onursal Başkanı payesinin geri alınması olasılığının sorulması üzerine, "Bu kurultay kararıyla alınan bir karardır. 8 kişi oturup karar veremezsiniz. Kurultay kararıyla tekrardan geri alınır eğer alınabilirse..." dedi.

SAĞDA BİRLİKTELİK

Sucuoğlu, sağda birliktelik arzusunu da ifade ederek, "Bir koalisyon oluştururlur. Bu kardeş parti olayı ortaya çıkar, ondan sonra da birleşme olur" şeklinde konuştu.

Sucuoğlu, sağda birlik için her iki partinin devam edebileceğini ancak seçimlerde işbirliğine gidebileceğini ifade ederek, Almanya örneğini gösterdi.

"Her iki parti de kalır, kardeş parti olarak seçimlerde işbirliği yaparlar. Almanya'da var ve mükemmel şekilde işliyor. Tek parti de olabilir. Koalisyon olur, arka arkaya atılacak adımlarla sonuçlanabilir" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER