loading
27 Mayıs, Çarşamba
£

8.25

7.40

$

6.78

Din- Gör- Sen bayram mesajı yayınladı...

Din- Gör- Sen bayram mesajı yayınladı...

KKTC Din Görevlileri Sendikası bayram mesajı yayınladı... Mesaj şöyle:

Din- Gör- Sen bayram mesajı yayınladı...
banner
A- A A+

Rahmet ve bereket mevsiminin son ayı olan Ramazanı oruçla, teravih namazıyla, dua ve yakarışla geçirdik. Yarın yurt genelinde 06:44'te kılınacak bayram namazıyla birlikte bayramın sevinç ve coşku dolu atmosferine gireceğiz.

Bayramlarımız, birlik ve kardeşlik içerisinde milletçe yaşadığımız heyecan, coşku, sevinç ve kederlerimizi paylaştığımız günler olmuştur. Bugün, tarihi süreç içerisinde biriken maddi ve manevi alanda paylaşmaya insan olarak ihtiyaç duyduğumuz, inanan olarak mecbur olduğumuz sevinç ve kederlerimiz var. Bugün, bu Ramazan Bayramı Sabahına, bayram namazına çağıran sedalarla değil, patlayan silahların, bombaların gölgesinde kan ve gözyaşı içerisinde giren yığınla Müslüman var. Bu insanların varlığına şahit olmak, dünyanın neresinde ve hangi inançtan olursa olsun ezilen, canına, namusuna, malına kastedilen milyonların olduğunu bilmek içimizde burukluğa sebep olmakta, bayramı bayram niteliğinde yaşamamızı güçleştirmektedir.

Bugün bayramlarımızı, milyonlarca insanın ızdırap çektiğini,dünyanın her geçen gün biraz daha karmaşa ve kargaşa içerisine sürüklendiğini bilerek sevinç ve neşe içerisinde geçiremesek bile, dünyanın içerisine düşürüldüğü bu durumun ürünü mazlumların, öksüzlerin, yoksulların ızdıraplarını insan olma üst kimliğinin verdiği evrensel anlayışla paylaşabilir, onların acılarını hafifleterek mutlu olabiliriz. Hastalarımızı, yaşlılarımızı, kimsesizlerimizi ziyaret ederek, ihtiyaçlarını gidererek onlara Bayramı ve Bayramın güzelliklerini hatırlatabiliriz. Hapishanede, hastanede, yaşlı bakım evlerinde bulunan kardeşlerimizin gönüllerini alabiliriz.
Ramazan bayramı sevincini yaşarken, dünyadaki gelir dağılımı adaletsizliklerini, koltuk ve çıkar kavgalarını, açgözlü insanların imal ettiği felaketler sonucunda namlunun önünde öleceği anı bekleyen, bazıları neredeyse asırlardır sevinç ve mutlulukla bayram yapmaya hasret kalmış, savaş ve sefilliğin gölgesinde bayram geçiren milyonların varlığını unutmayalım. Onların da mutluluk ve sevinçten bizim anladığımız anlamı çıkarması için çaba harcayalım, dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramının, beraberinde getirdiği bahar havasında umut ve huzur çiçeklerinin bütün insanlığın kalbinde ve beyninde açmasını diliyor, Peygamberimiz tarafından ekilen sevgi ve kardeşlik tohumlarının sağlıklı yeşermesini temenni ediyor, milletimizin, vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve İslâm Âleminin Bayramını kutluyor, insanlığa huzur getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Süleyman Çakır

Başkan

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER