Kamu-İş: "Basın-Sen, işveren temsilcisi olan müdürü destekliyor!"

loading
1 Haziran, Pazartesi
£

8.43

7.58

$

6.81

Kamu-İş: "Basın-Sen, işveren temsilcisi olan müdürü destekliyor!"

Kamu-İş: "Basın-Sen, işveren temsilcisi olan müdürü destekliyor!"

Kamu-İş, Basın-Sen'i TAK'daki sorunlarıtırmandırmaya çalışmakla suçladı. Kamu-İş'in açıklamasının tam metni şöyle:

Kamu-İş: "Basın-Sen, işveren temsilcisi olan müdürü destekliyor!"
banner
A- A A+

"TAK çalışanları ile, TAK yeni Müdürü arasında bariz, yaşanan bir sorun vardır. Dış İşleri Bakanı Sayın Kutlay Erk de bunu tesbit etmiş ve TAK'da örgütlü sendikalarla birlikte Müdür ile görüşmek suretiyle sorunu ortadan kaldırılmasını istemiştir.

TAK müdürü, Sayın Bakanın bu önerisini şiddetle ret etmiş ve sorunu çözmek için masaya oturmamıştır.

TAK'da örgütlü olan ve üyeleri KAMU – İŞ üyelerinden çok az olan Basın-Sen'in Başkanı Sayın Kemal Darbaz, ateşe körükle giderek TAK'daki sorunları tırmandırmaya çalışmaktadır.

Sayın Kemal Darbaz, yıllardan beri, TAK çalışanlarının aidatlarını kullanmakta, TAK çalışanlarının gücünü çeşitli eylemlerde kullanmakta, ancak gelinen noktada, çalışanların yanında tavır alacağına, Müdürün yanında tavır sergiliyor. İşveren temsilcisi olan Müdürü destekliyor. Tarih bir sendika başkanının iş vereni desteklediğini de yazacakmış.

Bununla da kalmayarak, KAMU – İŞ yönetimi ve Genel Başkanına da el ve dil uzatarak, yalan yanlış beyanlar vermektedir. KAMU – İŞ Başkanı ve Kamu İş Yönetimini rencide etmektedir.

Kamu – İş Yönetimi TAK, çalışanlarının haklarını sonuna kadar savunacaktır. Sayın Kemal Darbaz'ın da dili böyle devam edecekse yargı yoluyla da kendisine gereken cevap verilecektir.

Geçtiğimiz hafta basın yayın organlarında, Kamu – İş ve Kamu – İş Başkanına yöneltdiği suçlamaları aynen kendisine iade eder, çalışanların haklarını sonuna kadar savunacağımızı kamu oyuna duyururuz.

Sami DİLEK
Kamu-İş Genel Başkanı

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER